Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet érdemes...

Milyen fényképezőgépet érdemes venni 120-150k körül?

Figyelt kérdés

Fényképezni sokat fényképeztem már telefonnal. Szeretek is fényképezni. Talán a kezdő szintet elhagytam már, de fényképezőm még nem volt.

Fényképezőgép főbb szempontjai.

- Fényérzékenység legyen, min. 3200 ISO

- Záridő legyen, min. 10mp

- Optikai zoom legyen, min. 30x

- Pixel szám legyen, min. 18Mpx


Videó felbontás min. 1920x1080 (50)60fps


A baj, hogy telefonnal is tudok elég szép képeket csinálni, viszont a videó minősége eléggé silány. Ilyen paraméterek mellet, mit érdemes venni, amin videózás közben is tudok használni optikai zoom-ot. Lehetőleg a videó minősége ne legyen silány, mint egy telefonnak. Bitsűrűségről nem írnak semmit, én meg ehez már nem értek. Bármilyen telefont használtam, képeket szépeket csinál már mindegyik 90-120E feletti telefon, de videót.! Mindegyik elég gyerek cipőben van. Nekem bőven elég ha FHD-ba csinálja, nem kell 4K. De a FHD minőségi legyen. Videókamerát nem akarok venni. Mit ajánlanátok vegyes használatra, minőségibb videófelvételekhez?



2021. aug. 1. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Nincs túl sok lehetőséged. Én egy Panasonic DZ-FZ82-t vennék.
2021. aug. 1. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm. Közben körbe nézelődtem. De még még mindig elég nehéz a választás. Dilemmába vagyok. Az alábbiak közül melyik érné meg?


Sony Cyber-shot DSC-HX400

Panasonic Lumix DMC-FZ300

Nikon Coolpix B600 (De sajnos nem tudja a (50)60 fps-t)

"Panasonic DZ-FZ82"

2021. aug. 1. 21:13
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezek közül a Panasonic FZ300 ami értékelhető, a többi tucats.zar, de csodát ne várj ettől sem, a telefonnál jobb képminőséghez nagyobb szenzor kellene, akkor viszont az optikai zoom nem lesz nagy
2021. aug. 2. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
+1 a Pana FZ300-ra! Nincs más alternatívád.
2021. aug. 4. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Még egy kérdés! Nikon D5300 as megéri? Szintén ez az ár kategória! Használtan!
2021. aug. 21. 16:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!