Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet ajánlot...

Milyen fényképezőgépet ajánlotok egy kezdő fotósnak?

Figyelt kérdés

Nem csak hobbiból, hanem komolyabban is szeretnék a fotózással foglalkozni. Legfőképp portré, glamour, természetfotózás érdekel. Alapfogalmakkal már megismerkedtem.

Canon 90D-t néztem ki, de rengeteg a választék.:)



2022. jan. 20. 15:17
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ha sokat dolgozol vele, akkor egy DSLR-nek is jól jön pár pótakksi (Főleg hidegben), így ezt nem hoznám fel negatívumként. Véleményem szerint próbálj ki minél több fajtát (pl. Media Marktban szoktak lenni kirakva) és az alapján dönts. Egy pótakksi nem olyan drága, azt javasolnám mindenképp. Ezen felül érdemes egyből venned egy állványt is, távkioldót, meg még pár alap kiegészítőt.
2022. jan. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Állványt, távkioldót, egyebeket csak azután vegyél, hogy hiányoztak. Nem mindenkinek van szüksége rá. Tapasztald ki, hogy neked kell-e.


Távkioldónak pl ma már minden wifis géphez ott a telefonod. Én 20 éve fotózok és soha nem volt távkioldóm, 99%-ban nem is hiányzott, mert nem olyat fotózok, amihez kellene. Évente 1x meg kölcsön kérek. Ma már van telefonos távkioldás.


Állvány se kell mindenkinek, azt is lehet néha kölcsön kérni, bérelni. Ha sűrűn van rá szükséged, ráérsz megvenni azután hogy kölcsön állványon kitapasztaltad, te melyik megoldásban mit szeretsz, mit utálsz. Aztán tudsz olyat venni, ami legjobban bejön neked.


Szerintem. Persze lehet tapasztalatok nélkül rögtön mindent megvenni, amire mások azt mondjak, hogy kell neked, aztán vagy kelleni fog, vagy nem.

2022. jan. 21. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez a bridge gép tukmálás már eléggé fárasztó.
2022. jan. 22. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Van, akinek elég, amit egy bridge nyújt és ők megváltásnak érezhetik, ezért nem is érzik a korlátait, nem érzik át, miért járna jobban valaki egy olyan géppel, amit nem kell lecserélni, ha fejleszteni szeretnéd, mert nekik elég annyi, amit a bridge tud (most még)…
2022. jan. 22. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Ha valaki fotózni szeretne, nem pedig csak kattogtatni, hamar edzrevedzi a bridge gépek legnagyobb baját, a körömnyi érzekelő miatti problémákat. Zajos, túl nagy mélységélesség, cserélhetetlen objektív. Annak jó, aki ezeket a hibákat észre sem veszi.
2022. jan. 22. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!