Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Bármilyen lencsét rá lehet...

Bármilyen lencsét rá lehet tenni bármilyen fényképezőgépre?

Figyelt kérdés
Itt arra gondolok, hogy mondjuk az átlagos canon lencséket, mondjuk egy 50 mm 1.8ast, egy full frame gépre rá lehet tenni és kompatibilisek együtt? Mert mintha azt olvastam volna, hogy nem minden lencse jó minden géppel mert van amit apscre gyártottak. Vagy rosszul értelmeztem a dolgokat? Honnan lehet tudni melyik lencse jó erre vagy arra?

2019. okt. 30. 15:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Az EF lencséket rá lehet tekerni minden gépre. Az EF-S nevűeket meg csak az ASP-C-re ( ahogy a másik kérdésben írtad az APS-C-t).
2019. okt. 30. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha gyártanak hozzá megfelelő adaptert akkor bármit bármire


Ellenkező esetben minden obit csak közvetlenül kompatibilis bajonetre vagy foglalatra lehet feltenni

2019. okt. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Rövid válasz: Nem.


Ha a Canon EF 50 mm f/1.8-ra gondolsz, az pont Full frame cannon gépekre van.


Canon EF bajonettek full frame gépekre készültek, de rá lehet tenni APS-C-s gépekre és kompatibilis lesz (Nem kell semmilyen adapter).

Viszont a Canon EF-S bajonetteket (APS-C) nem rakhatsz Full frame gépre.


Onnan lehet megtudni, hogy megnézed a bajonetteket és ha szükséges van-e hozzá adapter.

2019. okt. 30. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor ha jól értem, az EF mindenre jó, az EF-S pedig az apscre való, full framere nem. Köszi szépen!
2019. okt. 30. 18:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Az ef/efs bajonett alapvetően ugyanaz, csak az efs objektívek felépítésük okán mélyebbre nyúlnak és beleverhet egy ef tipusú gépen a tükör. Régebben volt 1-2 efs objektív, amit lelkes amatőrök meg tudtak szabadítani a méretbeli eltérésektől egy kis fűrészeléssel és felment a filmes eos-ra is, de rég nem követem az eseményeket :)
2019. okt. 30. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!