Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Egy régebbi fényképezőgép...

Egy régebbi fényképezőgép kezdő fotózáshoz?

Figyelt kérdés

Elszeretnék kezdeni fotózni, neten ezeket találtam eddig:

[link]

[link]

Eddig ezeket néztem. Max 50 ezret szánnék rá. Ha megtanultam használni, akkor szeretnék komolyabbat venni.

[link]


Nekem az utsó tetszik a legjobban, de kíváncsi lennék a véleményetekre.


ápr. 16. 12:55
1 2
 11/13 Mojjo ***** válasza:
100%

@10: Az autofókusz gyenge pontja a márkának általánosságban, de érdemes konkrét gépeket összehasonlítani. Pentaxból nem ritka, hogy kategóriákkal/generációkkal jobbat/újabbat kap ugyanannyi pénzért az ember. Az objektívválaszték meg, hát... a 70-es évek óta gyártott valamennyi K bajonettes objektívvel van bármely Pentax váznak teljes kompatibilitása. Felcsavarod és működik. Nem csak manuálisakkal, bármely AF-essel is. Plusz nem létezik kezdő, akinek kevés lesz akár a jelenkori Pentax objektívkínálat.

És akkor elfelejtettük megemlíteni, hogy a Pentaxok építési minősége, szigetelései a mai napig egyedülállóan jók, még egy OM-1-et sem szívesen indítanék akár egy K10D ellen sem ezen téren. Plusz tipikusan a legnagyobb és legjobb keresőket használják - abban az árkategóriában ahol mások még körömpiszoknyi pentatükörrel bohóckodnak, a Pentax lazán pentaprizmás keresőket rák a gépeibe. És ez mondjuk nem kicsit jobban meghatározza a fotózás élményét, mint két tucat olyan objektív, amit úgysem használ a fotózásban elindulni kívánó kezdő.

ápr. 19. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
48%

Ja, teljesen jól beigazolsz abba az anekdotába, amikor a fegyverkovács felváltva üvölti a vásárban, hogy az én dárdám minden pajzsot átüt... az én pajzsomat egyik dárda se veri át... Legalább egy hozzászóláson belül le kéne ragadni egyik oldalon. :D :D :D Szóval a Pentaxnak előnye a sok objektív, a többinek meg nem. :D :D :D

Persze kár írni, azt már régóta felmértem, hogy te nem bírsz veszíteni, ha valakinek (jogosan) nem tetszik, amit írtál, akkor elkezdesz fűt-fát előkaparni. :D :D :D

ápr. 19. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Mojjo ***** válasza:

@12: A szövegértés sokat tud segíteni. Megpróbálom máshogy, aztán ha így sem megy, akkor mindegy, mások attól még jó eséllyel fogják érteni.

Állítás 1: A Pentax rendszerre rengeteg objektív felcsatolható a visszafelé kompatibilitása miatt.

Állítás 2: Egy kezdő nem igényel ötmillióféle objektívet és a Pentax új, jelenkori kínálata is kielégíti az igényét


Alternatívaként, ha saját megítélésed szerint a szövegértésed jobb egy másodikosnál, megpróbálhatod kifejteni pár összetett mondatban, hogy miért is nem fér meg ez a két állítás egymás mellett.

ápr. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!