Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Melyik fényképezőgépet ajánljá...

Melyik fényképezőgépet ajánljátok egy kezdő fotósnak? (lent link)

Figyelt kérdés

ezeket néztem ki magamnak de nem tudom hogy melyiket érdemes venni

azt szeretném hogy ne keljen 2 év múlva újabbat vennem

szerintetek melyik a jobb?

1. [link]

2. [link]

ajánlhattok más fajtát is de a lényeg hogy vékony legyen

esküvőkön meg természetben fotóznák



2012. máj. 8. 12:19
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Pedig aki komolyan csinálja annak szüksége van rá. Az, hogy sokan nem költenek eleget a felszerelésükre nem azt jelenti, hogy az a jó. Nem a technika teszi a fotóst, de vannak helyzetek amik egyszerűen megkövetelik a megfelelő felszerelést, én is esküvőztem APS-C vázzal, de látszott is az anyagon, hogy megvannak a korlátai. Az Ő oldalán is ahogy nézem, javarészt kreatív fotók vannak, megnéznék tőle egy-két teljes anyagot adott esetben amit a D300-al készített, mondjuk a gyertyafénykeringőről. Nyilván az objektívek is nagyon fontos szerepet játszanak, de a FF szenzor gyakorlatilag nem kikerülhető ha valaki igazán magas szinten szeretné űzni ezt a dolgot (na nem mintha én magas szinten űzném, csak ezt gondolom:).
2012. máj. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
Egyetértek, egy FF gép sokat segít gyenge fényviszonyoknál. Mondjuk ahogy nézegetem a teszteket, manapság egy belépő szintű/alsó középkategóriás gép, Canon 600D stb...is ISO 1600-ig nagyon jó, kis kompromisszummal ISO 3200-ig is elfogadható képet ad. Ha ehhez társítasz egy 2.8-as, jó minőségű obit, akkor már egész "könnyű" dolgod van. De ismétlem, az FF azért más kategória...de árban is. :) Viszont azt vissza kell keresni :)
2012. máj. 10. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ahogy mondod. Azért a belépő vázakkal NAGYON helyesen kell exponálni ahhoz, hogy 1600-on használható maradjon, ami viszont nem könnyű egy lagziban, ahol nyolcszáz helyről jön 1200 féle fény, mind fényerőben, mind színhőmérsékletben.


Kérdésre válaszolva:

Én a helyedben átgondolnám, hogy pontosan mire kell, és a két nagy gyártó (Canon ill. Nikon) termékei közül választanék, mivel ezekből van a legtöbb a használt piacon, így egy későbbi bővítés sem lehet akadály.

2012. máj. 10. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!