Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon 4000D fényképezőgéphez...

Canon 4000D fényképezőgéphez milyen vakupapucs kell, ami a stúdiólámpákat elműködteti?

Figyelt kérdés

Van egy Canon 4000D gépem, csak a stúdiólámpákat nem villantja el normál vakupapuccsal (a rendszervakut igen), csak más Canon géptípusnál kompatibilis a hagyományos vakupapucs, az érintkezők is másabbak 4000D-nél, középen hiányzik egy kör alakú. Most olvastam valahol, hogy E-TTL vakumódot tud csak a 4000D érintkezője. Lehet valami konvertet venni hozzá, amivel tudnám használni stúdióban is?

Köszönöm!



2019. nov. 30. 08:16
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha még nem késő, van egy rossz hírem: sajnos a Canon szemétkedésének estél áldozatául. A középső tű eltávolítása a vakupapucsról azért történt, hogy ne lehessen használni más gyártók vakuival. Ezzel sajnos a stúdióvakuk használatát is kinyírták.


Annak kellene utánanézned, hogy milyen távvezérlő tud középső tű (ez az ún. universal pin) nélkül működni. Javaslom, vedd fel a kapcsolatot a mikrosat-tal, ők egy kifejezetten vakus szaküzlet, valószínűleg tudnak majd segíteni.


Én a Godox rendszereire gondolnék, ők azonnal léptek a Canon szemétkedésére és bizonyos kioldóik egy firmware frissítés után ismét használhatók lettek. Lehet, hogy ez picit drága lesz, de legalább működni fog.

2019. dec. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, már rájöttem azóta, a márkaszervízt kérdeztem meg, Ők azt mondták, hogy csak a rendszervakujával lehet csak használni. Érdekes módon sehol, semelyik webáruház nem írja a jellemzőknél, hogy csak a saját rendszervakujával lehet majd használni. Megmarad a gép kültéri felvételekhez (amúgy is tartalék gépnek lett véve), estleg megpróbálom a Te verziódat...Ha gépet veszek, ezután csak Nikont fogok...A fene gondolta volna, hogy a Canon ilyen gyökér cég, hogy manipulál a vakupapucs érintkezővel. Ezek után már erre is kell figyelni...
2020. jan. 6. 10:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!