Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Egy fényképezőhöz készült...

Egy fényképezőhöz készült star effect lencsét hagyományos videókamerára is rá lehet tenni?

Figyelt kérdés

[link]


ezt néztem ki igazábol, de nem tudom hogy ez csak fényképezőgépekkel müködik vagy videókamerákkal is? Ha igen csak megfelelö méretö kell?


A videókamerám egy régebbi Canon, Video8-as formátumú, és van egy MiniDV-s is ezekhez szeretném valamelyikhez.



2019. dec. 30. 17:04
1 2
 1/11 anonim válasza:
Ha van a kamera elején 52/58/67/72/77/82mm-es menet, akkor rá tudod tekerni, de szerény véleményem szerint sz*rra se jók ezek a star filterek.
2019. dec. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
az az átmérője?
2019. dec. 30. 19:23
 3/11 anonim ***** válasza:
67%

Igen, és a frontlencsén jelölik a méretet.

De szerintem nem fogsz ilyet találni, a camcorderekre annyira nem volt sose jellemző, hogy szűrőmenettel rendelkezzenek.

2019. dec. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

[link]


Így néz ki a videó kamera optikaja, a lencse körül is van egy ilyen menet szerűség, ami kifelé tágabb befelé szűkebb, remélem jól mondom, meg az optika után is van egy ami 49mm-es (lemértem). Árulnak 49mm-es filtert is más oldalakon láttam. Na most ezt a filter lencsét hova kéne tekerni a lencse után közvetlen kifelé táguló menetbe, vagy a külső menetbe?

2019. dec. 31. 18:08
 5/11 anonim ***** válasza:
Ennek 46mm-es a menete.
2019. dec. 31. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A "mit hová" meg majd adni fogja magát, csak csavard rá a menetre. :D
2019. dec. 31. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen ahol a lencse van ott 46mm-es de előtte is van egy menet ahova pl a lencsevédőt kell rakni az 49mm-es. Tehát a lencsevédő helyére kell tenni a filtert? Mert akkor 49mm-es kellene, de nem tudom hogy az ugy jó lenne-e.
2020. jan. 1. 00:53
 8/11 anonim ***** válasza:
46mm-es kell, ld. a jelölést.
2020. jan. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Akkor végüis ez a kamera alkalmas arra hogy szürölencséket tegyek rá, csak 46 mm-esnek kell lennie ha jól értelmezem? Csak az a baj hogy 49 mm-es a legkisebb szürőlencse a neten, ami pont a lencsevédő helyére illeszkedne, ugyanis annak a menetnek az átmérője pontosan 49mm. Csak nem tudom hogy így is müködne a dolog, ha nem 46 mm-est hanem 49mm-est használnék a lencsevédő helyén?
2020. jan. 2. 18:29
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de elfáradtam újra és újra megírni ugyanazt a választ. :(
2020. jan. 3. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!