Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Canon EOS M50-es fényképező...

Canon EOS M50-es fényképező géphez milyen akksit érdemes venni?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam egy ilyen gépet, és szeretnék hozzá plusz akkumulátort vásárolni, de eléggé elbizonytalanodtam. Van a a gyári akksi 18 ezer körül és vannak utángyártottak jóval olcsóbban. Megéri a gyári akksit venni vagy utángyártottból melyik a jó? A Protect márkát néztem, az árban nem olyan vészes. Mondjuk gyanúsan olcsót se vásárolnék ilyen 4-5 ezerért.

2021. okt. 25. 08:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Érdemes a gyárit venni, mert csak az fogja tudni az elvárt élettartamot nyújtani. Igaz Nikonhoz, de én már végjártam egy csomó akkumárkát, és mindig a gyárihoz tértem vissza, mert az pár év múlva is tudja azt amit újonan.
2021. okt. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem érdemes utángyártottat venni. 10.000forint spórolás miatt nem tenném fel rá a több száz ezres technikát
2021. okt. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Számoljunk. Ha egy utángyártott annak a 90 %-át bírja, mint az eredeti, és időben meg csak kétharmad annyit bír, akkor negyed annyi áron még mindig bőven olcsóbb. Nekem nagyon jó tapasztalataim vannak utángyártott akkukkal. Még a kompakt korszakban volt, 2003-ban, hogy több utángyártottat is vettem az akku-elem kft-nél (Bocskai út, meg más), s mivel akkoriban egy gép megette az akkut 2-3 óra alatt, én meg egész hétvégeken fényképeztem, hát vadállati sok cikluson estek át, és a 2003-ban vásároltak 2015-ben még okésak voltak. Pont, mint a gyáriak.

A 2010-es évtizedben meg egymás után két DSLR gépnek ugyanazon típusú akkujai voltak, csak az eredetit adtam el a géppel, és így most vannak utángyártottak 2012-ből, meg eredetinek hazudott hamis 2018-ból, el kell ismernem, hogy a 9 éves utángyártottak már csak kb a 3 éves, eredetinek hazudott akku kapacitásának 60-70 %-át tudják. Csak az eredeti inkább 30ezer, mint húsz, az utángyártottakat meg darabonként 1200 Ft (!!!) áron vettem egy hármas csomagban az ebay-on. Most vettem egy Patonát (Patona hamisítványt? :D ) hatezerért, még mindig kevesebb, mint a 30...

Fenti M50-hez ugyanúgy az LP-E12 való, mint az eredeti EOS M-hez, amiből van a családban egy, az is egy eredetivel, két utángyártottal rendelkezik, egyformán bírják, pedig ezek is vannak vagy 8 évesek.

Ami itt a #2 aggályait illeti, a Camera Kft is árul az M50-hez Patonát, márpedig az a márkaszerviz, tehát nyilván nem engedhetné meg magának, hogy olyan árusítson, ami karácsony este felrobbantja a gépet, lépfene vírust szétszórva a lakásban. Náluk 7000 a Patona legegyszerűbbje, és 19ezer az eredeti.

2021. okt. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

[link]

Ezt érdemes megvenni?

2021. okt. 25. 11:54
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, ez gyári.
2021. okt. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Az utángyártott nem jelenti automatikusan a hulladékot. Pl. a Cameron Sino gyártmányok teljesen korrekt akkuk.
2021. okt. 25. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!