Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mit jelent a Canon 6D-nél,...

Mit jelent a Canon 6D-nél, hogy az egyik keresztszenzora F5.6-os a másik meg 2.8-as?

Figyelt kérdés
Annyit tudok, hogy az F5.6 és F2.8 az objektíveknél a rekesznyílást jelenti, azaz a fényerö nagyságát de hogy müködik ez a váz keresztszenzoraival?

2013. dec. 13. 14:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

6d-nél csak a középső fókuszpont keresztszenzos és fényerős (akár -3EV-nél is méri még a fényt). A többi fókuszpont kevésbé érzékeny.

Ezt még nem hallottam, hogy f-számmal jellemeznék.

2013. dec. 13. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ezek az AF rendszerek úgy működnek, hogy egy nézi, milyen a kép a fókuszsík előtt, egy pedig, hogy milyen mögötte. Ezeken a szenzorokon az egyenesek elkenődnek attól függő mértékben, hogy milyenek a fókuszviszonyok. Minél kisebb az f érték, tehát minél nagyobb a bemeneti nyílásszög, egy adott mértékben fókuszon kívül lévő egyenes annál nagyobb pacát hoz létre.

A kereszt szenzorok különösen érzékenyek a függőleges és vízszintes pacákra is, de csak akkor, hogy elég nagy pacákat tudunk rajtuk produkálni. Ehhez kell a nagy nyílásszög, azaz a kis f érték.


Ha a mélységélességnek és a szóródási körnek utána olvasol, világosabb lesz a dolog.


Dióhéjban: az f2.8-as szenzor pontosabb, mint az f5.6-os, de ahhoz, hogy működjön, legalább f2.8-as objektív kell hozzá.

2013. dec. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, máris világosabb a történet. Szerencsére nekem már van 2.8-as obim de 6D-d nem veszek mert ahogy olvastam elég "buta".
2013. dec. 14. 10:55
 4/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit értesz az alatt, hogy "buta", de egy ilyen kategóriájú gépnél a fotósnak kell intelligensnek lennie.


Méterembe, épületekhez, tájakhoz nagyon jó gép, eszméletlen képminőséggel, GPS-szel, WiFi-vel. A középső AF pont nagyon jó, a szélsők viszont az 5 évvel ezelőtti közepes színvonalat képviselik, ami rendezvényfotózáshoz, sporthoz, esküvőhöz szerintem kevés.

2013. dec. 14. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem viszont épp az az erőssége, hogy kevés fénynél (ld rendezvények, belső terek, stb) vaku nélkül lehet fotózni. Nagyon magas ISO-n még zajmentes, a középső pont tökéletesen fókuszál, és 20mp mellett bőven van lehetőség utólag megvágni a képeket, ha arra van szükség.

Én nagyon szeretem, egyáltalán nem buta gép. Amit ezzel nem tudsz megcsinálni, az már a te hibád, nem a gépé.

2013. dec. 14. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Úgy értem a butát, hogy egy lebutított full-frame azaz szolgáltatásban tud keveset. Úgy is nevezik, hogy a "szegény ember full-frame-je".

Nyílván ezt nem kezdőknem találták ki.

2013. dec. 15. 21:56
 7/12 anonim ***** válasza:

Ha eltökélt vagy a dologban, megveheted kezdőként is. Azért nem ajánlgatnak mindenkinek ilyen gépet, mert ha megunja fél év után (vagy csak rájön, hogy a gép nem elég, és kő kemény tudás is kell), akkor sok pénzt bukik.


Nekem nem jöttek be a szélső AF pontok, nem tudok bennük megbízni. Sokkal jobb, mint az 5D II, ez tény, de én maradok az 5D III-nál, hiába rosszabb a kép és nincs GPS. 2.8-on, sötétben nagyon sok múlik az AF-en.

2013. dec. 15. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Pusztan kivancsisagbol kerdezem, hogy mi az a szolgaltatas, amire ugy altalaban szukseg van, es egy 6d nem kepes ra?

Nyilvan az 5d III jobb, nem hiaba kerul joval tobbe. Ilyen alapon az 1d C is biztos jobb, kerdes az is, hogy kinek mire van szuksege.

Ha sok penzed van, vehetsz barmit, de ha szukebb a keret, akkor a 6d tokeletes full frame vaz.

2013. dec. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Már írtam: nem elég jók a szélső AF pontok. 5D mkIII-on mindegy, melyik AF pontot használod, az összes ugyanolyan halál pontos. Kis mélységélességnél, mozgó témánál nem lehet középső AF pont után rekomponálni, és nem azért lövök 20 MP-es RAW-okat, hogy aztán a kétharmadát eldobjam a képnek vágással. A 6D szélső pontjai nem követő fókusz bajnokok.


A többiben a 6D ugyanolyan jó, vagy jobb. Az ár-érték aránya is sokkal kielégítőbb.

2013. dec. 16. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
A 6d egyáltalán nem buta gép. Kicsit hibrid, ezt el kell fogadni, de ISO-ban verhetetlen.
2013. dec. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!