Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Otthon megfigyelése külföldre...

Otthon megfigyelése külföldre költözés miatt?

Figyelt kérdés
2 hónap múlva költözök külföldre.A párom már kint él,hamarosan megyek utána.Közös családi kertes házunk van,amit nem szeretnék eladni.2 havonta hazajárnánk pár napra.Viszont nagyon megszaporodtak a betörések a környékünkön.Gondoltam veszek kamerákat,hogy tudjam mi történik otthon.Viszont az áramot,internetet,nem szeretném fizetni feleslegesen.Valamint nem tartom biztonságosnak,hogy a ház áram alatt maradjon.Mit tennétek a helyemben?Hogy lehetne ezt megoldani?

2022. aug. 5. 13:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Miért ne maradna a ház áram alatt? A kamerák minimális áramot fogyasztanak legalábbis én biztos ezt tenném. Esetleg leellenőriztetném egy villanyszerelővel, hogy minden rendben van-e.

Volt szomszéd pl beállítatta, hogy felkapcsoljanak autómatikusan a villanyok néha mintha otthon lennének.

Ja meg securitys cégek is kijöttek vizsgálódni az is egy megoldás lehet ha ilyen értékes házad van. Kijöttek néha megkérdezgették a szomszédokat láttunk-e valami gyanúsat stb. Bérelj fel egy ilyen céget.

2022. aug. 5. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Igen,én is gondoltam rá hogy kérek távfelügyeletet.

Nem tartom biztonságosnak ha nincs lekapcsolva az áram.elég egy zárlat ami tüzet okozhat,és egy élet munkája vész oda.Az összes vezetéket meg biztosan nem fogom kicseréltetni a falban,mert az hatalmas munka,és összeg.

2022. aug. 5. 14:19
 3/18 A kérdező kommentje:
Valamint nem szeretném a számlákat fizetni meg itthon is.I love rezsicsökkentés csökkentésének a csökkentése!
2022. aug. 5. 14:20
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jobban jársz, ha megbeszéled a szomszédokkal, hogy vigyáznak a házra. Legjobb nyugdíjasokkal, vagy olyanokkal, akik napközben is otthon vannak. Nálunk is van egy család külföldön az utcában, évente pár hétre jönnek csak haza. De amúgy nem jellemző, hogy a láthatóan lakatlan házakba törjenek be. Készpénzt, könnyen mozdítható értéktárgyat nemigen találnak ilyen helyen, az meg rögtön feltűnik a szomszédoknak, ha autóval vagy furgonnal nekiállnak kipakolni. Ezért is fontos, hogy legyetek valakivel állandó kapcsolatban. Unokatesómék paneljában egy lakást úgy pakoltak ki, hogy a szomszédok még segítettek is, mert a tolvajok a tulaj megbízottjának állították be magukat költözést szimulálva. És mivel senkivel nem volt annyira jóban a tulaj, hogy meg legyen az elérhetősége, senkinek nem jutott eszébe rákérdezni, hogy is van ez.
2022. aug. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Nem vagyunk jóban a szomszédokkal.
2022. aug. 5. 14:47
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
Lehet kérni a szolgálatokat ( áram, víz, gáz), hogy évi egyszeri leolvassásal fizetsz. ( mi így csináljuk) Lehet kötni házbiztosítás, betörés esetére is. Egy biztonsági céggel kötsz biztosítás, akik felszerelik a riasztókat, kamerákat. Kapsz egy kódot. Ha a riasztó bejelez, a biztonsági cég már megy is a házhoz, közben azért megkérik, hogyha te vagy, akkor üsd be a megadott kódot amivel a riasztást letudod állítani.
2022. aug. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim válasza:
100%
Nyilván ez attól is függ, hogy az ország melyik részén van a ház de kiadásra nem gondoltatok? Így kis pluszpénz is bejön, és kisebb eséllyel lesz betörők célpontja is. Párhavonta amikor visszajöttök, akkor pedig lakhatnátok rokonoknál vagy airbnb-ben.
2022. aug. 5. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
21%
Hányszor kérdezed még meg?
2022. aug. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

7-es:Nem szeretnénk kiadni albérletbe,hogy lelakják a házat.Valamint a bútorokat stb itthon hagynánk.Valamint egyik munkatársam úgy járt,hogy kiadta a házat albérletbe,azután mikor hazajött,mert egyszer csak nem fizettek,akkor tapasztalta,hogy szét volt bontva a háza,meg a csöveket is kivésték a falból.Persze a bérlőknek hűlt helye volt?

8-as:Mi a bajod?!

2022. aug. 5. 15:40
 10/18 anonim ***** válasza:
71%
Nekünk Pesten van 2 szobás, erkélyes lakásunk, és van Monoron 4 szobás kertes házunk. Mindkettő levan zárva. Mi nem kapcsoltattuk ki az áramot, de csak évi egyszer fizetünk, mert amikor kijöttünk mindent 0 órásra írattunk. Évi egyszer van leolvasás, és évi egyszer küldik a számlát. ( hazajárunk évente 2-3 alkalommal ilyenkor jó ha van áram, víz, gáz.) Van kamera,és biztonsági szolgálat. Mi lassan 9 éve élünk kint Angliában, és eddig soha nem törtek be hozzánk. Remélem ezentól sem fognak. Amúgy én megértem, hogy nem adod ki a házadat. Mi sem adtuk ki. Valahogy nem visz rá, hogy kiadjam bármelyik lakást, amit mi rendezünk be, és mi dolgoztunk meg érte. Ha meg hazajövünk, nem akarunk senki nyakán élősködni vagy szállodába menni.
2022. aug. 5. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!