Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépre váltsak?

Milyen fényképezőgépre váltsak?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy canon eos 550d-m van, ezt 6 éve vettem, azóta nem tudom milyen gépek jelentek meg.

Kb 100-150ezer forintot tudok rászánni.

Illetve ilyen árkategóriában Canont vagy Nikont érné meg jobban vennem?



2021. nov. 25. 19:11
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#10 tökéletes a példád: Autót sem veszel azelőtt, hogy megtanulnád vezetni és vezetést tanulni sem csak egy Porschén vagy hajlandó, mert az már a te szinted, hanem beülsz az oktatód szerényebb, régebbi autójába és azon tanulsz meg vezetni, UTÁNA majd veszel magadnak olyat, amilyet a saját igényeidhez illőnek tartasz.

Te mit tanácsolnál annak, aki a vezetési tanfolyam előtt akarja megvenni az új Ferrarit? Nem azt mondanád, hogy legalább a tanfolyam végéig várjon vele és a tanuláshoz valami egyszerűbbet válasszon inkább?


Ha még nem volna a kérdezőnek gépe, akkor lehetne értelme, hogy egy ennél naprakészebb, időtállóbb gépet ajánljunk neki, hogy ne dobja ki a pénzét, amikor beruház a tanfolyamba kezdésre. (De még akkor is valószínűleg azt tanácsolnánk, hogy csak egy ilyet vegyen minél olcsóbban, aztán majd a tanfolyam elvégzése után lecseréli egy komolyabbra, ha majd úgy érzi, hogy szüksége van rá.)

Viszont már van egy gépe, ami a tanfolyam végéig tökéletesen meg fog neki felelni és hülyeség lenne ráköltenie még 100e forintot, hogy 10%-al menőbb, de ugyanarra alkalmas gépe legyen - amit viszont simán lehet, hogy a tanfolyam végére már ugyanolyan vacaknak fog érezni, mert addigra tanul egy csomó mindent és kiderül, hogy mire is van igazából szüksége.


Nem az a gond, hogy jobb gépet akar, hanem hogy fogalma sincs, hogy mire van szüksége és azt várja, hogy mi mondjuk meg neki, hogy mi az, amire MAJD szüksége lesz. Csakhogy mi nem tudjuk, hogy amikor majd tényleg elkezdi használni a gépet, akkor milyen irányba és hogyan alakulnak majd az igényei.


"Kíváncsi vagyok, ő milyen atámítógéppel, autóval, mobiltelefonnal meg fényképezőgéppel dolgozik."


Én olyan géppel fotózok, amiről pontosan tudom, hogy miért választottam és nem csak annyi elképzelésem volt a megvételénél, hogy "jobb legyen a réginél, de mindegy, hogy miben". Meg ami nem fér bele a kérdező anyagi keretébe, ezért nem is számít, hogy milyen.


De akkor tessék, vedd meg a 850D, 750D, 700D, 600D, stb gépek bármelyikét. Mind ugyanannak a családnak a tagjai, ugyanarra a célközönségre célozva ugyanazt kínálják, évről-évre frissítve, picit újabb csomagolásban.

Vagy lépj egy szinttel magasabbra a belépő szintről és vegyél egy két számjegyű félprofi gépet 90D, 80D, 70D, stb. szériából.


Esetleg lépj egy igazán komolyat előre technológiailag és vásárold be magad a fényképezőgépek Teslái közé: vegyél DSLR helyett MILC-et az M50, M6, vagy akár R családból.


Ha igazán komoly különbséget akarsz látni, akkor meg pláne nem a gépet érdemes cserélni, hanem az üveget, ami a képet rajzolja az érzékelődre. Az olcsó kit objektívek helyett vehetsz a gép árának sokszorosáért fényerős objektíveket, amik látványos különbséget fognak eredményezni - csak sajnos erre meg pénzed nincsen, hiszen sokkal többe kerülnek a gépnél...

2021. nov. 26. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Problémám a géppel nincsen, szimplán 6 évvel ezelőtt vettem, és mint minden, azóta gondolom ez is elavultnak számít már."

Annyira nem. Ez nem ájfón, hogy alig 1 év legyen a termékciklus...


"szeretnék egy jobb, ( es nem a hobbigép szintre kategorizàlt) géppel elkezdeni."

Ahhoz a pénz amit leírtál kevés.

2021. nov. 26. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm a válaszokat!:)
2021. nov. 26. 15:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!