Hogyan kezdjek neki? Lehet autodidakta módon művelni?

Figyelt kérdés
Már nagyon régóta foglalkoztat a gondolat, hogy fényképezéssel komolyabban is foglalkozzam. Ehhez szeretnék tanácsot kérni, hogy merre induljak. Nem egy légből kapott hobbifotós szeretnék lenni, alázatosan tanulok, szeretem fejleszteni magam, és úgy érzem ötletek híján sem lennék. A probléma az, hogy tudom rengetegen képzelik magukat 3 kattintás miatt fotósnak, és nem szeretnék ebbe a csapdába én is beleesni, viszont jelenleg Skandináviában élek, és mivel a nyelvvel is most ismerkedem, nem igazán tudok iskolába járni.

2020. aug. 30. 21:55
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
32%

#10


Van itt egy rakás mekmester akiknek nem tetszik ha hallanak olyat is amit nem tanítanak az OFOTÉRT-es suttyóban :))))

2020. szept. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Kíváncsi lennék az indoklásra. :D
2020. szept. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
74%

10-es vagyok. Lepontozás helyett igazán leírhatnátok, hogy mégis miben tévedek :D. Egy tájképnek, vagy természetfotónak mi a mondanivalója? Vagy egy asztrofotónak? Semmi a legtöbb esetben, szimplán szépek, és ezért jó képek.


Vagy azért lettem lepontozva, mert azt írtam autodidakta módon megfelelően meg lehet tanulni fotózni? Talán nincs így? Az év természetfotósa pályázaton feltételezem minden győztes és döntős rendelkezik OKJvel vagy egyetemi diplomával /s

2020. szept. 21. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem már a stílusodat elégnek találhatják lepontozásra. Az már milyen beszélgetéskultúra, hogy baromság? Ez rendkívül jellemző erre a medencére, hogy: majd én megmondom, te hogyan gondoljad. A tolerancia teljes hiánya. Bödőcs is kifigurázta ezt, mondván, hogy mindig van valaki, aki azt mondja, hogy: ne úgy. :D Aztán Egy lépés még, egy rossz nap, egy írás a Gyakorin, és bele is eresztesz egy skulót abba, aki másképp gondolja - ez szokott következni.

Autodidakta ügyben egyetértek veled, kivéve, hogy nem, mert van, aki önálló döntésekre képtelen, de vezetve szépen megy az úton.


"Egy tájképnek, vagy természetfotónak mi a mondanivalója? Vagy egy asztrofotónak? Semmi a legtöbb esetben, szimplán szépek, és ezért jó képek."

Az, hogy az ott szép, az a mondanivalója. Még sosem láttál olyan tájképet, ami nem fogott meg? Még sosem akartál olyan képet készíteni, amelynek témája az előtted elterülő táj egy bizonysos jellemvonása volt? Ésígytovább.

2020. szept. 21. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!