Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Egy kezdő fotósnak milyen...

Egy kezdő fotósnak milyen gépet ajánlotok a Canon és Nikon gépei közül?

Figyelt kérdés
Ár-érték arányban melyik gépek érik meg a legjobban egy kezdőnek? Már tudok dolgokat, de nem hinném, hogy DSLR-re volna szükségem, mert még kezdő vagyok. Valami egyszerűbben gondolkodnék :)

2019. dec. 27. 09:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Canonból lehetőleg max 2 számjegyű, de az 1 az igazi.
2020. jan. 3. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az "egyszerűvel" az a gond, hogy ha szeretnél fejlődni, iszonyúan visszahúz majd. Tapasztalat. Az első tükrösöm kinyitotta a világot, éveket "spóroltam" volna, ha azzal kezdek. A technológia korlátaira gyakran hiszed majd, hogy a te hibád, nem vagy elég jó és ez visszavet. Ugorj csak bátran DSLR-re, gyorsan kitanulod.


Hivatásos vagyok, ebből élek, Canonnal kezdtem, velük nőttem nagyra, imádtam. De amit az elmúlt években művelnek az eszközeikkel, az felháborító. Becsapnak, átvernek, hazudnak (lásd "universal pin" sunyi elhagyása a kezdő gépekről), így senkinek nem tudom a Canon termékeit jó szívvel ajánlani.


A nagy szerelmet végül az intenzívebben fejlesztő/újító Sony vágta ketté egy éve és ahogy a dolgok állnak, nem is nagyon szeretnék már mást.


BTW, tévhit, hogy a Canon és a Nikon a "két nagy". Pénzügyi jelentéseik alapján a Sony legalább 2x akkora cég, mint a Canon, a Nikon meg némi túlzással "garázscég" aggasztó pénzügyi helyzetben (lásd Fortune 500 lista).


Amit tudnod kell, hogy ha komolyodna a hobbid és elkezdenél objektíveket vásárolni, akkor ez a döntésed meghatározó lesz, hiszen több százezer (vagy millió) forintnyi objektív mögé már nem teheted másik brand kameráját és később váltani iszonyú költséges.


Végül pedig (nem tudván, mennyire vagy tájékozott a témában), úgy tűnik, a tükrösök (DSLR) "végnapjukat" élik, az ún. tükörnélküli gépeké (MILC) a jövő, hiszen utóbbiak "folyamatosan látnak", így intelligens képelemző algoritmusokkal segítenek a fotózásban.


Ha megy az angol, akkor itt találhatsz egy remek leírást belépő szintű gépekről:


[link]


Sok sikert, jó fényeket! :)

2020. jan. 7. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Mindenkinek megvan a maga tűréshatára. Én például azt tartom a kötelező énekkarról, hogy az a fasizmus első jele. Amit más nyilván másként lát. Mint én a középérintkező elhagyása bűntettet. Én, ha nem is tartom tökéletesnek a Canon ETTL-II szisztémet, sokkal jobban megkönnyíti a munkát, mint egy "csak" vaku. Kábé, mintha a gép hátlapját felnyitva, berakok egy mattüveget a film helyére, és nagyítóval vizsgálom, éles-e a kép, miközben tekergetem az objektívet, majd befűzöm a filmet és lövök egyet kontra félig lenyomom az exponálógombot, és az autofókusz meg élesre állít.
2020. jan. 11. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!