Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Tetszenek a fotóim? Tanácsokat...

Tetszenek a fotóim? Tanácsokat kérnék miben kell fejlődnöm?

Figyelt kérdés
képek megtalálhatók a facebookon a Berecz Roland Photography oldalon.
2013. nov. 1. 18:41
 51/97 A kérdező kommentje:
sztem nincs ertelme.nem ugyanaz a kep, amit keszitettel ha manipulalva van.
2013. nov. 2. 21:35
 52/97 anonim ***** válasza:

loool azok a beszólások.. szegény gyereket szénné égetitek.. de én jól szórakozok :DDDD

amúgy komilyra fordítva:

kár hogy nem photoshoppolsz, mert minden igazi fotós(én még nem vagyok az, de így csinálom) RAW-ban fotózik és azt egy kis utómunkával csinálja meg véglegesre.. ottállít konrazstot, fehéregyensúly stb. ha kell.. :D

és most csak jót akarunk neked(nehezen hihető de így van szerintem)

2013. nov. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/97 A kérdező kommentje:
en nem sertodok meg semmin irhattok barmit engem nem lehet megserteni.csak ezek szanalmas dolgok amiket irtatok.es nem ertem mi az ok erre.
2013. nov. 2. 21:40
 54/97 A kérdező kommentje:
de en is felvehetem ezt a stilust.es akk megfordul a kocka hogy ki lesz megalazva.
2013. nov. 2. 21:43
 55/97 anonim ***** válasza:
100%

na akkor várjuk/várják :D hajrá :P

és ha van itt aki CANON-nal fotózik az légyszives ÍRJON, mert nem tudok megoldani egy problémát köszi :D

2013. nov. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/97 A kérdező kommentje:
én canonos vok bár a korábbiak olyan profik hogy hozzájuk fordulj
2013. nov. 2. 21:47
 57/97 A kérdező kommentje:
én nem fogok kezdeményezni.de szivesen lealazok barkit barmikor.
2013. nov. 2. 21:48
 58/97 anonim ***** válasza:
100%

Fú! bazz! Végiglapoztam a képeket.

A rengeteg választ most nem olvasom el.


Hogy is írjam?

A képek java nem tetszik. Ezerszámra vannak ilyen képek minden embernél, aki szívesen hordja magánál a kis kompaktját.

Néhány képen látszik, hogy nem kompakt géppel van, ami számomra csak tovább ront a hozzáálláson, hiszen eszerint a többi is DSLR kép. Akkor viszont feltehetőleg nem csak sétálok a férjemmel és "hopp" kattintok egy szép lepkét, hanem komponált képek. Annak viszont nagyon rosszak.


Tanács a fejlődéshez?


1 A fekete-fehéret ne erőltesd

2 Ahol színek vannak, ott összhangban legyenek

3 A téma vízszintes, vagy függőlegesen legyen. (Kivéve ha jelentése van a dőlésnek)

3 A téma emelkedjen ki a háttérből.

4 Legyen éles a képen a lényeg

5 Alul/túlexponált kép ne legyen

6 Asztrofotót ne erőltesd. Az egy komoly műfaj.

7 Ne legyenek kiégett részek a képen

8 Legalább nagyjából lehessen eldönteni a képről, hogy mit ábrázol

9 Dátum és a név ne legyen beleégetve a képbe

10 Ha valami nem fér bele a képbe, akkor vagy hiányozzon róla, vagy zárja le azt a részt, de ne keltse azt a hatást, hogy hiányzik onnan valami. Ha meg az szerves része a témának, akkor főleg.

11 Maszatfoltok vannak a képen. (koszos a CCD) Tisztíttasd meg.

12 Ha valamilyen torzító hatást (zoom megtekerése expó közben) akarsz belevinni, akkor a kész kép is hordozzon jelentést. Ne arról szóljon, hogy sejlik valami az eredeti témából, de mocskosul szét lett kenve.

13 Ne mozduljon be a téma.

14 Ha haladás van egy képen, akkor a haladás irányába nagyobb helyet hagyj, ne középre kerüljön a téma.

...

Tudnám még folytatni, de most megyek vacsorázni.

Kattingatás.


15, tanács: Szerinted melyek a legjobb képeid? Válaszd ki azokat és a többit másnak ne mutasd.

2013. nov. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/97 A kérdező kommentje:
azért ezeket toltottem fel mert ezek a legjobb kepeim.
2013. nov. 2. 21:57
 60/97 A kérdező kommentje:
jo etvagyat.koszonom az ertelmes ,kulturat tartalmazo valaszt.
2013. nov. 2. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!