Kezdőoldal » Utazás » Európa » Cseh nyelven szeretnék megtanu...

Cseh nyelven szeretnék megtanulni. Egyelőre szinte semmit nem tudok. Angol nyelven egész jól beszélek. Valakinek van valami ötlete, mivel lenne érdemes kezdeni?

Figyelt kérdés
Alap, esetleg középszintig szeretnék eljutni, egyedül. Egyfajta kihívás nekem, hogy képes vagyok-e saját magam egy idegen nyelven megtanulni. Hogy miért a cseh? Számomra nagyon szimpatikus nyelv, és az ország sem kevésbé szimpatikus. Jelenleg 0. szinten állok. Természetesen több száz oldalt átnéztem, de nem tudom, hogyan lenne jó elkezdeni. Angolul egész jól tudok. Akinek van egy bevált könyve, honlapja, vagy valami, ami szerinte segíthet, megköszönöm, ha elküldeni!

2013. aug. 17. 22:02
 1/3 M_Nicky26 válasza:

Sziaa,,hátt..én nagyon szeretek új nyelveket tanulni, van, hogy egyszerre hármat, négyet is egyszerre..szerintem kezd alap KIFEJEZÉSEKKEL.

(f.ex.: szia, hogy hívnak? Mi a neved? Hány éves vagy? Én jól vagyok, köszönöm. És te? Én 22 éves vagyok. etc.)

de közben tanulhatsz alap szavakat. Írsz füzetbe cseh nyelven alap szavakat és melléjük magyarul.

(f.ex.: számok, abc, síma szavak, etc.)

ezeket tanulgatni kell,,beletelik egy időbe. Közben lehet nézni cseh nyelven filmeket, illetve oktató meséket. Mégha dedós is, de sokat tud segíteni, a kiejtésen. Próbáld meg,,én ezzel nagyon gyorsan tudok tanulni. :) Remélem segítettem..:)

2013. aug. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
2013. aug. 18. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

M_Nicky26, köszönöm szépen, írtam egy PÜ-t is, ha nem gond. :)


Második kommentelő: köszönöm, de azt írtam, hogy nyelviskola és tanfolyam nélkül szeretném a nyelvet elsajátítani.

2013. aug. 18. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!