Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet ajánlot...

Milyen fényképezőgépet ajánlotok egy kezdő fotósnak?

Figyelt kérdés

Nem csak hobbiból, hanem komolyabban is szeretnék a fotózással foglalkozni. Legfőképp portré, glamour, természetfotózás érdekel. Alapfogalmakkal már megismerkedtem.

Canon 90D-t néztem ki, de rengeteg a választék.:)



2022. jan. 20. 15:17
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Kezdő gépnek bármi megfelel. Legjobb esetben ki kéne próbálnod a kiszemelteket, és az alapján dönteni, hogy melyik áll jobban kézre, melyiknek átláthatóbb a menürendszere, gombok elrendezése.. Képminőségben elhanyagolható különbségek vannak.
2022. jan. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha most kezdenék hozzá a felszerelés vásárlásába 0-ról akkor már inkább a MILC-ek körül nézelődnék.
2022. jan. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%
szerintem, ha kezdő vagy, egy bridge kamerát vegyél, így 100e körül megúszod, ez az alapokhoz jó. Többszázezres cuccokat ráérsz venni, ha már látszik a tehetséged. Alapvetően nem a géptől leszel jó fotós.
2022. jan. 20. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Bridge gépet semmiképp ne vegyél. Anno 8 éve én is gondolkodtam rajta, de jól döntöttem hogy nem az lett. Bridge gépből kb fél év alatt ki lehet nőni, egy DSLR-t (vagy MILC-et) viszont lehet fejleszteni, és a képminőség is mérföldekkel jobb.
2022. jan. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A bridge gépeket felejtsük már el! Az olyan mint egy szppantartó csak nagyobb :D 10-15 éve talán volt létjogosultságuk - ja nem, már akkor sem.


"100e körül megúszod"

Ennyiért egy MILC gép egy obival megvan. És azzal legalább lehet is fotózni normálisan.


De ha van pénzed 90D-re akkor vedd azt. Nem fogsz vele csalódni. Még úgyis azt mondom, hogy Nikon párti vagyok :D

2022. jan. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%
Jesszusom, Smena Symbol géppel csináltam életem legjobb képeit. De ha erre milliókat akartok elszórni... de jó dolgotok van...
2022. jan. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvan a lehetősége rá, akkor igenis vegye a jobb eszközt. Nem tudom mire fel ez a negatívoskodás 6-os. Vagy azért mert neked nincs akkor másnak se legyen?
2022. jan. 20. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A MILC gépekkel az a bajom hogy gyenge az akksijuk :(
2022. jan. 20. 18:01
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
#8: Ezt honnét veszed? Amúgy meg az akkumulátorok cserélhetőek meg powerbank is van.
2022. jan. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

#8 Annyira rossz az akksijuk, hogy egy akkuval végig szoktam dolgozni intenzív munkanapokat is. Van tartalék akksim, de szükségem még nem volt rá eddig.

Egyszer nagyon intenzív munkanap végére jól jött volna egy tartalék akksi, de akkor még nem volt, így PowerBankról töltéssel kihúztam tartalék akksi nélkül. Utána vettem egy másik akksit, amit azóta sosem kellett még használnom.


Vannak kisebb akksis gépek is, azok gyorsabban merülnek, de a tartalék akksik is kevesebb helyet foglalnak (meg olyan nagyon gyorsan azok sem merülnek.) A kompaktomhoz nagyon kis akksi van, ahhoz már az elején vettem tartalék akksit. Azt se nagyon kellett eddig használnom, igaz nem is használom annyira sokat mint a MILC-et, akivel dolgozni szoktam.


Egyébként azt ugye tudod, hogy azért kisebb az akksi a MILC-ekben, mert az egész gép kisebb és könnyebb, így kisebb helyen elfér és könnyebb cipelni (tartalék akkuval együtt).

2022. jan. 21. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!