Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen zoom és nagy látószögű...

Milyen zoom és nagy látószögű objektívet vegyek?

Figyelt kérdés

Üdv!

Canon 250D-hez szeretnék egy jobb zoom és egy nagy látószögű objektívet 100e körűl.

Tulajdonképpen portrékra, közelképekre és tájképekre kéne. (Meglepő mi?)

Javaslatokat várok nem pedig “menj el és tanuld meg” válaszokat. Ha esetleg indokolnál is megköszönném.

Sigma objektívekről ha valaki nyilatkozna duplán megköszönném.

Esetleges váz csere ötleteket is meghallgatok, mire érdemes váltani.

Válaszokat előre is köszi!



2020. szept. 28. 16:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Tehát egy bármilyen gyújtótávolságú zoom objektív és egy fix nagylátó?

Vagy nem értem.

2020. szept. 28. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Pontosan. Leginkább a 70-200-as dolog érdekelne(?), de a legoptimálisabbat keresem.
2020. szept. 28. 17:03
 3/13 anonim ***** válasza:

A legoptimálisabb a 24-70, esetleg a 24-105 lenne.

Nagylátóból miért ragaszkodsz a fixhez?

2020. szept. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
73%

Nagylátóból a Canon EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM ami nagyon jó vétel újonnan és használtan is, nyilván ha a 100 ezret két obira értetted, akkor csak használtan jöhet szóba.


Teleobjektívban sajnos nem tudok segíteni, nincs Canon rendszerben velük tapasztalatom.


"Esetleges váz csere ötleteket is meghallgatok, mire érdemes váltani."


Miért kéne? Így is csak 100 ezret szánnál 2 obira, ennél bővebb obi kínálattal és használt piaccal rendelkező rendszert nem találsz, a vázad meg egy új, modern váz, még jó sok évig elleszel vele.

2020. szept. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
#4, nagylátóból fixet keres, telét egyáltalán nem keres, csak valami "optimális" zoomobjektívet.
2020. szept. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

5:

Igazad van, nem olvastam előtte, hogy nagylátóból fixet keres, de zoomból viszont telét keres, hiszen írta, hogy leginkább 70-200 érdekli.

2020. szept. 28. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Nem feltétlen fixet keresek. Sőt igazából fogalmam sincs. Ha valakinek van energiája és ideje leírni, hogy mi a kül. és melyiket érdemes szívesen meghallgatom. Ugyan ezt szintén a tele és nem tele zoomra. Pro kontra jöhet.

És köszi az eddigi válaszokat!

Váz csere hozzászólást is, akkor még marad ez.

100 ezret /darabra értem.

Ui.: sorry, hogy nem bontottam válaszadókra a válaszom.

2020. szept. 28. 17:52
 8/13 A kérdező kommentje:
Pl. Egy EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM és egy akármilyen 70-200-as között mi a különbség?
2020. szept. 28. 17:57
 9/13 anonim ***** válasza:
53%

"Egy EF-S 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM és egy akármilyen 70-200-as között mi a különbség?"

"Javaslatokat várok nem pedig “menj el és tanuld meg” válaszokat."

Na elmész ám a tudod hova. Halvány fogalmad nincs semmiről, de már előre letolsz minket hogy nehogy esetleg megpróbáljunk rávenni a tanulásra.

A legalapvetőbb fogalmad sincs a témáról, így piszok nehéz lesz ám bármit elérni.

Inkább meg sem próbálok segíteni, mert az nem menne anélkül, hogy a kis lelkedbe gázoljak.

Hagyjuk, oldd meg magad.

2020. szept. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Ne haragudj, de miért kéne fogalmam legyen bármiről is? Ez egy kérdezz felelek oldal ahol emberek kérdéseket tesznek fel, függetlenül attól, hogy képben vannak-e vagy nem. Más emberek válaszolnak. Vagy nem. Pontosan az ilyen kommentek miatt írtam bele azt amit beleírtam. Ha nem tudsz javasolni valamit vagy ötletet adni kérlek görgess tovább.

( Az objektíveket az unokaöcsémnek szeretném venni, so sorry, hogy fingom nincs róla, de őt mégse kérdezhetem meg. ) De minek is magyarázkodok.

Javaslatokat, a fentebbi kérdésekre válasz még mindig várom. Köszönöm

2020. szept. 28. 19:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!