Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépre váltsak?

Milyen fényképezőgépre váltsak?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy canon eos 550d-m van, ezt 6 éve vettem, azóta nem tudom milyen gépek jelentek meg.

Kb 100-150ezer forintot tudok rászánni.

Illetve ilyen árkategóriában Canont vagy Nikont érné meg jobban vennem?



2021. nov. 25. 19:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Hűha. Azóta sok minden történt. Obijaid, vakud stb. vannak a géphez?
2021. nov. 25. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Van egy 50mm-es obim, egy 75-300,és egy 18-55


Szeretnék fejlődni, és többet foglalkozni a fotózással, csak nem tudom, hogy a vázat váltsam le, vagy az obikat, vagy az egészet egyszerre.



Elvesztettem a fonalat a Canon számozasaival, esetleg ha valaki tudna írni egy sorrendet, hogy kb hogy jönnek egymás után a gépek ( amatőrtől a profiig) akkor lehet könnyebben tudnék választani!:)

2021. nov. 25. 19:27
 3/13 anonim ***** válasza:

xD felső kategória

xxD közép

xxxD alsó

xxxxD belépő

tök egyszerű

tehát a 750D jobb mint az 1000D

És hát a 150k-s katerógia az ma már a xxxxD sajnos. Ennyi pénzért nagyon nem fogsz tudni fejleszteni, max használtan.


A gyártók között pedig ugyanazon árkategóriában kb ugyanazt kapod. Ez vonatkozik kb mindenre... kerékpárok, autók, laptopok, TV-k. Hasonló árkategória, nagyon hasonló tudás. Esetleg nüansznyi eltérések. Úgyhogy kb teljesen mindegy melyik gyártót választod. Esetedben a fejlődés a középkategóriát jelentené - ha lenne rá pénz.

2021. nov. 26. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%

Ha tényleg a géppel lenne problémád és nem csak valami újdonságra vágynál, akkor szerintem azzal kezdted volna, hogy ez és ez a gond a mostani géppel, melyik az, ami ezekben jobb nála. Te viszont semmit nem írtál arról, hogy miért nem felel meg a mostani géped.


Érdemes lenne abból kiindulnod, hogy mi a problémád a mostani géppel, mi az amivel nem vagy elégedett, mi az ami miatt le akarod cserélni, mi az amiben jobb gépet szeretnél?

Csinálhatod persze, de annak nincs túl sok értelme, hogy csak úgy váltani akarsz, ezért lecseréled egy másik gépre, ami pont ugyanezt tudja, vagy akár kevesebbet is, de számodra új. Ez nem több egyszerű vásárlási hóbortnál.


A képeid általában nem attól lesznek sokkal jobbak, hogy lecseréled a gépet, hanem hogy megtanulod jobban használni, többet foglalkozol vele, tudatosabban használod. Ugyanazzal a tudással egy jobb gép sem fog számottevően jobb képeket csinálni helyetted.

2021. nov. 26. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

“Szeretnék fejlődni, és többet foglalkozni a fotózással”


Erre nem a gép csere, hanem az a megoldás, hogy többet foglalkozol a fotózással és ettől fejlődni fogsz. Hát még ha egy-két szakkönyvet is elolvasol, netán elmész egy tanfolyamra is.


”nem tudom, hogy a vázat váltsam le, vagy az obikat, vagy az egészet egyszerre.”


Szerintem azt cseréld le, amelyikről konkrétan meg tudod mondani, hogy miért nem felel meg az igényeidnek és milyen tulajdonságokkal kéne rendelkeznie hozzá, hogy jobban megfeleljen. Utána máris tudni fogod, hogy mit kell keresned.


Addig meg művelt magad, tanulj a fotózásról és ne költsd a pénzt drága dolgokra!

2021. nov. 26. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszolat!:)


Problémám a géppel nincsen, szimplán 6 évvel ezelőtt vettem, és mint minden, azóta gondolom ez is elavultnak számít már.

Februárban kezdek egy tanfolyamot, amit ha már kifizettem, szeretnék egy jobb, ( es nem a hobbigép szintre kategorizàlt) géppel elkezdeni.


Használt gèpeket néztem eddig, mivel az enyém eladása után, egy kisebb pótlással már tudnék is venni egy jobbat.

2021. nov. 26. 13:02
 7/13 A kérdező kommentje:

Ha màr befektettem abba, hogy kifizettem egy egyaltalan nem olcso tanfolyamot, akkor nem a gepemen szeretnek sporolni, igy szerintem teljesen logikus, hogy beruhaznek egy jobb gepre, ami amugy meg mindig nem egy profi gep, mivel mint ahogy azt irtam is, 100-150 korul szeretnek vázat valasztani.

Ha valakinek van otlete, hogy melyik váz az, ami nem a kezdő/hobbi kategoriaba van sorolva, es szerinte jo lenne kovetkezo lepcsonek az 550d utan, akkor megoszonom, ha valaszol ra.

2021. nov. 26. 13:05
 8/13 anonim ***** válasza:

Ennyiért nem kapsz érdemben jobbat.

Menj el a tanfolyamra, ahhoz a tiédnél sokkal régebbi gép is megfelel, hiszen ott tudást és látásmódot adnak, nem up to date kezelési ismeretet. Utána az ott tanultak alapján tudni fogod, hogy mire van szükséged.

(kezdetnek nagyjából még egy nullára a keretösszeged végén).

2021. nov. 26. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

"szerintem teljesen logikus, hogy beruhaznek egy jobb gepre"


Teljesen rosszul gondolod. Képtelen vagy megnevezni, hogy miben nem felel meg a mostani géped, de minden áron ragaszkodsz hozzá, hogy "nem a hobbigép szintre kategorizàlt" gépet akarsz, miközben még annyit se tudsz, hogy mitől és melyik gép lenne magasabb kategória.


Bocs, de nem állsz azon a szinten, hogy érdemes legyen más gépet venned, mert azon a szinten már nem nem kéne megkérdezned - vagy nem így kérdeznéd.


A mostani géped messze többet tud, mint amit te ki tudsz belőle használni és ez a tanfolyam elvégzése után se sokat fog változni. Ráadásul az anyagi kereted sem több, mint amiből egy ennél jelentősen komolyabb gépet tudnál venni.


Ne vegyél semmit! Kezdd el a tanfolyamot ezzel a géppel, mert ez is tökéletes a tanuláshoz. Tanuld meg rendesen használni ezt a gépet és majd ha menet közben kiderül valami olyan, ami miatt esetleg tényleg kevés lesz, akkor majd az alapján a tapasztalat alapján vehetsz valami újat, ami azt a problémát megoldja.


Ha ez a megközelítés nem tetszik, akkor vegyél bármit, amire ráírták, hogy pro, mert attól nagyon pro leszel és tanulnod sem kell hozzá, elég fizetned - bár valószínűleg még egy telefonért is jóval többet, mint amennyit te szánsz rá...

2021. nov. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
44%

Én nem tudom, a kommentelőnek mi nem érthető azon, közepesen egyszerű magyar mondatokban, hogy több lehetőséget biztosító gépet szeretne.

Ha úgy nézzük, hogy anélkül, hogy a hajam vizes lenne, el kell jutnom A-ból B-be, akkor igazán kár volt a nyolcvanas években átnyergelni a Trabantról másra, és most egy Fiestával furikázni. Hogy van rajta ABS? Többfokozatú ablaktörlő? Ködlámpák? Állítható fényszórók? Nem szórja szét a pörkölt olajat a tájon? Jobban megvéd ha bukfencezni kell? Fofni bele, éljen a 600-as Trabant, a jövő gépe! Kíváncsi vagyok, ő milyen atámítógéppel, autóval, mobiltelefonnal meg fényképezőgéppel dolgozik. :D

2021. nov. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!