Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen gépet ajánlotok egy...

Milyen gépet ajánlotok egy kezdő fotósnak a Canon és a Nikon gépei közül?

Figyelt kérdés
Ár-érték arányban melyik gépek érik meg a legjobban egy kezdőnek? Már tudok dolgokat, de nem hinném, hogy DSLR-re volna szükségem, mert még kezdő vagyok. Valami egyszerűbben gondolkodnék :)

2019. dec. 27. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:
Mennyi penzt szansz ra?
2019. dec. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem lenne időszerű újra kiírni a kérdést?
2019. dec. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Milyen témát szeretnél fotózni?

Mennyi a keret?


OIS, zoom, kereső, stb melyik paraméterek a fontosak neked?

2019. dec. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én úgy vettem Nikon D3500-at, hogy érdekelt a fotózás, már tudtam dolgokat, de kezdő voltam. 160ezer volt kitben táskával, alapobival és memóriakártyával, a kezelése egyszerű, könnyen megtanultam. Szerintem kezdőként remek választás, én bevállalnám a dslr-t.
2019. dec. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%

lődd be, hogy mennyit szánsz rá, nagyjából milyen funkciókat szeretnél kapni és nézd meg, hogy a keretedbe férő gépek közül mi felel meg leginkább az igényeidnek.


hogy kezdő vagy az nem jelent semmit. önmagában sem adja meg, hogy mennyit tudsz és mire van szükséged. az igazi kérdés meg az, hogy akarsz-e komolyabban foglalkozni vele, tanulni, fejlődni, vagy be is éred a kezdő szinttel és nem érdekel több a fotózásból.

átlag felahasználó szinten elég egy automata gép (vagy akár telefon is - főleg ha a minőség sem annyira érdekel).


az ár/érték arány egy rendkívül gyakran használt, de toátlisan értelmetlen és szélsőségesen relatív fogalom. pont ugyanolyan jó lehet az ár/érték aránya egy rémesen vacak, viszont cserébe nagyon olcsó gépnek, mint egy baromi jó, viszont mellé irtó drága gépnek, vagy a kettő között bármi másnak. egyedül az dönti el, hogy mit tekintünk jó ár/érték aránynak, hogy milyenek a saját szempontjaink, amik alapján súlyozzuk a termékek tulajdonságait.


az érték/minőség önmagában is egy nagyon szubjektív dolog, ami leginkább a te elvárásaidtól, igényességedtől függ. van aki örül a fakó, életlen képeknek is és csúcsnak tartja a világ legvacakabb webkameráját is. van aki meg annyira tökéleteset keres, hogy még a legdrágább optikák rajzolatával is elégedettlen. van akinek sokkal nagyobb érték és fontosabb szempont, hogy a gépe kicsi, könnyű, kényelmesen hurcolható, egyszerűen használható legyen, mint az, hogy sok mindent tudjon (amiből lehet, hogy amúgy sem használ ki semmit).


az ár elvben nem relatív tényező, mert a pénz vásárló értéke viszonylag egységes és állandó szempont. viszont, hogy egy adott pénz mennyiség kinek mennyire sok vagy kevés (pl. mennyit kell érte dolgozni/spórolni, vagy mennyire térül meg könnyen egy befektetés) és hogy valaki miért hajlandó/érdemes kiadni annyi pénzt, az már nagyon is szubjektív tényező.

2019. dec. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Nem csak hobbiból fotóznék, szeretnék benne fejlődni. Főleg a természetfotózás, a makrok, és a portrék érdekelnek. Diákmunkát és spórolást figyelembe véve 150-nél többet nem tudnék kiadni érte.


Kedves 5-ös! Ment a zöld kéz :)

2019. dec. 29. 10:54
 7/9 anonim ***** válasza:

Vegyél inkább 4/3ost Panasonic vagy olympus

Most a Panasonic nak vannak egész jó kifutó és nagy tudású modelljei

De ha ragaszkodsz a Canon hoz vagy a nikon hoz akkor inkább a nikon milc

2019. dec. 29. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"de toátlisan értelmetlen és szélsőségesen relatív fogalom. pont ugyanolyan jó lehet az ár/érték aránya egy rémesen vacak, viszont cserébe nagyon olcsó gépnek, mint egy baromi jó, viszont mellé irtó drága gépnek, vagy a kettő között bármi másnak"

De az ár-érték arányt nem is úgy értelmezzük, hogy (csak) azt nézzük, hanem egy adott kategóriájú gépcsoport (érték) árát nézzük egymáshoz képest, vagy egy adott kategóriájú gépcsoport (ár) tulajdonságait egymáshoz képest...

2019. dec. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én inkább valami Sony MILC-et néznék ebben az árkategóriában, leginkább használtan. (Pl. az indexes Sony adok-veszek fórumról, az megbízható, ha egy kicsit is ért hozzá az ember.)
2019. dec. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!