Milyen objektívet vegyek rendezvény fotózáshoz, Sony-e bajonettel?

Figyelt kérdés
A közeljövőben lesz egy kisebb lagzi a családban, fotósra nem akarnak költeni, így én szívesen fotózgatnék. Most egy kit obit használok, de az olvasgatás alatt eltévedtem a sok objektív adatban.

2023. júl. 1. 19:19
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

fényerős legyen!

meg pótakksi!!

2023. júl. 1. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
55%
Emiatt szerintem ne vegyél másikat.
2023. júl. 1. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
27%

Objektív adatok közt eltévedtél, de esküvőt akarsz fotózni? Már most látom milyen jó képek fognak születni.

Egy esküvőn minden szarra költik a pénzt az emberek, nehogymár ne tudjanak egy fotóst kifizetni. Életreszóló emlékekről beszélünk itt

2023. júl. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Szerintem az emberek miértjeit ne akard már megfejteni, ha már a kérdésemre nem válaszolsz!

Én meg egy hobbi fotós vagyok aki ezt is kipróbálja mert miért ne ha már nem zavarok vele egy fizetett fotóst.

Az obi meg jobb lesz akármire is szerintem mint a kit obi.

Nem kell ennek a kérdésnek szakmai szemmel támadni. Köszi

2023. júl. 1. 21:37
 5/24 anonim ***** válasza:
71%

Azt javaslom írj még infókat vagy ne várj értelmes választ. Én is megkérdezhetném milyen cipőt vegyek ha 45-ös lábam van, de hiába ajánlasz bármit ennyi infóval szinte biztos mellélősz és nem fog tetszeni.


Hol lesz a fotózás? Milyen a helyszín? Mennyi fénnyel számolsz, mekkorák a terek? Milyen a géped, crop-os vagy full frame vázra kerül az objektív? Van-e más eszközöd amivel meg tudod könnyíteni a fotózást (pl vaku)? Egyáltalán mik az igények?


Azzal is számolj mekkora felelősség elvállalni egy ilyen fotózást. Nem véletlen szoktak több objektívet, vázat, akksikat, memóriakártyákat vinni. Ha bármi elcsesződik az életre szóló élményből nem marad semmi emlék.

2023. júl. 2. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
27%

"Azzal is számolj mekkora felelősség elvállalni egy ilyen fotózást."

Azért nem kell túlokádékolni a dolgot. Nem akarnak fotóst, ahhoz a semmihez képest meg egy önkéntes katt az sokkal több. Ha csinál 1000 képet, abból tíz biztosan jó lesz.

2023. júl. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Kérdező, normális objektív ajánlat az olyan 200 000 lenne, van ennyi kidobni való pénzed?
2023. júl. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Ez egy kis lagzi, kevés létszám, kb 150nm-en. Nincs elvárás mert ez a hobbim gyakorlása miatt van, ami ellen nem volt senkinek kifogása és nem ígértem ingyenes csodát. Főleg hogy nekik alapbol elég a telefonos fotó amit majd xy csinál.

Ha tudnám használni utánna az obit, pl street fotózáshoz akkor az nem lenne hátrány, meg a zoom is előny lenne számomra.

Sony alpha6000

2023. júl. 2. 13:01
 9/24 anonim ***** válasza:
55%

#6 Köszönöm a kérdező nevében is hogy nem szemeteled tele a kommenteket, hanem a kérdésre válaszoltál, ja nem..


#8 Ha jó infót találtam, akkor a kit objektíved egy 16-50mm f/3.5-5.6 és crop-os vázad van. Ahogy néztem a lehetőségeid nem vagyok biztos benne hogy megérné a lagzi miatt feljebb váltanod, csak hogyha hosszútávon vázat is cserélsz majd.


A későbbiekben mindenképp egy fényerős nagyobb átfogású objektívet ajánlanék. Például egy ff váz mellett a 24-70 tökéletes, vagy először egy 24-105 ha az olcsóbb. (Crop-os vázon számolni kell az ekvivalens gyújtótávval.) Illetve ezek már elég húzós árban vannak. Javaslom a facebook csoportokat, ahol használt termékeket árulnak. Normális kereskedők a használt eszközökre is vállalnak garanciát. Én is több objektívet vettem már így a bolti ár töredékéért és mindegyik tökéletes.

2023. júl. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

"#6 Köszönöm a kérdező nevében is hogy nem szemeteled tele a kommenteket, hanem a kérdésre válaszoltál, ja nem.."

Ugyan már. te írhatsz éktelen ostobaságot, én meg nem minősíthetem? :D :D :D

2023. júl. 2. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!