Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen felszerelés szükséges...

Milyen felszerelés szükséges egy keresztelő fotózáshoz?

Figyelt kérdés

Sziasztok, egy rokonomnak kellene csinálnom és ez a jelenlegi felszerelésem:

Nikon d7200

Nikon d3200

Nikon 55-300mm f4.5-5.6

Nikon 18-55mm f3.5-5.6

Nikon 10,2mm fisheye f2.8

Nikon 50mm 1.8g

Állvány


Tudom kéne egy 24-105mm-es de nincs rá keret, max ha eladom a régi d3200-at az alap objektívvel.

Ezzel a felszereléssel megoldható?



2022. jún. 23. 15:21
 1/7 Morzsi007 ***** válasza:
0%

Túlzásokba ne essünk. Gondolom ingyé csinálod. Ezekkel a cuccokkal már lehet mit kezdeni. A fisheye-t mellőzném, bár nem vagyok fotós.

Nem lesz túl sok fény a templomban erre figyelj.

2022. jún. 23. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
35%

Nikon d7200 + Nikon 18-55mm f3.5-5.6 elég.

Ha a templomot meg akarod érdekes módon örökíteni, akkor vidd a fisheyet is.

2022. jún. 23. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%

Hivatásos vagyok, én is ilyenekkel kezdtem, csak Canon vonalon. Ezekből én a 18-55-öt és az 50 f1.8-ot vinném. Előbbit nagylátónak: templomot, belső teret, résztvevő vendékeket, csoportot fotózni, utóbbit portrénak, közelinek, háttér elmosásának. Egy jó TTL rendszervaku nélkül viszont biztosan nem indulnék el, különben ha valami kisebb falusi templomba mész, durrogtathatsz ISO 6400-zal. Mikrosatnál ilyet bérelhetsz is, nem kell megvenned. A vaku mindig felfelé villan, TTL módban, kihúzott "catchlight" panellel, így derít, de nem lesz "vakus" hatása. A TTL vakut nem kell állítgatnod, minden kattintáskor magától állítja a fényerőt elégségesre.


[link]


Szigorúan RAW-ban fotózunk és alaposan kidolgozzuk a képeket. Sok sikert!

2022. jún. 24. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%

Azért ugye megmondtad nekik, hogy ilyet még soha nem csináltál és nem tudod garantálni, hogy lesz is használható képed? Enélkül elég nagy átverés elvállalnod, ami könnyen kitolássá válhat, ha végül nem lesznek használható képeid, ők meg azért nem kértek fel mást, mert te marha magabiztosan megígérted, hogy megoldod és nem sikerült.


Ilyen háttérrel, hogy még azt se tudod, mire van szükség hozzá, csak úgy illik elvállalni bármilyen fotózást, hogy felkértek valakit, aki már csinált ilyet és biztosan meg tudja csinálni, te csak tanulóként mellette csinálod (őt nem zavarva).

2022. jún. 24. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

4-es hozzászólónak: Koncertfotót nem egyet csináltam, meg portrézás kicsengetésre, azok mennek, plakátként is használták már fel, igaz pénzt ezekért sem kértem.

Nem full kezdő vagyok, de a templomi ceremóniától valahogy mindig liftezik egyet a gyomrom valamiért.

Ezért kérdeztem, hogy lehet-e valamit kezdeni ezzel a felszereléssel ott, vagy komolyabb kéne.

2022. jún. 25. 14:46
 6/7 A kérdező kommentje:
3-as hozzászóló: köszi szépen, igazából portrézást meg koncertfotózást nem egyszer csináltam, de valamiért a templomi ceremóniáktól mindig tartózkodom, valahogy én komolyabb dolognak érzem.
2022. jún. 25. 14:52
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk ha egy jó vakut tudnál szerezni valakitől vagy bérelni, az sokat segíteni az amúgy nem túl fényerős objektíveken. A telét nyugodtan hagyd otthon meg a fisheyet és az állványt is. Egyik gépre rakd az 50est, másikra a 18-55-t. Nem ideális, de azzal kell főznöd ami van. Előtte ha van időd lődd be a templom fényeit kb. Honnan milyen beállításokkal lesznek jók a képek.
2022. jún. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!