Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Egyéb kérdések » Megrázott durván kikapcsilt...

Megrázott durván kikapcsilt állapotban az elosztó egyik villája, ez normális? Mármint lehetséges ez és lesz valami bajom belőle?

Figyelt kérdés

2019. júl. 19. 13:42
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szívritmus zavar. Ha eddig nem történt semmi bajod akkor nem is fog, bár megvan az esélye. Valószínűleg hibás. Rossz a kapcsoló. Én nem használnám tovább azt az elosztót a helyedben.
2019. júl. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Gugu Gabor ***** válasza:
normál esetben a háztartásban nem találkozhatnál olyan dugvillával amiben áram van kihúzott állapotban
2019. júl. 19. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 totesq válasza:
Semmi bajod nem lesz, ne szarj be. A 220 jobb esetben nem öl. Ha akkor nem fogtál padlót amikor megrázott akkor nagy eséllyel semmi bajt nem okozott. Elővigyázatosságból akkor szoktak menni orvoshoz egy EKG-re ha az áram sokáig rázott.
2019. júl. 19. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Egy dugvilla hogy tudott megrázni?
2019. júl. 19. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Esetleg olyan fordulhat elő, hogy valamelyik készülék bemenetén a zavarszűrő kapacitás feltöltve maradt, mert pont a szinusz csúcsán húztad ki.

Noha ennek kisütésére szoktak beépíteni ellenállást, de tegyük fel, hogy mégis elkaptál valamit.

Akkor sem ráz, mert a feltöltődés csak egyenáram, ami üt, csíp, majd rajtad kisül.

De ez nem lenne meglepő, ezen az oldalon sokan összekeverik a rázást vagy csípést is, mint ahogy még temérdek hülyeséget is összehordanak.

A leírásod is olyan, hogy te azt nagyon jól tudod vizualizálni, mert te voltál az alany.

Így olvasva nem olyan egyértelmű, hogy pontosan mi történt, mert nem sikerült annyira értelmesen megfogalmazni, hogy még egy szakember is pontosan megértse.

2019. júl. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ettől nagyobb bajod nem lesz ...
2019. júl. 19. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nem eszik olyan forrón... A 60 évem alatt (lévén bősz és meglehetősen figyelmetlen barkácsoló)jó néhányszor kezet fogtam a hálózati feszkóval. Eddig semmi bajom.
2019. júl. 20. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Igen jogos a felvetés leírom érthetőbben. (Szerencsére eddig kutya bajom) szóval egy feltehetőleg földeletlen konnektorba (van benne egy kis villa) volt bedugva egy hosszabító,olyan aminek a végén 3 csatlakozó van és ki meg be lehet kapcsolni, kikapcsolt állapotban volt és nem volt a lábamon papucs se meg semmi, és véletlenül az egyik csatlakozóban lévő két villa közül az egyikhez hozzáértem és 1-2 másodpercig (nekem hosszú időnek tűnt de egy pillanat volt csak) erősen rázott. A bal kezemmel értem hozzá és az egész testem bal oldalán éreztem, és utána kb 15 percig még fájt meg zsibbadt de utána jobban lettem. Ittam sokat csináltam egy menta teát és a pulzusom is néztem és semmi feltűnő dolgot nem tapasztaltam. Szóval jó lenne egy kis fejtágítás hogy ez a konnektor cucc hogy is volt mert a házban sajnos van még 3 földeletlen konnektor és ugyanilyen elosztó/hosszabító van az egyikben
2019. júl. 22. 00:09
 9/11 A kérdező kommentje:
Szóval a villát én a csatlakozó belsejében lévő két kis fém pöcömre értettem a félreértések elkerülése érdekében. Ami ha jól tudom a földeléshez van köze (?)
2019. júl. 22. 00:14
 10/11 Gugu Gabor ***** válasza:

[link]


alul felül lévő?


igen az a földelés, ha az ráz akkor nagy baj van, érdemes lenne mérni egyet, minden esetre az is elképzelhető hogy te voltál feltöltődve és az sült (mint amikor a bevásárló kocsi ráz meg) ki ami nem jelent semmit max kevesebb műszálas ruhát hordj

2019. júl. 22. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!