Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Fényképezőgép objektívénél...

Fényképezőgép objektívénél számít a fényerő a rekesznél is?

Figyelt kérdés
Mármint mondjuk egy 2,8as meg egy 5,6 os fényerősségű objektívnél, mondjuk a 6,3as rekesz ugyanakkora, nem? vagy valamit itt is számít, hogy nagyobb a fényereje?

2012. jún. 2. 10:34
 1/5 anonim ***** válasza:

6,3-as rekesz nincs (2,8>4>5,6>8), de legyen a példa kedvéért, akkor mindkét lencse ugyanazt a fénymennyiséget engedi át.

Azért a nagyobb fényerejű ebben a szituban szebben rajzol..

2012. jún. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ!

Azért ez a 5,6-8 nem túl pontos leírás, nézzen csak utána!

2012. jún. 2. 10:51
 3/5 anonim ***** válasza:

Utánanéztem, és hirtelen ezt találtam.

És az oroszok sem használtak mást, mint a világ.

De megkereshetem öreg Nikonomat is, ha kéred.

[link]

2012. jún. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amit te írsz, az a szabvány sor egészekre, de miután ma már 2/3 belndénként is lehet rekeszt állítani, van 6.3 is.


A kérdésnek viszont - már elnézést - semmi értelme. Annyira nem vagy tisztában még a fogalmakkal, hogy nem tudod, mit kérdezel.


De talán erre vagy kíváncsi: a fényképező aktuális fényereje mindig az aktuális rekesztől függ. Tehát ha egy objektívet f5.6-on használsz, hiába tudna f2.8-at is, a fényereje f5.6 lesz, mint minden másnak, amit f5.6-ra tekersz. A nagy fényerő (f2 meg többiek) lehetőség, nem kötelezvény.

2012. jún. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
És tényleg nem bántani akartalak, csak felhívni a figyelmedet a hiányosságokra. Kicsit még olvasgass!
2012. jún. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!