Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Használt DSLR vázakat (pl....

Használt DSLR vázakat (pl. Sony A200, A700, Nikon D7000) mernétek venni? Ha igen, mire kell odafigyelni, mit érdemes rajtuk javíttatni/cserélni szervizben?

Figyelt kérdés
Ugyanez a kérdésem a second hand objektívekkel kapcsolatban is. Érdemes, vagy felejtős?

2013. okt. 11. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:

Olyat semmiképpen nem vennék, ami defektes. A szerviz nem olcsó mulatság, a végén lehet többet költenél összesen, mint egy új gépre.

Mindenképpen csak személyes átvétellel vennék vázat is, objektívet is, amit egyből ki is próbálnék a helyszínen. Ne vegyél zsákbamacskát, ha átvernek sok pénzt bukhatsz.

Egyébként sok jó használt obit lehet venni, de ez attól is függ mennyire kímélték meg. Szóval mindenképp nézd át fizetés előtt.

2013. okt. 11. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Személyesen át kell nézni az biztos. Az expo számra is figyelni kell. Nem mindegy, hogy a reflex 2 hónapig, vagy 2 évig megy megfelelően.
2013. okt. 12. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én arra gondoltam, hogy pl. egy Sony A900-as, vagy maradva a Sony-nál egy A700-as esetén konkrétan mit szoktak javíttatni? Illetve egy zárcsere ezen típusokhoz hozzávetőlegesem mekkora összeg?


Jól tudom, hogy a zárszerkezettel és az objektívekkel szokott a legnagyobb gond lenni? Vagy másra is figyelni kell?


No és ezek kb. mennyit kóstálnak? (Néhány tízezres megállítja a javíttatásokat/cseréket, vay inkább százezrekben kell gondolkodni?)

2013. okt. 18. 15:15
 4/5 anonim ***** válasza:

Sonyt nem tudom, Canon és Nikon árakat találtam, de ezek is két éves cikkek:

[link]

[link]

2013. okt. 18. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nikon-al tapasztaltabb vagyok, mivel vettem már használtan gépet! D7000- nél figyelj az expószámra, mindenképpen próbáld ki előszőr külömböző beállításokkal... ne lepődj meg, ha ISO800-nál zajosodik a kép! Meg a kívülről is OK, akkor megveheted, de előtte alaposan nézd át!
2013. okt. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!