Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ez a fényképezőgép ezzel az...

Ez a fényképezőgép ezzel az obival jó választás lehet a 200 ezres büdzsében?

Figyelt kérdés

Kit helyett kinéztem egy gépet, és egy obit külön. A gép egy Canon Eos 2000D, az obi pedig egy Canon EF 50mm f/1.8 STM. Azért ezt néztem ki, mert úgy tudom, a fix obi jobb képet rajzol, mint egy zoomos (ebben az árkategóriában).

Illetve még egy kérdés. Megéri egy ilyen gépet venni azért, hogy jobb képet készítsek, mint a telefonom? Egy iPhone 12-m van, nem a Pro, hanem a sima, de őszintén szólva nem vagyok elájulva az ájfóntól. :D Természetesen nem profi szintű felhasználásra venném a gépet, hanem hobbira. Leginkább autós fotókat szeretnék készíteni. A cél, hogy szép elmosott hátterű kép szülessen, maga a fotózott objektum pedig tűéles.



2021. okt. 1. 14:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem igazán a telefonhoz kell hasonlítani egy profi gépet. Manapság a drága telefonok kamerájának a használata a legideálisabb megoldás ha pl. nagylátószögű képeket akarsz hirtelen csinálni (kirándulás közben). Ebben már le is hagyták az elérhető árú dslr-eket, milceket a drága telefonok. Márpedig, amit te akarsz venni az egy profi gép, még ha a dslr-ek között olcsó és igénytelen kivitelezésű is. De attól még tudja, amit drágább aps-c szenzoros Canonok tudnak. Az jó döntés, hogy kitobit nem veszel. Ennek az olcsó fix 50-nek a tulajdonsága, hogy ha tényleg 1.8-on fotózol akkor gyönyörű bokeht csinál. Olcsó, de jó kis obi. De a dslr inkább művészkedéshez való. Sokszor fog kelleni hozzá állvány. Gyengébb fényviszonyok között már nem az igazi, amit tud. De a profik, félprofik, lelkes hobbisták többsége gondol az állványra. És még sorolhatnám. Egy ilyen gép tök másra való, mint a telefon. Egyik sem váltja ki a másikat. 2000d+50mm kombót portéfotózásra ajnálanám. Vagy növényfotók szép bokehval stb. Ha csak elő akarnék kapni valamit, hogy lefotózzak egy panorámát, akkor jobb a legtöbb drágább telefon. (Ha nagyon mosod a hátteret, sokat kell majd feszülnöd, hogy a téma azért éles legyen és ne mozduljon ki.)
2021. okt. 2. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Továbbá: ha fix obikat veszel, sosem lesz tökéletes. Sokat kell mozogni, vagy több objektívet cserélgetni, de én ellenék egy ilyen kombóval, mint amit venni akarsz.
2021. okt. 2. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
*el lennék
2021. okt. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!