Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Csillagász kedvelők! Segitenétek?

Csillagász kedvelők! Segitenétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kinéztem magamnak egy Bresser National Geographic 90/900 EQ3 teleszkópot, viszont nem tudok pár dolgot..

Például, hogy ezzel a távcsővel tényleg látnám e a Szaturnuszt, jupiteren zajló hatalmas viharokat, fényes emissziós ködöket, galaxisokat? A másik, mi a különbség a ekvatoriális állvány és a(z) azimut állvány között? Mit jelent a Barlow lencse, vagy egy holdszűrű? Objektívlencse átmérője: 90 mm. Ez jót jelent e? 😂

Az egyik legfontosabb.. Hogy kell párhuzamosítani a okulárt és a keresőt? Ne utáljatok, nagyon kezdő vagyok még.



2021. júl. 17. 13:44
 1/5 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

hat gondolom jo piciben

igy jo szemednek kell lennie illetve ha kamerazhato akkor annak is nagyon jonak kell lenie

2021. júl. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Ypszilon1980 ***** válasza:
Nem az a legnagyobb gond, hogy látod-e, hanem az, hogy folyamatosan a célon tudod-e tartani, ehhez kellene olyan szerkezet, ami megoldja. Véleményem szerint a Jupiter viharait nem fogod jól látni. Szaturnuszt a mienkkel is lehet, azaz apáméval, de csak magyon kicsiben, részletek nem vehetők ki.
2021. júl. 17. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Alex Fly ***** válasza:

A Jupiteren láthatod a nagyobb részleteket (pl. sávokat, esetleg a Nagy Vörös Foltot), a Galilei holdakat... A Szaturnusz esetén megfigyelhető a gyűrű.

A mélyég-objektumok közül a Messier-katalógusban levőket észlelheted, egyeseknél részleteket is ki lehet venni.

Az EQ és AZ mechanika között a különbség, hogy az azimutális tengelyei vízszintes illetve függőleges irányban vannak, az ekvatoriálinál pedig a rekta tengrly a pólusra néz, a deklinációs pedig eere merőleges - így egy objektum követésénél elég a rektaszcenzión állítani, míg azimutálisnál mindkét tengelyen egyszerre kell követni.

A Barlow-lencse egy homorú akromát, a feladata a fókusznyújtás, hogy adott okulárral nagyobb nagyítást érhess el. A nagyítás az objektív és az okulár fókuszának a hányadosa, így ha egy 2*es Barlow-val megnyújtod az objektív fókuszát, akkor kétszer akkora nagyítást érhetsz el - persze ez a kép minőségének romlásával jár. És egy 90mm-es objektívvel - ha igen jó minőségű - maximum 200*-os nagyításig érdemes elmenni, afelett már semmi új részletet nem fogsz látni, csak a kontraszt és a kép fényereje romlik drasztikusan.

A paraméterei alapján ez egy használható kis műszernek tűnik, főleg kezdőnek, meg lehet tanulni vele a távcsőhasználat alapjait és sok szép dolgot figyelhetsz meg vele - de persze soha ne számíts Hubble-minőségű látványra...

Ajánlom az mcse.hu illetve a tavcso.hu oldalak tanulmányozását, ott vannak tapasztalt amatőrök; olyanok is akiknek hasonló műszerük van...

2021. júl. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ennek 180x-os a hasznos nagyítása, afölé már csak jó nagy minőségromlással lehet menni. És ebben még mindig csak kicsi korongok, pontok lesznek a bolygók.


Stellarium kezelését sajátítsd el, lehet vele demozni milyen nagyítás mit eredményezne.

2021. júl. 19. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, főleg a harmadik embinek. Nagyon sokat segítettetek! :)
2021. júl. 19. 11:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!