Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Miért vannak mai világban aki...

Miért vannak mai világban aki még vesznek fényképezőgèpet? Mai okostelefonok már profi képeket csinálnak

Figyelt kérdés
2020. máj. 20. 17:56
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
19%

"csak pislogsz, hogy mivan, TV műsort le lehet már nyomni ezekkel."

Igen, simán, sőt ma már a mozifilmek nagy többségét is telefonnal forgatják.

2020. máj. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
89%

31

Igen, most hallottam ,hogy a James Webb űrteleszkópot is kukázzák és inkább felküldenek egy ájfont instafilterekkel.

2020. máj. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
18%

Meggyőződéssel nem lehet vitatkozni. A tablet és az iPad is telefonálásra lett kitalálva, csak pont telefonálni nem lehet vele - ugye?


Üjj le, egyes.

2020. máj. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
69%
A telefont elsősorban nem telefonálásra használjuk manapság, ez azonban nem azt jelenti, hogy egy telefon kamerája azonos képességű lenne, mint egy épkézláb fényképezőgép (vannak olyanok is, amelyeknél jobb, persze nem mindeben). A konyhában sem csak svájci bicskát használunk, vannak mindenre céleszközök.
2020. máj. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
7%

""csak pislogsz, hogy mivan, TV műsort le lehet már nyomni ezekkel."


Igen, simán, sőt ma már a mozifilmek nagy többségét is telefonnal forgatják."


Ok, vettem az iróniát, de be is bizonyítottad, hogy fogalmad sincs, hogy mit ki lehet hozni egy csúcskategóriás okostelefonból, sőt, abban is kételkedem, hogy van e egyáltalán okostelefonod. Nem vitázom veled tovább.

2020. máj. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
85%

"Ok, vettem az iróniát"

Ez is valami.


"de be is bizonyítottad, hogy fogalmad sincs, hogy mit ki lehet hozni egy csúcskategóriás okostelefonból"

Tán több fogalmam is van mint neked. De erről most ne nyissunk vitát.


"sőt, abban is kételkedem, hogy van e egyáltalán okostelefonod"

Látom a próbálkozást, de ez most kevés.


"Nem vitázom veled tovább."

Nem is kell, tán jobb is így. Túlságosan agymosott vagy és szemellenzős.


Most is épp a zájfón11 különböző kameráival készült tesztképek vannak előttem, és az a helyzet, hogy ha ezekre bárki azt mondja, hogy felérnek akár egy M4/3-os kamera képével, az

a) sosem látott még tisztességes méretű szenzorral készített képet, vagy

b) sosem nagyított még bele mobiltelefon által készített fényképbe, vagy

c) vak.

Több variáció nincs.

Illetve van még egy d) is miszerint hazudik, de ettől most tekintsünk el.

Az a nagy büdös helyzet, hogy még a legcsúcsabb telefonk kamerájával készült fényképen is látszik a rengeteg szoftveres beavatkozás, az élesítés, a zajszűrés, amitől az embernek egyszerűen hányingere lesz.

Ezek olyan apróságok azonban, hogy ha te lekicsinyíted a képet facse-kompatibilis méretűre, vagy instára, nem látod. Eredeti méretben, 100%-os nézetben viszont tízből tízszer megmondom, melyik készült mobillal és melyik fényképezővel.

De igazad van: ne vitázzunk. Felesleges, mert szerinted nem értek hozzá, szerintem meg te vagy vak.

Én nem fogok mobillal fotózni címlapra, te pedig nyilván nem veszel kétmilliós fényképezőgépet a következő szelfihez.

Az pedig, hogy a kérdésedre kapott válaszokat gyakorlatilag elengeded a füled mellett és csak a magad igazát hajtogatod, két dolgot jelent: egyrészt nem is kérdezni akarsz, csak osztani az észt, másrészt... Nos, másrészt meg nem vagy tisztában sok mindennel. ;)

2020. máj. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
57%

36:

"Az a nagy büdös helyzet, hogy még a legcsúcsabb telefonk kamerájával készült fényképen is látszik a rengeteg szoftveres beavatkozás, az élesítés, a zajszűrés, amitől az embernek egyszerűen hányingere lesz."


De hát ezekkel lehet DNG-ben is fotózni, és akkor azt csinálsz vele, amit akarsz. Más kérdés, hogy ott persze az alapanyag is rosszabb, mint egy jó fényképezőgépnél, emellett a túlszaturálás, túlélesítés, amit ezek a telefonok csinálnak, nem mutatnak jól.


Nekem amúgy MFT gépem van, és monitoron nézve 100%-on az se mutat jól, akkor sem ha ISO200-on készült jó fényekkel. De nem lényeges, hogy jól mutasson úgy, mert úgysem úgy nézi senki, posztert nem nyomtatok. Inkább veled értek egyet telefon vs. fényképezőgép kérdésben, de a pixel peepinget nem tartom jó érvnek, mert az a fotósokon belül is csak egy szűk réteget érdekel.

2020. máj. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
57%
Ja, ha már szelfinél tartunk, ritkán szoktam használni ezt a funkciót, de az én gépemnek kihajtható a kijelzője, és így szelfizni is lehet távkioldás, időzítés nélkül is. Még ebben is ég és föld a különbség egy telefonnal szemben, bár a szelfi műfajt így sem szeretem, mert egyszerűen nagy látószöggel nyomi lesz a fejünk tőle. Nyaraláskor a legjobb "szelfik" ezidáig kisállvánnyal + időzítővel vagy wifivel készültek, elsősorban feleségem DSLR gépével, és nem széles látószöggel.
2020. máj. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
72%

"de a pixel peepinget nem tartom jó érvnek, mert az a fotósokon belül is csak egy szűk réteget érdekel"

Részben mindenképp igazad van, de mondd meg őszintén, mi más alapján lehet a képminőséget összehasonlítani, ha nem a finom részletek alapján? Hiszen a nagy szenzor igazi előnye - a DoF mellett - a részletekben rejlik: hogy nem vésznek el a finom kis részletek a képen, még akkor sem, ha emelni kell kicsit az ISO-n.

Húsz méterről, rizspapíron keresztül valóban nem látni különbséget telefon és kétmilliós fényképező képe között.

2020. máj. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
57%

Viccesek ezek a viták, Szórakoztatóak. :D


De a kérdésre a válasz, hogy ne hasonlítsuk össze a mobilfotózást a profi fotózással.


A mobiltelefon az egy kompakt fényképezőgép. Arra való, hogy lefényképezd hogy a haverod felgyújta a szemöldökét vagy hogy ott vagy valahol a haverokkal. Instant kamera. Gyors és látszik rajta a téma. A fotót a készülék készíti, az dönti el, hogy mi lesz a fotón. A mai mesterséges intelligencia nagyon jól működik.


A fényképezőgép azt fotózza amit látsz. Nem túr bele a képbe, max minimálisan korrigál, de hagyja hogy te döntsd el mi legyen a képen. Ad alkotói szabadságot, viszont ugye ehhez érteni kell hozzá. Nem biztos, hogy gyors és mindig kéznél van, de aki tudatosan fotózik annak elengedhetetlenek egy fgép által elérhető funkciók.


Hasonlatként olyan a mobilos fotózás minősítése, mint ha meghívnálak egy étterembe és elvárnám, hogy megdicsérd milyen finomat főztem. :D


Persze ez nem határozza meg az ember látásmódját, és én is van hogy mobillal fotózom mert elég az is. De vannak helyzetek kb a 70% amikor igen is gép kell, mert a mobil már nem tudja visszaadni azt ahogy ott van vagy ahogy én láttam.

2020. máj. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!