Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ezek közül melyiket választanád?

Ezek közül melyiket választanád?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]

[link]


márc. 28. 10:33
 1/7 anonim ***** válasza:
84%
A Sony semmiképpen nem kellene, mert nincs keresője, micsoda csökött vacak...
márc. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Meg lehet a hajtogatós kijelzővel élni. Ezek szerint van, aki nem tudna.
márc. 30. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Canon..

Nem állítom, hogy csak "régi", még a fényképezőgépek világából eredező cég tud csak digitális gépet csinálni, de a sok éves "optikai" múlt nálam előnyt élvez.

márc. 30. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Canon, egyértelműen
márc. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Jut eszembe: volt nekem Canonom, szimpla mellényzseb gép.

Minden fajta gépnek meg van a felhasználási területe, nekem olyan kellett, ami megfelel a későbbi képnézegetési igényemnek, nem akartam belőle posztert nyomtatni.

De azért amire igényem volt: optikai kereső (hogy bekapcsolás nélkül tudjam nézni mit látok a lencsén keresztül), minél nagyobb optikai zoommal (szűk, régi középkori város főtere, temploma) férjen bele.

Nem került többe 40e-nél.

És amit tudott: hekkelt programot lehetett rátenni extra tudással.

Hogyan? SD (még normál) memóriakártyára felírt programot, lezárva a kártyát (ugye nincs írás/törlés) gépbe téve felülírva a kezelő SW-t, lehetett RAW formátumba fotózni, amit felírt a lezárt kártyára, és még jó

sok extra szolgáltatást kaptam.

Sajnos megrokkant, azóta se tudtam optikai keresős, zoomos gépet venni..

márc. 30. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én csak annyit tudok mondani, hogy a fotózás csak kis mértékben függ a technikai eszköztől. A legjobb képeimet egy 4.000 forintos Cmena Symbol géppel készítettem. Azóta volt nálam analóg Pentax, digitális Kodak, Canon és nem lettem tőle jobb fotós....


Még tegyük hozzá, hogy a legtöbb, 100e forint felett kapható okostelefon, bőven kielégíti egy átlag felhasználó fotózás iránti igényeit. Tényleg csak a professzionális felhasználás vagy valamilyen nagyon speciális terület igényel cserélhető objektíves gépet. A szabadidős fotózás legtöbbször átcsap egy tech-fétisbe, felesleges pénzköltésbe és az eszközök halmozásába, sok ismerősömnél ezt látom...

márc. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem a szimpla mellényzsebes gép az 2002 körül 200-300 ezer forintos volt, mondjuk az sokat is tudott. És A4-es képeket lehetett belőle nyomni, volt magazincímlapom is. Természetesen nem mafiozó vagyok, vállalati gép volt. :D És már kihajtható-tekerhető LCD-je volt, én azzal fényképeztem, mert bár optikai keresője is volt, abban nem jelentek meg a többlet információk.



"a fotózás csak kis mértékben függ a technikai eszköztől. A legjobb képeimet egy 4.000 forintos Cmena Symbol géppel készítettem. Azóta volt nálam analóg Pentax, digitális Kodak, Canon és nem lettem tőle jobb fotós....


"a fotózás csak kis mértékben függ a technikai eszköztől. A legjobb képeimet egy 4.000 forintos Cmena Symbol géppel készítettem. Azóta volt nálam analóg Pentax, digitális Kodak, Canon és nem lettem tőle jobb fotós...."

Ezt as semmitmondó blődséget mindig elsüti valaki. Láttad már azokat a képeket, ahol a olimpiai fotósok csupa nagy fehér ágyúval fényképeznek? A Szmenát eldugták, nehogy az ellenség megtudja, hogy az is elég lett volna.

márc. 31. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!