Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mivel lehet az objektíveket...

Mivel lehet az objektíveket tisztítani?

Figyelt kérdés
Ez az első cserélhető obis gépem és hát van egy brutális smáddzs az objektíven. Vettem valami japó tisztító kitet pennel ronggyal fújóval meg ecsettel de az semmit nem ér. Van valami tisztító folyadék vagy nedves törlőkendő amit lehet rá? Eleve mit lehet meg mit nem lehet használni?

2020. okt. 15. 19:28
 1/9 anonim ***** válasza:
én nedves szemüvegtisztítóval szoktam
2020. okt. 15. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szemcsi tisztító, azt kész
2020. okt. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én is, a jobbikkal (rosszabbik alatt értve az aldisat), amin Zeiss felirat van, a Müllerben árulják.
2020. okt. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És az obira fújod vagy a kendőre. Plusz milyen kendő, mert valahol azt olvastam hogy a műszálas törlőkendő az nem jó.
2020. okt. 15. 19:58
 5/9 anonim ***** válasza:
ja nem fújós hanem olyan pici darabonként csomagolt cucc nedves papírtörlő.
2020. okt. 15. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
jah oks azt vágom. Köszi a válaszokat.
2020. okt. 15. 20:23
 7/9 anonim ***** válasza:

ha biztosra akarsz menni, akkor patikában kapható 100% alkohol a mikoroszálas kendőre


az ilyen bolti szemüvegtörlő kendőkben nem tudod milyen egyéb bevonat képző anyagok vannak, ami szemüvegen lehet akár jó is, de a fotóknak nem

biztos hogy használ. mondjuk a poirzsepkendőnél és nyálnál biztosan jobb (főleg mert a nyálban lehet zsír is, meg még ki tudja mi).


viszont ha meg épp nincs kéznél semmi más, akkor úgyis csak az marad szükség megoldásként, ami épp kéznél van...

2020. okt. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"az ilyen bolti szemüvegtörlő kendőkben nem tudod milyen egyéb bevonat képző anyagok vannak, ami szemüvegen lehet akár jó is, de a fotóknak nem"

Ez nagy igazság. Van kifejezetten fotós célokra árult ilyen kendő is, ha valaki nagyon óvatos akar lenni. A rendszerváltás környékén Bécsben Prophot gyártmányút vettem. Ma meg a Zeiss-nek is van olyanja, amelyiken a felirat a lens:

[link]

De az általam (nem véletlenül) említett Müllerbélin az olvasható, hogy ...optischen Oberflachen.

2020. okt. 16. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

...és van idehaza a Zeissnek olyanja is, amire az a szó is rá van írva, hogy lens, az szerintem belül ugyanaz, de nem hasonlítottam össze az összetételt. Az is jó, most próbáltam ki. Itt vettem, la:

[link]


Ezzel az a baj, hogy normális ember évente max. egyszer nyúl bele a frontlencsébe, így a 3000 fölötti ár (100 szállítás ugye) kicsit meglepő lehet annak, aki ingyér szeretne fotózni. Igazából persze nem sok, mert zacsekonként 200 Ft alatti. Nekem, remélem, a 19 db halálomig kitart. :D

2020. nov. 2. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!