Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Tetszenek a fotóim? Tanácsokat...

Tetszenek a fotóim? Tanácsokat kérnék miben kell fejlődnöm?

Figyelt kérdés
képek megtalálhatók a facebookon a Berecz Roland Photography oldalon.
2013. nov. 1. 18:41
 61/97 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó hozzászólásom Berecz Roland Fotográfus Művész Úr részére.


"en nem sertodok meg semmin irhattok barmit engem nem lehet megserteni.csak ezek szanalmas dolgok amiket irtatok.es nem ertem mi az ok erre.


[...]


de en is felvehetem ezt a stilust.es akk megfordul a kocka hogy ki lesz megalazva."



Kedves Roland! Én nem akartalak megalázni, és úgy gondolom, ezt nem is tettem. Ha te a képeidet érő kritikát megalázónak veszed, akkor két dolgot tehetsz: vagy nem kérsz kritikát a képeidre, vagy jó fotókat készítesz.


Ha azt tartod megalázónak, hogy kezdőnek tartanak, akkor rossz úton jársz. Nem megalázó az, mindenki volt kezdő. Azonban illik megfogadni mások tanácsát - főleg, ha te kéred -, nem pedig megsértődni rajta.


Ha megalázónak érzed azt, hogy nem esek hasra a művészeted előtt... Nos, akkor így jártál.


Te kértél véleményt, én elmondtam az enyémet. Ha ebből neked annyi jön le, hogy meg kell aláznod a hozzászólót, akkor köszönöm, de inkább magadra hagylak a gondolataiddal. És a művészeteddel.


Sajnos azt veszem észre, hogy eszed ágában sincs megérteni, mi a gond a képeiddel, szánalmasnak nevezed a többiek véleményét. Ilyen hozzáállással nem jósolok sok jövőt ezen a pályán.


További jó estét!

2013. nov. 2. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/97 A kérdező kommentje:
én nem a véleményt tartom szánalmasnak hanem a honaljszőrt és a segglyukat.mint sokadszor mondom eltudom viselni a kritikát és nem sértődtem meg
2013. nov. 2. 22:28
 63/97 A kérdező kommentje:
egyebkent azert irtam az alazasrol mert vki beszallt a kommentekbe egy megjegyzéssel hogy szegényt megalázzátok vagy vmi ilyesmi.szép estét.
2013. nov. 2. 22:30
 64/97 anonim ***** válasza:
100%

Végigolvastam az összes hozzászólást.


Ahogy láttam, már mindegyik észrevételemet írták mások (pedig volt néhány).


14 évesen, és kevés tapasztalattal nem is lehet olyan képeket készíteni, amit itt (az amúgy teljesen helyesen) kritizáló emberek elvárnak.


De attól még fogadd meg a szakmai tanácsaikat, és igen, merd bevallani önmagadnak: Sokat kell még fejlődnöd.


Rá van írva, hogy Photography? Naés?! Azt nem lehet felróni senkinek, ha gyermekként álmai vannak. Nekem FBI igazolványom volt 14 évesen. (És frankón FBI-os is voltam) :-)


Egy dolgot felejtettek el itt:

Kielemezni a jó képeket. Azok mitől jók?


Írta valaki a kis harangot (vagy csengőt). Az szerintem is jó kép. (Nem azt mondom, hogy egy hivatásos ne tudna fogást találni benne, de:)

A háttér árnyalása éppen jó.

A téma kellően éles (habár lehetne élesebb)

Az arányok nekem tetszenek. Üresség és elhagyottság sugárzik a lenti, nagyra hagyott, de nem túl nagy, viszont egyre mélyülő sötétből. Ezt a rozsda és a pókhálósság is erősíti.

A kép egyenes. (habár lehetne egyenesebb)

A színek összhangban vannak egymással. Nem ugrik ki a szemem.


Egy dolog zavar csak benne: a közepére bevésett "Berecz Roland" felirat.


Igyekeztem pozitívan hozzáállni. De kérlek vedd figyelembe, hogy a többi hozzászólónak is igaza van.


Valaki azt tanácsolta, hogy válaszd ki a legjobbakat.

Írtad, ezek azok.

Akkor azt mondom: Ha ezek közül csak Nyolc képet tölthetnél fel, melyek lennének?


És egy tanács nem a fényképekhez, hanem a kommentekhez:

Ne úgy tekints a kritikusaidram mint az ellenségeidre. Hanem inkább mint az edződre, aki rádordít, hogy még le tudd futni azt az utolsó három kört is.


Ha kicsit cinikusak, vagy trágárok, akkor sem dől össze a világ.

2013. nov. 2. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/97 anonim ***** válasza:

Úgy gondoltam, megmutatom gyakorlatban, kb. mire gondolunk itt többen. Ez csak egy pici átalakítás, nagyjából 2 percembe telt. (persze, most a felbontást és az élességet ne nézd, mert azzal nem tudom mit csinálni).

A kompozíció sokat számit.

Ez egy általad jónak tartott fotó volt. Szerinted nem lett sokkal jobb így?

Nem kell rá az a nagy fekete rész, a név. Helyezd a témát harmadoló pontra, vedd nagyobbra, hogy lássuk, ezt akartad lefotózni.


[link]

2013. nov. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/97 anonim ***** válasza:
90%

"14 évesen, és kevés tapasztalattal nem is lehet olyan képeket készíteni, amit itt (az amúgy teljesen helyesen) kritizáló emberek elvárnak. "


De, lehet. Van épp elég példa rá. Nem az a probléma, hogy fotósnak képzeli magát, hanem az, hogy ezt mások orra alá akarja tolni. Ezért tartunk ott, hogy a többség szerint fotósnak lenni nem szakma és nem munka, az ingyenélők akik semmihez sem értenek mennek fotósnak. Tele van a világháló ilyen-olyan "fotográfi" oldalakkal, amiknek a tulajdonosai azt hiszik, hogy bármi közük is van a fotográfiához azért mert van egy belépő dSLRjük meg egy ilyen oldaluk és mivel a nagyközönség a nagy számok törvénye alapján ezzel találkozik, azt hiszi ennyi fotósnak lenni ennek pedig a valóban professzionális, fehéren, megfelelő felszereléssel és azt használni képes szakmai tudással dolgozó fotográfusok isszák meg a levét.

2013. nov. 3. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/97 A kérdező kommentje:
Az utolso kivetelevel koszonom a valaszokat.igen.szep lett a kep. Most nem kell felreerteni nem nagykepusegbol mondom de nekem az eredeti is tetszik.sztem mind2 jo. Majd elokotoraszom azt a photoshop progit amit kaptam a fenykepezohoz es kezdek vele vmit.
2013. nov. 3. 13:06
 68/97 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, itt senki nem akar téged lehúzni, de azok akik itt hozzászólnak és értenek a fotózáshoz - haladó amatőrök és profi fotósok - nekik valóban zavaró az, hogy vagy nem megy hírük a nagyvilágban vagy rosszabb esetben fizetős megrendelésektől is elesnek csak azért, mert manapság akinek DSLR lóg a nyakában és van egy hosszabb teléje rögtön hasraesnek előtte, ráadásul mivel az XY Photography is oda van biggyesztve a képeikre még hitelesebb a hozzá nem értőknek az ilyenek "munkája" (bohóckodása). Esküvőkre, egyéb portfóliók készítésére kérik fel őket ismerősök, meg ajánlások útján azok ismerősei, és sokszor meg sem nézik a profi fotósok ajánlatait, mert hát jó lesz az úgy is ha a kis xy csinálja a szomszédból.

Én is találkoztam nem is egy ilyen alakkal, idén nyáron esküvőn fotózott egy nagy önbizalmú hölgyike DSLR-rel, BEÉPÍTETT VAKUVAL !!! Softbox, minden nélkül. Szóval azt gondoltam most ki kellene venni azt a nikont a kis kacsójából és agyonverni a saját gépével :)

Osztom az előttem szólók véleményét, hogy valóban túl korán akarod közszemlére tenni a képeidet, ráadásul névvel, dátummal, és alapból mindennel elrontva.

2013. nov. 3. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/97 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Na, ez meg a másik, amitől én falra tudok mászni, amikor jönnek az elvakult profi fotósok, hogy rajtuk kívül aztán senki más ne vegyen fényképezőgépet a kezébe. Nem hinném, hogy jogod lenne bárkit is agyonverni, mert fotóz. Tudod, vannak, akik nem költenek 100 ezret az esküvői képekre, és hiába vered agyon a nikonos hölgyet, akkor sem te fogod megkapni a munkát helyette. Ez egy ilyen világ, szabad verseny van. Mutass olyat, amitől az emberek azt mondják, hogy nekem te kellesz a softboxoddal, nem a nikonos hölgy.


Ami pedig a kérdezőt illeti, szeretném a védelmembe venni. Jó, ne hívja magát Photographynak, de alapvetően tanácsot kért a fejlődéshez, itt meg jöttek ezek a nagy ironikus Dezsők meg Jenők, hogy "minek neked fényképezőgép". Szeretném én megnézni, hogy ők milyen fotókat csináltak, amikor először vettek gépet a kezükbe.

Lényegében mindenki leoltotta, de tanácsot nem adtatok, pedig ő azt kért.


Miért ne vehetne ő is tükrös gépet, ha szeretne? Miért ne kérhetne tanácsot? Ha nem mutatja meg a képeit, mégis hogyan fejlődhetne? Voltak, akik legalább megpróbáltak a kérdésre válaszolni (persze, itt tegyük hozzá, hogy időnként a kedves kérdező is bicskanyitogatóan reagált, de az agresszió agressziót szül), a legtöbben viszont csak beszólogattak, ahelyett, hogy tanácsot adtak volna.


Kedves Roland, te pedig hámozd ki a sok válasz közül azt, ami segít, és gyakorolj sokat. Igenis kérdezz, de lehet, hogy jobban jársz, ha valami fotós oldalon teszed, mert itt nagyon sok az "okos" és az "elveszed a profiktól a megélhetést" fotós.


Én úgy gondolom, hogy a profi fotós egy másik szint, és nem az ilyen photography oldalak a versenytársai. Ha nem tudsz ennél többet mutatni, az már régen rossz. Aki meg akarja és tudja fizetni a profi fotóst, az meg is fogja. Ez az én véleményem.

2013. nov. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/97 anonim ***** válasza:

Először is ha megnézed az agyonverős ötletet van mögötte egy smiley, ami azt jelenti hogy nem véresen komoly hogy fel kelljen kapni a vizet. DE! Nagyon elegem van és szerintem sok más embernek is a nagyképű olcsójános beképzelt kis "fótos"-októl, hogy azt hiszi ha vesz egy belépőszintű gépe akkor ő rögtön profi fotós. Tisztelet a kivételnek, de a legtöbb úgy adja elő magát mintha ő sz@rta volna a spanyolviaszt. Hiába veszed védelmedbe a srácot, nem ő a hibás, csak már a századik nagyképű Photography felirat után kiborul a bili.

Nem az a baj hogy valaki kezdő, de ne legyen már akkora az arca hogy eltakarja a Napot! A kérdező normálisan tette fel kérdéseit és ha tudsz jól szöveget értelmezni láthattad hogy nem ŐT szapulom, hanem vázoltam neki miért kellene kicsit visszább vennie hogy ne szaporítsa ő is a tudás nélküli kuruzsló kontárok népes táborát!!! Nekem meg ez a véleményem. Na és meg szoktál botránkozni az x faktor első két adásán?? Meg? Na látod! Felkiáltasz hogy ekkora barmot! Ott égeti magát és lövése nincs a zenéhez. Na ez ugyanaz. És akkor a színpadról is a legtöbbje megsértődve jön le, hogy "Háát a geszti túl szigorú volt velem, szerintem márpedig jól énekeltem." Erről ennyit!!!!!

2013. nov. 4. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!