Milyen objektívet vegyek rendezvény fotózáshoz, Sony-e bajonettel?

Figyelt kérdés
A közeljövőben lesz egy kisebb lagzi a családban, fotósra nem akarnak költeni, így én szívesen fotózgatnék. Most egy kit obit használok, de az olvasgatás alatt eltévedtem a sok objektív adatban.

2023. júl. 1. 19:19
1 2 3
 11/24 Mojjo ***** válasza:

Viltrox 33mm f1.4:

[link]

vagy Sigma 30mm f1.4:

[link]


Ezek fényerősek és körülbelülre 50mm kisfilm ekvivalens gyújtótávnak felelnek meg a vázadon.

Volt már szerencsém 1 darab full frame vázzal és azon 1 darab 50mm f1.8 obival végigfotózni esküvőt (ne kérdezzétek, nem munka volt, szívesség, amit kb a megérkezésemkor tudtam meg, hogy akkor úgy tűnik, megteszek), és teljesíthető a feladat. Igaz nekem volt 15 év tapasztalat akkor a hátam mögött és így is izzadtam, mint k...a a tempomban, de megoldható. A kitobit felejtsd el, az vázsapkának használható maximum. Az ajánlott obik egyikét tedd fel és próbálj kihozni annyit a fix látószögéből, amennyit lehet. Elég sokat lehet amúgy.

Sok sikert!

2023. júl. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Én, ha egyet ruháznék be, nem a 30 mm-es gyújtótávolságú fikszet venném, azzal bele kell mászni az alany képébe, piszkosul torzulnak az arcok, vagy olyan csoportképek lesznek, hogy az 500 fős lakodalom minden résztvevője ráfér, autóstul, hanem azt a kategóriát, amit #9 ír. Még akkor is, ha fényerőben két klikket vesztenék. Persze, most van Sigma 65 mm-es F2.0 rekeszes objektív Sony bajnéttal, azon is elgondolkodnék, bár az magában meg cropos gépen pont az ezred csoportkép ellenkezőjét állítja elő, viszont esküvőn az egyének képei tán fontosabbak, mint a vármegyeképek.
2023. júl. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Mojjo ***** válasza:

@12: A 30mm az 45mm ekvivalens. Nem kell belemásznod sehova. Ha mégis belemászol, mert olyan portrét akarsz valakiről, ahol a feje kitölti a képet, persze torzulnak az arányok. De arra, hogy pár ember fél testtel benne legyen, jóval megfelelőbb, mint egy hosszabb objektív.

Természetesen ha az a 30mm az full framen lenne, már igazat adnék neked.

2023. júl. 2. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

"A 30mm az 45mm ekvivalens."

És a 24 meg rövidebb, mint a 30. :D

2023. júl. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

50mm fényerőset. De lehet 75-ös is.

Esküvőn nem illik belemászni az eseménybe, a 35 rövid lesz.

2023. júl. 4. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
45%

EGyszer vállaltam el egy esküvőt/lagzit, az egyik legjobb haveromét. Akkor jó 15 éves fotóz tapasztalatom volt. Hát be voltam kakkantva rendesen. Nagyon keményen nyomtam a fotózást, szinte minden területen kipróbáltam magam és tisztában vagyok a fotózás legtöbb részletével.

EZek alapján kérlek kérdező, hogy ne vállald el a feladatot!

Ha te még a gugli segítségével sem tudsz egy objektíven szerelő néhány betűt/számot sem beazonosítani hogy mik azok, akkor ne akarj sem venni, sem komoly dologra használni semmilyen obit!

Az obi nem fogja neked lefotózni ami le kell. Az obitól nem leszel jó fotós!

Az esküvőn másfél másorperced van lefotózni a gyűrű felhúzását. Másfél. És nem úgy csinálják mint a politikusok, hogy fél percig rázogatják egymás kezét a kamerák felé fordulva, hogy mindenki tudjon jó képet csinálni. Nem a fotóssal foglalkoznak hanem magukkal. Neked kell alkalmazkodni, előre látni a pillanatot, fókusz, lő és ha nem jó, hát akkor nincs kép. Mert mégegyszer nem fogják megcsinálni. Egyszer másfél másodperced van. Nincs több!

Vaku nélkül esélytelen jó képeket lőni a templomban meg a lagziban a sötétben. Nem elég a fényerős obi, normális vaku is kell.

2023. júl. 4. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Na, még az aztán. Vakuval szép képeket lőni, az egy külön tudomány, ahhoz általában két vaku kell, ésígytovább. Egy vakuval a szokásosan "ijedt nyúl az autó reflektorának fénysugarában"-nak hívott hatást lehet elérni. Persze, ha valakinek van még a - még az emlegetésből is kiment - diffúzora, mint a demb-izé, ami úgy nézett ki, mint egy söröskorsó a vaku tetején, az más.

A mai gépeknél már elmegy a vaku nélküli fényképezés normális templomban.

2023. júl. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

17-es én nem is a szappantartókon lévő körömnyi vakukról beszéltem! :D

És bizony kell tudni hogy mit csinálsz.

Ezért mondtam, hogy ne vállalja el a fotózást, mert csak orbitális lebőgés lesz a vége!

A menyasszony olyan képeket akar látni mint amiket a neten lát a profi fotósok weboldalán. Amiett persze a férj is olyan képeket szeretne látni, mert természetesen mindenben is támogatja új feleségét :D És akkor megkapják az említett 'a nyuszi utolsó pillanata' kinézetű képeket. Ez instant örök harag! :D

2023. júl. 4. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
"Az esküvőn másfél másorperced van lefotózni a gyűrű felhúzását. Másfél." Persze, Superman-ék házasodnak, vagy Flashnek kötötte be valaki a fejét...másfél másodperc alatt a tudatáig nem jut el sem a vőlegénynek, sem a menyasszonynak, hogy a gyűrűt felkell húzni, nem hogy még elő is vegyék.
2023. júl. 4. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
19 ha csendben maradtál volna, bölcs maradál volna.
2023. júl. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!