Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ki milyen számítógépet használ...

Ki milyen számítógépet használ a fotói utómunkáihoz?

Figyelt kérdés

Lehet nem pontosan ide tartozik, de köze van a fotózáshoz. Szeretnék egy laptopot venni, amin viszonylag dinamikusan fut a Photoshop, Lightroom, stb..

Erre a jelenlegi keretem 1000€ lenne, mivel főként otthoni számítógépen szerkesztem a képeim, azonban többször hiányát éreztem már a laptopnak. Jó lenne ha tudnátok mondani konkrét típusokat, de ha nem akkor legalább specifikációt, mert azokban teljesen el vagyok veszve. X üzletben (nem szeretném megnevezni) azt mondták legalább i5 processzor legyen benne. De milyen i5, láttam legalább 10 fajtát 10 laptopban amik 300-400€ különbséggel mozogtak..


2022. jan. 31. 12:45
 1/8 szántóvető ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

az utolsó már gamer gép,a keretbe belefér de feleslegesen erős photoshophoz,bár a lightroom gépigénye 4gb vramot ír,ennyi lenne az ajánlott.szóval akkoragamer gépek notik körül keresgélj.

fullhd-nál jobb felbontású kijelző nem fér bele a keretedbe.ram-ra viszont szükséged lesz,legalább 16 gigára.ezek mindegyike megbírkózik akár 32 gigával is.(vagy többel,ennek nem néztem utána.)

azt döntsd el hogy normál 15,6-os vagy nagyobb 17,3" méretű legyen-e.

2022. jan. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%

Na de arról ne feledkezz meg, hogy ezek az olcsó laptopok 1000 euró környékén elég gyengusz képernyővel vannak felszerelve. Ha csak hobbifotózás, akkor mondjuk mindegy, de érdemes ips kijelzővel keresni laptopot, vagy venni egyet külön, majd szépen kalibrálni.


Ha profi fotósként dolgozol, akkor minimum egy fasza külön ips monitor, 100as srgb lefedettséggel és minimum félévenként kalibrálva.

2022. jan. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
54%

Az én PCmben 16 giga RAM van Intel3 processzor és 2gigás grafikus kártya. Simán fut rajta a PS. Persze biztos van az a grafikus művelet ami még ezt is lelassítja.


Egy programozó mondta, hogy a memória méretére kell inkább rámenni mert az ilyen egyszerűbb grafikus programok nem használják a sok magos processzorok párhuzamos szálait, így nem fogják kihasználni az I5 vagy I7es processzorok nyújtotta előnyöket. Azaz bőven elég az i3 vagy ennek megfelelő AMD. Persze ha a procira is jut pénz bőven akkor adj neki, had legyen i7.



Amúgy a laptop processzorok teljesítménye kisebb mint a PC processzoroké így érdemes megfontolni a PCt

2022. jan. 31. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm


Ezért is irtam, hogy inkább PC-n szerkesztek itthon, viszont néha egész napos sport fotózáson vagyok, ahol a szünetekben már hozzá tudnék nyúlni a képekhez illetve osztályozni azokat, esetleg már a helyszínről pl. ebéd szünetben egy adagot elküldeni a megrendelőknek.

2022. jan. 31. 17:21
 5/8 anonim ***** válasza:
55%
Igen azt utána olvastam csak. Akkor marad a laptop de arra is érvényes hogy inkább a RAM-ra és a kártya-memóriára kell rástartolni a proci helyett
2022. jan. 31. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is a kijelző fontosabb, mint bármi más. Max lassan dolgozik, de a színhelytelen képek nagyobb gondot okoznának. Én is néha laptopon dolgozok fel egy-egy képet, aztán a hisztogrammból próbálom kitalálni, jó lesz-e a végeredmény. Se fekete rajta, se kontraszt, de mondjuk nem is arra kaptam.
2022. febr. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
Hát azért egy verseny szünetében a gyorsaság nem elhanyagolható tényező.
2022. febr. 1. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Photoshop, Lightroom.
2022. febr. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!