Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Sokat számít egy videokameráná...

Sokat számít egy videokameránál (Sony handycam), hogy 1/3,91" vagy 1/5,91"-es a szenzora (ugyan olyan f érték mellett persze)?

Figyelt kérdés

1, egyáltalán észrevehető a különbség? azt nem értem, hogy az elvileg sokkal drágább, magasabb szintű modellnek kisebb a szenzora.


2, érti valaki h miért szórakoznak itt ilyen hangyaf... szenzorokkal, és miért nem tesznek bele pl minimum egy 1"-ost? sztem ebben a 160-190 ezres kategóriában azért simán mehetne bele.


mi a véleményetek? vagy mivel kompenzálják ezt az icipici szenzort? mert sztem ez max ragyogó napsütésben készíthet elfogadható videókat, de akkor felmerül a kérdés, mégis milyen célra gyártják ezeket?


pl most nézek kettőt, és ezért akadt meg a szemem:

Sony HDR-CX625 vagy a CX410VE (ez utóbbinak van a 1/3,91" szenzora), és szóval nem értem.



2021. júl. 29. 09:19
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

én jelenleg videóra egy CX900-at, fotóra pedig egy Canon G5x-et használok és imádom mindkettőt.


amit írtál, sztem egyzerű a válasz: fogalma nincs h létezik egyáltalán minőségi különbség a telefon és egy kamera között. nem a pénz a probléma, hanem sokszor én is egyszerűen megkaptam már h ugyan már manapság minek a kamera mikor sokkal jobbat készít az ő mobilja ... és aztán a kezébe adom az enyémet, és fogalma nincs még arról se, hogyan lője el ... nemhogy zoom és értékek. szóval egyszerűsödött a világ, de azért én se cserélem le a 2 kedvencemet, az biztos.

2021. aug. 2. 18:49
 12/13 anonim ***** válasza:
Kimaradt a felsorolásból a Canon PowerShot G3 X, a 24-600mm-es objektív sem kevés az 1"-os szenzorhoz.
2021. aug. 7. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

igen, a G3x is nagyon klassz, azt is nézegettem, csak megvallom, az akku típőus amiatt nem szereztem még olyat, mert elég nagy fogyasztó vagyok, szóval a G5x-hez is kell nekem 10 db, ha egyszer elmegyünk 1 napra és nincs töltési lehetőség. sony detto, abból is berendezkedtem kb 15 db NP-FV100-as, aztán hát így nehezen térek át másikra.


csak szóval ha ezekből az 1"-es kamerákból indulok ki, akkor tényleg elgondolkodok, hogy egy 1/5,9"-os de 180 ezres handycam vajon mi a frászt tudhat ... ez rejtély számomra. állítólag a fantasztikus optikai stabilizálás matt ilyen drága. oké, na de ilyen tűhegyni szenzorral? valahogy nem értem.

2021. aug. 9. 10:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!