Hol keressek analóg SLR fényképezőt?

Figyelt kérdés
Nemrég szert tettem egy ricoh kr5-ös gépre és teljesen beszippantott a filmes fotózás. Viszont a gépem több sebből vérzik. A fénymérő akkor is aktív ha a gép nincs felhúzva, illetve, bár ez nem a váz hibája, az objektív nem húzza be a blendéket exponálás közben (régi, gyenge a rugó?). Egyébként ez utóbbival kapcsolatban azt nem is egészen értem, hogy a rekeszhiba ellenére, a fénymérő mozog ha állítok a blendegyűrűn. Ezen kívül hiányosságának érzem a 1/500-adnál rövidebb és az 1/8-adnál hosszabb záridőket. Szóval Elkezdtem nézelődni és beleszerettem a pentax k1000-be viszont sajnos sehol sem találok eladó darabot. (jófogás, vatera) Valami tipp, hogy hol keresgéljek? (Pest előnyben)Illetve milyen más hasonló kaliberű gépet tudtok ajánlani? Pentaxban gondolkodom de jöhet más is

2019. dec. 21. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:
Én annak idején vateráztam. De ajánlom a nikonokat, nekem először pentax és chinon volt. Aztán kaptam egy nikont, hát ég és föld volt.
2019. dec. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Index fórumon időnként szoktak árulni analog vázakat is:

[link]


Ha feladsz egy keresős hirdetést, akkor talán hamarabb fogsz találni.

2019. dec. 21. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kimaradt, hogy hardveraprón is van külön analog SLR kategória:

[link]


Ezen felül még keresgélhetsz jófogáson is, de tapasztalatom szerint a keresőjük nem mindig adja ki, ha a hirdető nem úgy adta meg a terméknevet...

2019. dec. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Hát most már sehol. Kb 2010-ben kellett volna felébredni, akkor vehettem (volna) öt körül kétszámjegyű Canont, 8 körül többszámjegyű Nikont, 15-20 körül egyszámjegyű Canont és Nikont... Egy--két éve már csak a legalsó kategória volt kapható, a Canon 300, 3000, 500, 1000, Nikon F65, 70, 75, hasonlóak, ezeknek az ára ment fel 10 körülire, de ezek is elfogynak lassan.

Pentax sosem volt sok.

2019. dec. 21. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
+1 a hardverapróra. Már jó ideje csak ott vagyok hajlandó használt dolgokat adni-venni (esetleg még facebook nagyritkán). Jófogás az vicc...
2019. dec. 21. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Jófogáson vettem egy Canon 50E-t négyezerért, kifogástalan állapotban...
2019. dec. 21. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

"Jófogás az vicc..."

Ritkán ki lehet fogni jó cuccokat, amit máshol nem hirdetnek. :) De egyetértek, hogy a felsoroltak közül a jófogáson kell a legóvatosabbnak lenni.

2019. dec. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

F8, Café Analóg, Soós Fotó, Opticam megvolt már?


[link]

[link]

Utóbbiban nagyjából egyenlő arányban van hirdetés, képmutogatás és hasznos társalgás.

2019. dec. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mondjuk az én hozzászólásom nem vonatkozott a digitális korszak előtt analóg korszakot megelőző időszakokra (gondolom, a kérdező az, aki épp egy régebbi Chinon és Pentax közti versenyt szeretne látni eldöntve), nekem nagyon fekszenek a 90-es évek gépeinek kényelmi lehetőségei. Fénymérés és a hozzá rendelhető félautomata módok, például. A három ledet, mint ami a Chinonnál volt, én mindig is furi megoldásnak tartottam, kivéve statikus témáknál, akkor lehet nyugodtan tekergetni. Ésigytovább. Van itthon egy Exa is, ami tüköraknás (bár van pentaprizmám is hozzá), még az a konstrukció, hogy egy csavaró tekerővel kell a filmet továbbítani, aminek a végén beugrik a helyére a tükör, és lehet látni a témát, addig nem. Az is egy fényképezési módszer. :) Romantikus volt a dobfékes Trabant is (megállni nem nagyon lehetett vele), de a tárcsafékes Fiesta ABS-el csak több lehetőséget nyújt az életbenmaradásra.
2019. dec. 23. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!