Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Tetszenek a fotóim? Tanácsokat...

Tetszenek a fotóim? Tanácsokat kérnék miben kell fejlődnöm?

Figyelt kérdés
képek megtalálhatók a facebookon a Berecz Roland Photography oldalon.
2013. nov. 1. 18:41
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯
 1/97 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagyok szakértő. Nem mondhatom meg, hogy "szépek"-e

Van közte néhány, ami nekem tetszik. (Szám szerint 4 db)


Tanács: Tisztítsd meg a géped. :)

A szürke égbolton látszik a legjobban, hogy vagy az obi, vagy az érzékelő koszos.


Tanács2: Azt mondja az összes fénképezéssel foglalkozó szakirodalom, hogy a víz az vízszintes legyen. Szerintem nem véletlenül. Az én szememet nagyon bántja amikor azt látom, hogy "mindjárt kifolyik jobbra".

A keresőben lévő kis jeleket tudod használni amikor komponálod.

2013. nov. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/97 A kérdező kommentje:
de azért lájkolnád az oldalt?minél több lájkot szeretnék hogy lássák az emberek
2013. nov. 1. 20:02
 3/97 anonim ***** válasza:
100%

másik tanács: próbáld meg a. témát nem mindig középre komponálni

olvass utána a harmadoliási szabálynak itt egy link pl.: [link]

2013. nov. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/97 anonim ***** válasza:
100%

Szigorú leszek:


A kicsi csengő és a harmatcseppesből kettő szép. A pitypang és a "BKV a hídon" elmegy.

A többi szar. (Főleg a madarak)


Tanács:

Legyél szigorú magadhoz.


És vedd le azt a nyomorult dátumot a témáról. Ha valakit érdekel, hogy mikor készült, akkor megnézi majd exifben.

2013. nov. 1. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/97 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de a képek nagy része értékelhetetlen. A legelemibb technikai hibák teljes tárháza fellelhető, a koszos szenzortól a ferde horizonton át a rossz helyen lévő fókuszig.


Nem azt mondom, hogy hagyd abba a fotózást, de mindenképpen keress kezdőknek szóló tananyagot a neten, és tanulj, tanulj, tanulj!


Két hét alatt nem lesz senkiből fotós, hiába van egy dslr gépe.


A képek elemzésébe nem mennék bele, de két tanács úgy általánosságban:


- Ne égesd magad az ilyen nevekkel, hogy "XY Photography". Még nagyon messze vagy ettől.


- Próbáld meg tisztességes fotós oldalra tölteni a képeidet. Két okból: Egyrészt egy flickr-en vagy indafotón a hozzáértők meg tudják nézni az exif adatokat is. Másrészt a faszbúk lájkok száma semmit nem jelent szakmailag, hiszen csak a család meg a haverok fogják lájkolgatni a fotóidat, ők meg a legtrágyábbra is azt mondják, hogy jólvan, Rolandka, nagyon ügyes vagy.

2013. nov. 2. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/97 A kérdező kommentje:
Csak le szeretném írni hogy az osszes kep egy 1100d vel es egy 18-55 os obival keszult mind.egy eve fotozom es nem csak csalad es ismerosok lajoltak az oldalt.
2013. nov. 2. 10:08
 7/97 A kérdező kommentje:
Es amugy a lajkolok kozt van profi fotos.
2013. nov. 2. 10:19
 8/97 A kérdező kommentje:
Olyan aki fotozasbol el.
2013. nov. 2. 10:20
 9/97 A kérdező kommentje:
Am 14 vagyok
2013. nov. 2. 10:21
 10/97 A kérdező kommentje:
Am mondj lszi peldat a rossz helyen levo fokuszra ha lehet
2013. nov. 2. 10:23
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!