Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Szeretnék egy fényképezőgépet...

Szeretnék egy fényképezőgépet vásárolni. Tudnátok nekem konkrét modellt ajánlani? Lentebb leírom, hogy mire is szeretném használni.

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a természetet, kirándulni, utazni és ilyenkor rengeteg képet készítek (telefonnal). Az elmúlt pár napban sokat jártam az erdőben és szebbnél szebb kismadarakat láttam. Na itt jött a bibi, mivel legnagyobb sajnálatomra nem tudtam őket megörökíteni.


Tudnátok nekem ajánlani fényképezőgépet erre a célra? Illetve hozzá szükséges lencséket? Bocsánat, de nem igazán vagyok jártas ebben a témában, úgyhogy írjátok meg légyszi konkrétan, hogy milyen modellhez mit szükséges megvásárolni. Kb. 150 ezret számok rá, hisz ez csak hobbi. Ha picit több se gond. Nagyon szépen köszönöm előre is.



2021. febr. 9. 22:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

Nos, elöször is. Lenne ehhez pár kérdés.

Mennyire fontos a méret?

Cserélhető objektíves vagy kompakt? Bár a cserélhető objektíves max használtan, kitobjektívvel, amivel nem mész túl sokra.meghát arra egy komolyabb objektív, amivel érdemleges eredményt lehet elérni akár milliós tétel is lehet.

Bridge gépre van szükéged.

-megfizethető ár (100K alatt)

-nagy zoom tartomány

-elfogadható minőség

Konkrét típust én nem tudok ajánlani, mert nekem egész életemben csak tükörreflexes gépem volt. Szóval összegezve a bridge gépeknél nézzél szét!

2021. febr. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
73%

Szia,


Majd biztosan jönnek, akik kijavítanak, hogy ez nem így van, az nem úgy van, meg hogy miért próbálom egyszerűbben, érhetően írni a dolgokat neked, miért nem bit szinten mesélek a DSP-ről meg a tömörített RAW formátumról, stb de ettől függetlenül megírnám a fotós tanácsaimat.


A természetfotózás sajnos pont az a műfaj, ahol az elején komolyan kell költeni a teknikára, e nélkül csak nagyon kompromisszumos megoldások lehetségesek.


Én lebeszélnélek a bridge gépekről. A bridge gépek általában nagyon kis méretű (pl: canon powershoot sx70 - 1/2.3" méretű), vagy kis méretű (Panasonic FZ1000, Sory RX10 első széria, ha még kapsz valahol) képszenzorral vehetőek meg, egy nem cserélhető, jellemzően 24-200 vagy 24-600-as objektívvel. A képet elkészítik, de már alacsony (400-800 ISO) érzékenységnél is zajos, kevéssé szép képet csinálnak, és lassan tudsz csak zoomolni, ami miatt lemaradhatsz az állatról, akit le akarsz fotózni.


Érdemesebb cserélhető objektíves rendszerbe beruházni, de az lehet, hogy kicsit drágább lesz.


A természetfotózásnak technika oldaláról három fő területe van:


- kis élőlényeket (virágok, hangyák, stb) közelről fotózól: ehhez egy kezdő, olcsóbb DSLR is elég, akár 2-3 képkocka/másodperc sorozatfotó képességggel, és kell egy zoomos makró objektív, ez viszont kb 130 ezertől indul újként

- erdőben viszonylag keveset mozgó élőlényeket fotózól (pl: madarak, ahogy írtad): ehhez is elég a fenti DSLR, de nyilván az újabb szériák jobbak (tehát újabb képszenszor vagy jobb képfeldogozó processzor, A/D átalakító vagy benne, amivel így kevésbé zajos képet ad), ehhez egy belépő szintü zoom objektív is elég lehet, de persze a kép közepét így kis ki kell vágni majd

- klasszikus mozgó természet fotózás, ahol gyorsan mozgó élőlényeket fotózól (pl: víz felett repülő madarakat): ide már egy combosabb fényképező kell, minumum 6 képkocka / másodperc fotózási sebességgel, de ez minél több, annál jobb, és egy komolyabb teleobjektív legalább 300mm-es gyújtótávval. Ilyen objektív pár tízezer és pár millió forint között van


Feltételezem, hogy tudod, hogy mi a tükrös DSLR és a MILC gépek között a különség, de ha nem, akkor pár mondatot írnák.


A tükrös gépekben minden fotó ellövésekor fel/le mozog a tükör, ez elég hangos, viszont ha leveszed az objektívsapkát, mégha be sincs kapcsolva a géped, akkor azonnal látod, hogy mit fotóznál, tehát az objektíven keresztül a fény bejön a tükörre, az fellövi a fényképező gépek tetején látható prizmába (az nagy hupli középen), és aztán jön a kép a keresőbe, amibe nézel a fotózáskor. Pont ezért, mert ez a rész "analóg" módon működik, kevésbé eszi az akkumlátort a fényképezőgép, akár 1000 képet is el tudsz lőni egy akkumlátorral. A fotózás pillanatában a tükör felcsapódik, ekkor az objektívből direktben jön be a fény a tükör mögötti képszenzorra, és képszenzor a mögöttes elektronikával fényképpé alakítja a fényt. Ezt azt jelenti, hogy ha sorozatot fotózol, a fotózás pillanatában egy-egy pillanatra feketeséget fogsz látni. Aki régebb óta fotózik, az már megszokta, te is meg fogod. Ezek a gépek általában nagyobb méretűek (fizikai dimenzió és súly) mint a MILC-ek.


A MILC gépekben nincs tükör. Azonnal jön a fény az objektívből a képszenzorra. Tehát mindig egy elektronikus képet látsz, aminek előnye, hogy bármit változtatsz a fényképezőgép beállításain (zársebesség, érzékenység, rekesz), azonnal látod, hogy milyen lesz a kész fotó (DSLR-en ilyen nincs, neked kell tudni, hogy mi a jó beállítás). Mivel a MILC-ek állandóan be kell kapcsolni minden funkcióját, hogy működjenek, ezért jellemzően 300-600 képet tudnak csak 1 akkumlátorral. Mivel nincs bennük tükör, ezért halkabbak (ez term fotózásnál előny), kisebbek és könnyebbek mint a DSLR-ek.


Sajnos abba a keretbe, amit írtál, csak DSLR fér bele, de ha később komolyan érdekel majd a hobbi, akkor tudd, hogy hova lehet fejlődni. Manapság egy jó, természet fotózásra is jó MILC, meg egy jó objektív jellemzően 600e - 1 milliótól indul felfelé, tehát az olcsóbb DSLR-ek ki fognak szolgálni sokáig.


Fel kell tenned magadnak a kérdést, hogy mersz-e a használt gépet és objektívot venni, vagy csak újat. A használt kockázatait tudod, 0 vagy csak pár hónap gari, a mozgó alkatrészek (pl: a zárszerkezet, ami a tükröt is mozgatja) egy megadott fényképszám után megállhat, és cserélni kell (olcsóbb gépeknél már 25e-30e kép után érdemes spórolni szervízre). A gombok lötyöghetnek, ez-az le va rajra törve. 1-2 karctól a vázon még nem kell betojni, de ha szénné van kopva a gép főleg a sarkain és a gombok körül, és teli van kapcokkal, akkor nem egy megkimélt a gép, amire neked szüséged lehet, Az objektív gombásodhat, ha rosszul tárolták, lehet karcos a lencséje, a benne lévő auto fókusz motor vagy képstabilizátor lehet hibás, leejhették, lehet front v. backfocus-os, a te gépedtől eltérő géphez kalibrálták be a szervízben, stb. Ezér használtat csak akkor vegyél, ha tudsz magaddal vinni a fényképezőgépekhez NAGYON értő embert. Ha nem, akkor marad az új, ami általában dupla áron megy, mint a használt.


Még 1 dolog a használtról. Fotós "szakértő" emberek biztosan javasolják majd, hogy nézzél régebbi, fotóriporteri és természet fotós munkára használt gépeket, u.n. 1 számos gépeket, mint pl Canon 1d Mark iii, Canon 7D, vagy Nikon D3. Nagyon csábító, hogy ezekben a gépekben komoly képszenzor van, és gond nélkül tudnak legalább 8 képkocka / másodperc sebességet, viszont ISO 800-1600-tól nagyon zajosodnak. Az ezekben a gépekben lévő zárszerkezet általában 150e - 250e fotó készítést bír, de az ilyen gépek kaptak már eleget az élettől, nem babuzsgatták őket, plusz sokszor 100e - 150e - 200e expoval (elkészített kép), rommá hajtva őket hírdetik. A kockázatot meg átadják neked, hogy ha zárszerkezet megáll, akkor cseréld ki. Még ha találsz is rá szervízt, ezen profi gépekhez jellemzően 6-8, jó esetben tíz év után jelzi a pl: a Canon, hogy bocsi már nincs csere alkatrész a javításhoz. Magyarország meg te is tudod a kókány-mókány Jóska bácsik hazája, akik mindent megold majd okosban, akar a fene 13 éves (canon 1d mark iii, Nikon D3) vagy 7 éves (Canon 7d) fénykéző gép vázakkal bohóckodni. Nem tudom, hogy hány éves vagy, és hogy fiú vagy lány, és hogy mennyire erős a csuklód. Azért érdekes ez, mert nekem volt Canon 7D-m, ez kisebb váz mint az 1d mark iii, én akkortájt voltam 30 körüli férfi, és az első pár fotózási alkalom után napokig fájt a csuklóm olyan nehéz volt. A 1d mark iii meg a D3 még ennél is nehezebb, mindkettő volt már a kezemben, Popeye ereje kell a megtartásukhoz - kell ez neked?

2021. febr. 10. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Radikális választ fogok adni. Ha nincs igazán elképzelésed még, hogy mit akarsz, fotózz eleinte telefonnal. Keress a youtube-on oktató videókat (például “iPhone photography”), és tanulj meg egyelőre telefonnal fotózni. Esetleg vegyél egy jobb telefont, amelyen van egy plusz zoom lencse is. A fényképezésben a legfontosabb a kompozíció (szerintem), ezt pedig mobiltelefonnal is lehet gyakorolni. A mobil fotográfia ma már külön műfaj, van direkt ilyen kiállítás stb.


Kedvcsinálónak nézd meg ezt: [link]

2021. febr. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

De írja, hogy nem jártas a témában! Elég neki egy jobb Canon kompakt, ami tud kézi módot!


Ez pl minden igényedet kielégítené: [link]


De szerintem már ez is bőven elég lenne: [link]

2021. febr. 10. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Értem, de pont azért, mert nem jártas a témában, van az az ötletem, hogy próbáljon meg telefonnal jobb képeket csinálni.


Kérdező nézd meg ezt: [link]


Nyilván nem egy Nikon 300-as objektívvel, de ha esetleg az a vágyad, hogy szeretnéd a mókust vagy fakopáncsot kicsit közelebbről lekapni, akkor ez segíthet.

2021. febr. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

#1 Először is köszönöm szépen a válaszodat.


Nem szeretnék túl nagy gépet, mert míg egy erdei sétához persze tökéletes bármilyen nagyságú, addig túrázáshoz, hegymászáshoz nem biztos hogy a legjobb választás. Félnék, hogy leejtem, vagy ami rosszabb, együtt esünk.


Igen, tisztában vagyok vele, hogy igazán szép képek készítéséhez komoly gépre van szükség. Eddig elvoltam a telómmal is, de a minap mint írtam az erdőben sétáltam és szebbnél szebb kismadarakat láttam. Volt ott egy jégmadár, éppen halászott és valami csodaszép képeket lehetett volna készíteni róla. Hát ez telefonnal teljesen esélytelen volt. Túl gyors volt és persze távol is. Ekkor gondoltam, hogy na ideje lenne talán venni egy gépet, amivel ha nem is hiper-szuper képeket, de azért ilyen pillanatokat meg lehet örökíteni jó minőségben.


Hát mivel írod is hogy a cserélhető milyen árakban mozog, gondolom akkor inkább kompakt.

2021. febr. 10. 14:54
 7/18 A kérdező kommentje:

#2 Hűha, köszönöm szépen hogy ilyen hosszan és pontosan kifejtett választ írtál.


Én nagyon szeretem a természetet, sokat sétálok az erdőben, de túrázok is, illetve hegymászás is összejön egy párszor minden. Az utóbbi kettő okán nem hinném, hogy egy nagy méretű gép lenne számomra a megfelelő. Tudom, tárolhatom a hátizsákban is, de tapasztalatból már tudom, nem olyan könnyű ám mindig előkapni meg kapaszkodni, nem leesni egyazon időben. 😅 Néha még a telót is macerás volt kiszedni a zsebemből. Amúgy nő vagyok.


Amiket írtál, az nagyon szuper, mert ha most nem is, egyszer mindenképpen venni szeretnék egy komolyabb gépet, remélhetőleg a közeljövőben. De ezt te is írtad, hogyha most nem is, majd a későbbiekben felhasználhatom az általad leírtakat.


Amiket a természet fotózásról írtál, mármint a három fő területet: Igazából mindent fotózok azokból amit felsoroltál. Persze a hármast csak szeretném. Példa rá: a minap az erdőben láttam egy jégmadarat, éppen halászott. Valami csodaszép volt, ahogy fel és le röppent. Mondanom se kell, telefonnal esélyem sem volt megörökíteni őt. Túl gyors volt, ha pedig próbáltam közelebb férkőzni, hogy legalább az ágon ülve lekaphassam, odébb repült. 😏 Na mondom erről ennyit.


Használt gépekben nem gondolkoztam, pont amiatt amit te is írtál, hiszen nem tudni mennyit "kaptak" a gépek az évek alatt. Van amit jobb/ajánlatos újonnan venni, na szerintem a fényképezőgép az a kategória.


Tudom, ez egy ilyen befektetős dolog, hobbi. Persze szeretnék odaáig fejlődni, hogy egy szuper gépet is magaménak tudhassak. Viszont valamilyen szinten butaságnak is érzem, hogy én mint kezdő egy hiper-szuper géppel hadonászok elsőre. 😅

2021. febr. 10. 15:27
 8/18 anonim ***** válasza:

Ezt a nagy rakat ostobaságot nehéz ordítás nélkül elviselni, ami #2 utolsó bekezdésében olvasható. :D Most végzett OKJ fotós képesítőt a filigrán unokám az 1D Mk3 tartalék gépemmel. Fotózott eleget, semmi panasza nem volt a csuklójával. Hiába, aki nem selejt, az nem selejt. :D Én meg egy évtizede, közel a hatvanhoz panasz nélkül kezeltem és cipeltem telével egész nap, sportversenyen.

Az igaz, hogy a zár az lehet öreg és fiatal, a modell lehet még járatos vagy már kifutott, no de ez ez az árban (nem zárban :D ) tükröződik, és ennyi. A használt az meg mindig rizikó, ez is ennyi. Egyébként kókány-mókány Jóska bácsikról nem hallottam, de több olyan műszerész van, aki egy-három évtizede javít, és mindenki, akinek egy kis fotós ismerete van, tudja, hogy ezek elismertek.

Ilyen mesteri kispályás aljas savazást már vagy 15 éve nem olvastam fotós témában.

2021. febr. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én vennék egy belépő dslr-t akár használtan, pl. egy canon eos 2000d-t, hozzá pedig egy 75-300 mm-es objektívet, vagy egy 55-250-est. Igaz ezek még messze nem tartoznak a csúcskategóriában, de jóval többre megy velük az ember, mint egy mobillal, vagy kompakttal. Ezzel legalább tudnád gyakorolni, tanulmányozni, hogy egyes beállítások milyen hatással vannak a képekre. Persze nem akarlak semmire rábeszélni vagy befolyásolni, csak leírtam a gondolataim.
2021. febr. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

#3 Köszönöm szépen a válaszodat.


Igen, rengeteg képet készítettem már és igazad van, lehet szuper jó kis képeket készíteni telóval is. A dolog ott bukik meg, ha állatokat szeretném a távolban lekapni, avagy röpködő madarakat. Ilyesmire a telóm sajna nem túl alkalmas. Meg ugye sok másra sem, ha összehasonlítjuk egy fényképezőgéppel (gondolom). Viszont nagyon jól működő telefon, telefoncserében még nem is gondolkodtam.

2021. febr. 10. 16:07
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!