Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Sokat számít egy videokameráná...

Sokat számít egy videokameránál (Sony handycam), hogy 1/3,91" vagy 1/5,91"-es a szenzora (ugyan olyan f érték mellett persze)?

Figyelt kérdés

1, egyáltalán észrevehető a különbség? azt nem értem, hogy az elvileg sokkal drágább, magasabb szintű modellnek kisebb a szenzora.


2, érti valaki h miért szórakoznak itt ilyen hangyaf... szenzorokkal, és miért nem tesznek bele pl minimum egy 1"-ost? sztem ebben a 160-190 ezres kategóriában azért simán mehetne bele.


mi a véleményetek? vagy mivel kompenzálják ezt az icipici szenzort? mert sztem ez max ragyogó napsütésben készíthet elfogadható videókat, de akkor felmerül a kérdés, mégis milyen célra gyártják ezeket?


pl most nézek kettőt, és ezért akadt meg a szemem:

Sony HDR-CX625 vagy a CX410VE (ez utóbbinak van a 1/3,91" szenzora), és szóval nem értem.



2021. júl. 29. 09:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
67%

Te vagy az aki 300 ezer alatt keresi a videokamerát?


150 ezer forintért ne várj semmit.


Azért pici a szenzor kérem szépen, mert olcsóbb. Kisebb lencse elég és nagyobb optikai zoomot tudnak beletenni.


Kevesebb áram szükséglete van és kompaktabb.


A nagy szenzor csak a rendes kamerákhoz dukál. Ami ugye 500ezertől indul.


Ezeket csak ovis műsorok forgatására találtak ki

2021. júl. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ez azért van, mert a nagy beépített zoomhoz kis szenzor kell. Viszont a kisebb sokkal jobban zajosodik.
2021. júl. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

ezt nem is tudtam. akkor egy APS-C vagy fullframe esetén nem is lehetne ugyanekkora zoomot?

mondjuk van egy VG900-am is, de mára elég elavult már, pedig azért az nem a legalja éppenséggel. de ezt a zoom és kis szenzor összefüggést még nem hallottam, igaz, én csak hobbyzok ezzel.


na azért ha megnézzük a sony AX100-asát, annak is 1"-es a szenzora és 420 ezer körül már megvan. és az is zajosodik bőven. nyilván teljesen más a képi világa, de azért ez se elég már enyhe szürkületben se.


de egyébként pont azt a tendenciát látom, h az egész komoly, millió feletti kamerákba is bele tesznek ilyen picike szenzorokat és egyszerűen nem értem.

2021. júl. 29. 10:54
 4/13 anonim ***** válasza:
67%
Pedig egyszerű logika. Ha veszünk pl. egy 60mm átmérőjű lencsét, amihez hozzá csapsz egy FF szenzort akkor az mekkora területet "lát" az üvegen át. Ugyanezt képzeld el egy 1"-os szenzorral.
2021. júl. 29. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
67%

De lehet ekkora zoom. Csak nagyobb szenzor nagyobb lencse.


Nem véletlen van, hogy bizonyos objektívek akár 300 ezer fölötti áron vannak

2021. júl. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Így van ahogyan már előttem is írták, hogy kis szenzorhoz lehet nagy fényerős (1.8-as) objektívet " építeni". Nem a kis szenzorral van gond , bár annál sokan keveslik a dinamikai tartományt amit a nagy szenzorok tudnak, hanem , hogy a kis szenzorral nem igazán lehet fényképezni.

Kis szenzornál elég volt régen a 1280x720 pixel. Ez bőven elfért az 1/5.8"-as szenzoron. Ráadásul az ilyen kicsi szenzorhoz könnyen lehetett "építeni" nagy fényerős nagy zoomos objektívet. Aztán jöttek a videózni is tudó fényképezők az 1/2.3"-as szenzorral.

Ehhez az 1/2.3"-as szenzorhoz a Panasonic épített fix 2.8-as fényerős zoom objektívet és már tudja a 4K-t is.

A következő lépés az 1"-os szenzor. Ezzel már fényképezni is lehet. Viszont "drága" hozzá a zoom objektív.

Pana FZ1000; FZ2000/2500; Sony RX10 I-IV.

Az 1"-os szenzorhoz a Sony készítette el az eddigi legnagyobb zoom objektívet( Sony RX10 IV.)

Érdekes módon a Pana nem készített a 4/3-as szenzorához nagy átfogású zoom obit.

Viszont az ennél nagyobb APS-C szenzorhoz létezik 28-300 mm-es is. Itt a fényerő hiányával fizetjük meg a nagy átfogást.

Esküvői videósok használnak fix 2.8-as 28-70mm-es zoom obikat APS-C rendszerhez melyek 4-500 ezerbe kerülnek.De ők is inkább a nagy fényerős fixeket használják inkább.

Egyébként ha megfigyeled a drága nagy videókamerákon is ott figyel a videólámpa...

2021. aug. 1. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

"Ehhez az 1/2.3"-as szenzorhoz a Panasonic épített fix 2.8-as fényerős zoom objektívet és már tudja a 4K-t is."

Ez a Pana FZ300-as. Ez kimaradt.

2021. aug. 1. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

szép összefoglalás, látom, benne vagy a témában.


én azon döbbenek meg, hogy a 4K-s kamerákba is bele tesznek egy minike szenzort, pedig úgy gondolom, ide azért már egy 1"-os elvárható lenne minimumként (Sony AX53 pl.).

és egész komoly vállkameráknál detto.


az első 1"-os kifejezetten kamera a CX900-as volt ha jól tudom, aztán AX100, és most az AX700, na ezek már tuti nem rosszak (én csak az első kettőt ismerem, de igazából az 1'-os szenzort is kicsinek tapasztalom).


azt nézem viszont h a kis gagyi handycamek is f1,8-at tudnak 1/4 - 1/6 szenzornál. szóval azt mondod, az igazi probléma, h nem lehet fotózni velük ilyen kis szenzornál? mert én is azt tapasztaltam, h ezekkel a kis vackokkal is nappali fény mellett egész jó videókat lehet készíteni, de fotó felejtős, de mondjuk én nem is keverném össze a két funkciót egy gépbe. bármennyire is ez a tendencia, a Sonyval beszéltem és azt mondták, azért nincs utódja pl a NEX-VG900 full framenek, mert egyszerűen nincs rá igény. teljesen átvették a szerepét a videózni is tudó fényképezőgépek, mondjuk ILCE 6000 felett, és ugye APS-C-sek vagy fullframesek.

hát jó kérdés ... jobb fényviszonyok között mondjuk eszméletlen jó dinamikája van már a CX900-nak is, fényképezésre pedig mást használok.

de ha ez így van, akkor a kamerák teljes mértékben el fognak tűnni? hát állítólag már filmforgatásoknál is sokszor fullframes fényképezőgépet használnak. fene tudja.

akkor mi lenne az az előnye a kifejezett kameráknak, ami miatt érdemes még amellett dönteni és nem fényképezőgéppel videózni? mert a jobbaknál a zoom ugyanúgy kevés, csak a handyknél látni ilyen 30-40x-szeres zoomot.

tényleg érdekelne. mondjuk talán a kompaktság, az optikai stabilizálás jobb sztem.

2021. aug. 2. 10:29
 9/13 A kérdező kommentje:

"Ehhez az 1/2.3"-as szenzorhoz a Panasonic épített fix 2.8-as fényerős zoom objektívet és már tudja a 4K-t is."


igen, de tulképpen ez egy jobb akciókamerának a jellemzője. és bármennyire hasznos, én még nem láttam dinamikadús, igazán szép akciókamerás felvételt. inkább dokumentálásra való sztem. érdekes ... de nem ismerem a Panasonicocat, lehet h kitaláltak hozzá vmit.

2021. aug. 2. 10:35
 10/13 anonim ***** válasza:

"akkor mi lenne az az előnye a kifejezett kameráknak"


A nagy zoom. Sajnos azt látom, hogy ma már legtöbben a telefonjukkal hadonásznak. Az óvodában is már csak egy szülő kezében láttam kézi kamerát a 4 év alatt míg jártak oda a gyerkőcök. Esetleg még egy két DSLR, de már az sem jellemző.

Egyszerűen a kényelem oltárán áldozzák fel az emberek a videóminőséget.

Ők tudják, majd pár év múlva fognak talán elgondolkodni, amikor visszanéznék az emlékeket a gyerekről, hogy a telós videók, fényképek mit érnek.

Ami számomra még meglepő, hogy a tehetősebb szülőket sem érdeklik ezek a dolgok. Kinn áll a 10milliós autója, a gyereket meg telefonnal videózza 5 méterről.


De visszatérve a témához kézi kamerát már én sem vennék, én elvagyok a pana FZ1000-rel. Fényképezésre, videózásra egy jó kompromisszum.

Ezzel akár 15-20 méterről is tudom videózni a színpadon táncoló kislányomat úgy is,hogy csak az arcát veszem, és még jó képeket is tudok készíteni róla.

2021. aug. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!