Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Kezdő fotós vagyok és tanácsot...

Kezdő fotós vagyok és tanácsot szeretnék kérni?

Figyelt kérdés
Sziasztok!! Hogyha van egy canon 75-300-es obim akkor az első és a második lencse tag közti részt hogyan tudnám megtisztítani? (Egy két porszem van benne ami minimálisan bezavar a fényképekbe) Esetleg ha kicsavarozom az első lencse tagnál lévő csavarokat akkor meg tudnám tisztítani? Előre is köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!!

#Canon #fényképezőgép #Fényképezőgép tisztítás
márc. 8. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Szervíz, mert elég spéci szerszámok kellenek, és nem is biztos, hogy szét tudod szedni, illetve össze is karcolódhat.
márc. 8. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Csakis megbízható, erre szakosodott szervizben megoldható. Különleges tisztaság kell, és precíz műszerek.
márc. 8. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Úgy gondolod neki mersz állni? Előbb nézd meg ezt: https://www.youtube.com/watch?v=K8DpAQYq2LU

Nem kell hozzáértés nélkül piszkálni a lencséket.

Én nagy szerelős ember vagyok, mindennek neki merek állni, de egy tamron 70-300-assal befürödtem, mert azt gondoltam én is hogy csak pár csavar. Akkor még nem voltak youtube videók, nem tudtam rákészülni. Szerencsére hamar beláttam hogy jobb lesz szervizbe vinni.

márc. 8. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Háztartási szinten és idevágó ismeretek nélkül általánosan nem ajánlható a művelet. Nem szemétségből írom ezt, mert magam is bütykölök távcsővet, fototechnikát, szóval ezért látom, hogy be lehet fürödni egy ilyen szétszedéssel. Az objektívleszorító gyűrűvel is sokat lehet szenvedni, de célszerszám híján egy öreg tolómérő is használható csak ne karcolj bele a lencsébe.

Ettől függetlenül, ha van műszaki érzéked, hát rajta, ha valóban csak a fronlencsét kell kivenni, az még nem okoz nemzethalált. Ha csak pár porszemről van szó, a portalanításhoz használj megfelelő ecsetet, ha más nincs, moss ki és száríts meg egy sima ecsetet. Erősen javaslom, hogy a belső üvegfelülekhez kézzel, törlővel ne nyúlj, mert akkor tisztítani kell, ami további problémákat okozhat. Háztartási környezetben sajnos a por mindig jelen van a levegőben, szóval a portalanítás sem mindig egyértelmű.


>>> Egyébként pár porszem kb. semmit sem zavar be az értékelhető képalkotásba <<<

márc. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a segítséget!!❤️
márc. 8. 20:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!