Melyiket vegyem meg inkább?

Figyelt kérdés
A nyáron megyek fotózni egy koncertet, egyelőre csak tapasztalatszerzésnek, egy Canon eos rp-m van és egy 50mm fix 1.8 objektívem. Szeretnék venni egy objektívet. Inkább 24-70 vagy 70-200 2.8 fényerővel. Ideális esetben mindkettőt megvettem de sajnos anyagilag csak az egyiket engedhetem meg. Kültéri lenne az esemény.

2023. máj. 16. 22:15
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Bármelyiket veszed meg, a másik hiányozni fog a bevetésen :) Én a kisebbet venném, azt eleve többet lehet hétköznapi dolgokra használni, pláne ha nagy csippes a géped. De ez szigorúan szubjektíve.
2023. máj. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Nagy dilemmázásban vagyok, a 70-200-ast a koncert után is ki tudnám jobban használni úgy érzem, de most első szempont a praktikusság, meg hogy a koncerten melyiket tudom jobban kihasználni, nyilván az lenne az ideális ha mindkettő meglenne, hosszútávon az a cél, de most sajnos döntenem kell :/ de köszi szépen a választ
2023. máj. 16. 22:55
 3/16 anonim ***** válasza:
A 24-70 sokoldalúbb szerintem és több dologra tudod használni a koncert után is. Én azt venném.
2023. máj. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Mire gondolsz pontosan, ami miatt jobbnak gondolod a hétköznapokra?
2023. máj. 16. 22:59
 5/16 A kérdező kommentje:
Igazából a koncert utáni időkre gondolva azért húz a szívem a 70-200 felé, mert majd el szeretnék indulni egy porté-lovas-kutyás-hasonló irányba
2023. máj. 16. 23:05
 6/16 anonim ***** válasza:
A gyújtótávolság miatt. Ha nem akarsz beltéren fotózni egyáltalán és nem akarsz vele családi eseményeket sem fotózni, csak kizárólag 1-2 dologra fogod használni nagy távolságokra akkor jó a 70-200. Ha viszont átlagos helyzetekben is elővennéd mindenképp 24-70.
2023. máj. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
A koncert szempontjából is a 24-70-et ajánlod? Kültéri esemény lesz, nem tudom ez mennyit számít
2023. máj. 16. 23:23
 8/16 anonim ***** válasza:

Igen, de a helyszíntől és távolságtól is függ. Ha csak a tömegen kívül távolról fotóznál, akkor a 70-200 is jó lehet. Ha viszont közelebbi képeket is szeretnél csinálni, nem csak az előadókról hanem a tömegről is, akkor 24-70. Keress rá google-ben arra hogy "focal length comparison" és nézd meg hogy azonos helyről milyen látószöget adnak a különböző gyújtótávok. Ha ismered a helyszínt akkor az 50-es objektíved alapján ki tudod kalkulálni mire lesz szükséged.


Ezen kívül jönnek még azok a szempontok, hogy melyik márka melyik objektíve miben jó, szükséged van-e stabilizátorra vagy nem, hogy szoktál komponálni stb stb. Rengeteg utánajárást igényel a megfelelő eszköz kiválasztása, de általánosságban ezen a vonalon el lehet indulni.

2023. máj. 16. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Igazából kinéztem már 2 eszközt, sok értélelést és összehasonlítást megnéztem, de nem sok tapasztalatom van koncertfotózásban
2023. máj. 17. 00:02
 10/16 anonim ***** válasza:

Mennyire leszel az előadók közelében? Mekkora lesz a színpad? Milyen lesz a világítás? Egyáltalán este lesz, vagy nappal. 200mm-nél elég sok fény kell, hogy ne mozduljon be. Profi fénytechnika mellett valószínűleg lesz elég, de egy falunapon nem biztos.


Itt találsz egy egész jó kalkulátort: [link]

2023. máj. 17. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!