Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 24 éves és 34 éves kornál...

24 éves és 34 éves kornál első babával való terhesség, lehetséges, meg normális dolog ilyen korban szülni, vállalni az elsőt?

Figyelt kérdés

2019. jún. 14. 08:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
95%
Igen. Miért ne lenne normális. Már ha jól értelmezem a hülyén megfogalmazott kérdést.
2019. jún. 14. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Én sem értem igazán de mindkét korban normális
2019. jún. 14. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%
Ezt hogy érted? A szülők 24 és 34 évesek?
2019. jún. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
24 meg 34 évesen nem korai, vagy nem késő első babát vállalni.Eredetileg ez lett volna a kérdésem.
2019. jún. 14. 08:38
 5/15 anonim ***** válasza:
89%
27 évesen vállaltam most az elsőt, miért ne lenne normális?
2019. jún. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
58%

Teljesen lehetséges meg normális. Mé ne lenne az? Nekem anyám öcsémet 38 évesen szülte; a szomszéd csaj meg az elsőt 21.

Jaaa, hogy te arra gondolsz esetleg, hogy félsz elköteleződni, hogy lehet, hogy megbánnád, hogy ilyen fiatalon gyereket vállalsz, aztán meg közben kiderül, hogy a 34 éves pasival nem illetek annyira össze?

Ha eddig minden jól ment, és mondjuk pl már másfél-2-3-4 vagy esetleg több éve együtt vagytok; és már felmerült a gyerek-téma, akkor szerintem nem kell aggódni.

Vagy pl nemtom , esetleg alkalmatlannak érzed magad a szülői szerepre? Vagy most akkor azon vacillálsz, hogy nem is szeretnél, vagy hogy 'talán nem is szeretnél' gyereket?

Jól megvagytok, és egyértelműen együtt tervezitek az életet a pároddal? És mondjuk úgy, hogy nem csak 3 hónapja vagytok együtt? Mert 3 hónap után azért még szerintem picit korai lenne gyermeket vállalni, de ha már jön, akkor szerintem tartsátok meg. Pl egy abortuszkor azt hallottam, úgy megtudhat sérülni egy ember méhe; hogy lehet, hogy utána már nem tud többet áldott állapotba kerülni.

Na szóval szeretnél -e gyereket; felkészültnek érzed -e magad lelkileg, meg a párodat is, hogy legyen egy, vagy akár több gyermeketek (ha ikrek akkor egyszerre jön több is, ha meg szólóbaba, akkor meg egyszerre csak egy, ezt meg majd a sors dönti el; hogy kinek lesz egyke gyereke, kinek lesznek ikrei, kinek lesz egymás után több gyermeke:)) Na, szóval , amikor késznek érzed rá magadat is, meg a párodat is, hogy szülővé váljatok. :) De ha még vacillálsz, és nem vagy benne biztos, akkor még várjatok egy csöppet szerintem. Hogyha pl most szabadultál az iskolapadból, és még nem érzed úgy rögtön, hogy anyává akarnál válni:) Vagy pl nemtom melyik vagy, lehet te vagy az apuka-jelölt; a kommenteket a kérdés alatt még nem néztem. Amúgy, hogyha szeretnétek gyereket;és látjátok, hogy működőképes hosszútávon is ez a kapcsolat, mert már bebizonyosodott; meg még a készenállásnál azt is figyelembe kell venni, hogy pl tehát az érettnek érzés arra lelkileg , hogy gyerek legyen; amellett még szempont az is, hogy az ember talán nem feltétlenül a végletekig termékeny; de egyébként azért nem kell elsietni; van még időtök szerintem mindkettőtöknek. De mondjuk úgy pl lehetőleg; hogy ne legyetek olyan öreg szülők talán, hogy mondjuk 90 évesek vagytok , amikor a gyerek ballag majd a középsuliból. Szóval mindent ésszel. :) De mondjuk nemtom, én asszem, hogy a pasik pl még 70 évesen is tudhatnak termékenyek lenni, a nőknek nem tom , ez mennyi, talán 40 körül (én ezekhez nem értek); de szóval mondjuk pl pasiként mondjuk 42 éves korban még vállalnék gyermeket, utána talán már nemigen. De legyünk egy picit engedékenyebbek, mondjuk 43 , de szerintem inkább 41 alatt optimális, és van még 1-2 év, amikor belefér a gyerekvállalás. Nőként meg mondjuk 40 alatt; talán az optimális. Tehát pasiként akkor legyen az, hogy legkésőbb 43 éves koromban vállalnék gyereket, nőként meg mondjuk 39. Előtte meg bármikor lehet, amikor jön magától:) De egyébként én azt hiszem, hogy a 24 és a 34 év alapvetően optimális életkor ehhez. Csak tudjátok eltartani, és gondoskodni róla. :) De egyébként szóval nem kell a gyerek-projektbe rögtön beleugrani. Ha úgy érzed, élnél még egy kicsit szabadon; kötöttségek nélkül, vagy pl még mondjuk most tanulsz, és még előtte be akarod fejezni a tanulmányaidat; és utána akarsz egy kis szünetet , vagy nem kell szünet, hanem mondjuk rögtön úgy érzed, hogy jöhet a gyerek, akkor jöhet:):) Úgy értem az élnél egy kicsit szabadont; hogy kicsit ilyen pihenés, szusszanás, hogy felszabadultál az iskola alól; és akkor már csak dolgozol és költekezel, és nem kell tanulni. Hanem még egy kicsit úgy élvezed gyerek nélkül is az életet; kicsit mászkálsz ide-oda; és akkor utána jöhet a pici. :)

2019. jún. 14. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
71%
34 éves vagyok, 15 hetes terhes az első babámmal. Egyáltalán nem érzem későinek. Legalább megteremtettunk minden olyan feltételt amit szerettük volna. Mindenki döntse el maga, hogy mikor érzi úgy, hogy már jöhet az új családtag.
2019. jún. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%
34 évesen szültem az elsőt, most 37 évesen várom a másodikat. Előbb szerettem volna, de így alakult. Nem érzem amúgy későinek. A sógornőm pedig nemrég szülte az első gyermekét 35 évesen.
2019. jún. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
72%
31 vagyok elso babaval varandos. Keso vagy nem, mi a francot csinaljak, ha az elso elment?
2019. jún. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%
Én 25 vagyok első babával. Nem érzem hogy korai lenne. De ez szerintem egyéni hogy kinek mikor optimális, mikor áll rá tényleg készen. Anyum pl 17 évesen szült engem, 21 éves korábban már öcsém is meg volt, nincs ebben semmi kivetni való, azóta is boldog házasok apukámmal :D
2019. jún. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!