Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mit gondoltok a Berecz Roland...

Mit gondoltok a Berecz Roland photography rol facebookon? Fejlődött azóta h legutóbb kitettem a kérdést?

Figyelt kérdés
A photography néven nem fogok változtatni ezt előre mondom és azok akiket zavar hogy megint kint lesz a kérdés az ne válaszoljon.igen azzal tisztában vagyok hogy az érzékelője koszos a kamerának és emiatt foltok vannak a képeken.ha lehet véleményeket és kritikákat is kérnék de ha van valami ami jó azt is írjátok le ha lehet
2014. márc. 23. 16:37
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:

Koszos az érzékelő.


Roland! Ez a "tudom, hogy rossz, de leszarom" mentaliás sosem eredményeztett még semmi jót.


Az összes madaras képedről elmondható, hogy egy nagyon kicsi madár látható a nagy kép közepén. ROSSZ! ÉRTÉKELHETETLEN!


[link]

A varjú sötét, a hó sötét. Alexpós. ROSSZ!


[link]

A kép kusza, kitakarja a rengeteg kis ág a témát. Mármint a témácskát. Azt a kb. 5%-ot, amit elfoglal a képből.


[link]


Mi az a folt a jobb alsó sarokban? Tudom, hogy ki tudtad volna retusálni, csak nem akartad. Mindegy is, mert a kép amúgy is rossz: kicsi a téma a közepén.


[link]

Rettenetesen túlszaturált, ráadásul a kép közepén! lévő nagyon kicsi! madár alig látszik az azonos színű háttér előtt.


[link]

Rossz helyen van az élesség, túl kicsi a DoF. Legalább állítsd a fókuszt a nagyobb virágra.


[link]

Ez mi ez? Sötét, kivehetetlen massza.


Roland! A hibáid ugyanazok, mint korábban, meg az előtt, meg mégrégebben. Semmit nem tanulsz, nem fejlődsz.


Túl Kicsi téma túl középre szerkesztve, kusza képek, sokszor alul exponálva, és ráadásul koszos a szenzor.

2014. márc. 23. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
Szerintem semmit nem változott az utolsó kérdés óta.
2014. márc. 23. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
És a helyesírásod is hagy egy csomó kivánnivalót. A feladat: gyakorold. Ezt is, azt is.
2014. márc. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:

Valamint továbbra is javasolnám, hogy felejtsd el a fércbúkot. Regisztrálj flickr-re (vagy hasonló fotómegosztóra), ahol a képeidet nem tömöríti le a szolgáltató, valamint megmaradnak az EXIF infók is.


Onnan is lehet facebookra linkelni, ha ennyire ragaszkodsz hozzá, de sokkal több tanácsot tudnánk adni, ha ismernénk az EXIF-et.

2014. márc. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:

Én sem értem, miért teszed fel újra meg újra a kérdést, ha egyetlen tanácsot sem fogadsz meg.

Továbbra is jönnek ezek a "kismadár a fotó közepén az ágak között" jellegű képek, amik ugyanúgy rosszak, mint egy hónappal ezelőtt.

Ezek továbbra is túrista-kattogtatások.

Az egyetlen, ami nekem valamennyire tetszik, az a sárga, dimbes-dombos valami. Ott szép a fény, jók a színek, kár, hogy nem lehet kivenni, mit szeretne ábrázolni. Használhatnál kicsit szűkebb rekeszt, hogy lássunk is valamit.

2014. márc. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 A kérdező kommentje:
Pedig már 400 mm-es objektívet használok.de oké szarok a fotók.majd legközelebb.
2014. márc. 23. 20:17
 7/39 A kérdező kommentje:
És az a kép amikor a varjú repül és havas a talaj azzal mi a baj?meg amikor a szarka elrepul a fenyő tetejéről?
2014. márc. 23. 20:21
 8/39 A kérdező kommentje:
Melyik canont ajánljátok amúgy a legjobban főleg madarak fotózáshoz kell mert az a fő téma amivel foglalkozom. Bármilyen ár lehet mert osszetőzsdézem a pénzt rá.
2014. márc. 23. 20:33
 9/39 BazsiBácsi ***** válasza:

"A photography néven nem fogok változtatni ezt előre mondom"

És mégis mivel érdemelted ki ezt a jelzőt? Ezzel foglalkozol 24/7/365-ben, vagy olyan neved van már? Vagy csak azzal, hogy van egy jobb fényképezőgéped? Az embereknek már hánynak, ha meglátnak egy photography-t, pláne facebookon. Találj ki valami frappánsabbat, vagy olyat, ami illik a képeidhez. Én ha már mindenképpen csinálnék egy ilyen valamit, akkor a "photography" helyett inkább használnám mondjuk a "képtelenségei" jelzőt, mert sokkal jobb benyomást kelt az emberekbe, és ha tanácsot kérsz, a "photography" miatt csak hurrogást fogsz kapni javarészt, viszont például az én tippemmel legalább 2 dologgal több pozitív jelzést kapnál (1., nem photography 2., találó a név), és kevesebb hurrogást.


"igen azzal tisztában vagyok hogy az érzékelője koszos a kamerának és emiatt foltok vannak a képeken"


Akkor mi tart vissza, hogy kitakarítsd? Vagy ha nem értesz hozzá, akkor látogass meg egy olyan helyet, ahol kitakarítják Neked. De ezt is leírták már párszor.


Személyes észrevételem, hogy már legalább harmadszor teszed fel a kérdést, és mindegyikből hiányzik a link.


Facebookra teszed fel a képeket, ahol szörnyű a tömörítés, és az EXIF adatok is elvesznek a digitális süllyesztőben. Hidd el, hogy sokat lehetne segíteni azzal, ha tudják az emberek ezeket az adatokat. Előttem írták, hogy csinálj egy FlickR accot, és pakolgasd fel oda, onnan meg linkeld fb-ra.


Az előző kérdésedben kaptál rengeteg tanácsot, úgy látszik, hogy nem sok mindent fogadtál meg belőle.


Félreértés ne essék, én nem vagyok sehol a ranglétrán, szeretek fényképezni, hetente kétszer alaphangon elmegyek valahova a közelbe, aztán meg kérek kritikát az általam jónak ítélt képekről, amit meghallgatok, ha tetszik, amit mondanak, ha nem, mert ebből tanul az ember.

2014. márc. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:

[link]

Életlen, alulexponált, hátulról van fotózva, ami nem szerencsés.


[link]

Bemozdult, alulexponált, iszonyat zajos, ami a túlélesítés miatt van. Ráadásul nagyon szerencsétlen a kép, olyan mintha épp zuhanna lefelé a madár. csukott szárny, behúzott lábak, kétségbeesett tekintet a kamerába - vicces képnek elmenne, ha technikailag jó lenne, de nem az.


Hogy milyen kamerát kéne venned? Semmilyet. A 400-as obi elég kéne hogy legyen, bármilyen APS-C kamerával.


Nem a géppel van a baj.

2014. márc. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!