Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mit gondoltok a Berecz Roland...

Mit gondoltok a Berecz Roland photography rol facebookon? Fejlődött azóta h legutóbb kitettem a kérdést?

Figyelt kérdés
A photography néven nem fogok változtatni ezt előre mondom és azok akiket zavar hogy megint kint lesz a kérdés az ne válaszoljon.igen azzal tisztában vagyok hogy az érzékelője koszos a kamerának és emiatt foltok vannak a képeken.ha lehet véleményeket és kritikákat is kérnék de ha van valami ami jó azt is írjátok le ha lehet
2014. márc. 23. 16:37
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:

Szerintem se objektívet vegyél, hanem a látásmódot gyakorold. Ha már ott élesben nem kapod el a megfelelő kompozíciót, akkor utólag lehet ezen javítani. Megvághatod úgy a képet, hogy ne a közepén üljön a madár. Ezt már sokan elmondták, mégsem vagy rá hajlandó.


Ha nem tudod rögtön eldönteni, mekkora rekeszt használj, csinálj többfélét és majd utólag kiválasztod, melyik a legjobb megoldás. A virág nem szalad el.


És legyél sokkal-sokkal kritikusabb önmagaddal szemben. Nem hiszem el, hogy te jónak látod a "szarka elrepül a fa tetejéről" képet, amikor olyan rajta a madás, mintha csak lelökték volna a fáról. Semmi dinamika, olyan, mintha épp öngyilkosságot követne el, és meg sem próbálna repülni.

2014. márc. 23. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 A kérdező kommentje:
Ebben a pillanatban kaptam el a következő képen nem is volt már rajta a szarka.azért kérdeztem a kamerát mert ha nem 3fps el hanem 10 el fényképez akkor nyilván több olyan kép készül amin rajta van az alany és lehet h elkapok egy olyan mozdulatot is ami dinamikusabban néz ki.azért kérdeztem meg még a fényképezőt mert a 12 megapixellel nem lehet annyira felnagyitani mint 18-Al mondjuk. Ezért kérdeztem mit ajanlotok.
2014. márc. 23. 21:35
 13/39 anonim ***** válasza:

Ismétlem: nem a kamerában kell a hibát keresned.

Akárhány fps-sel fotózol, ez akkor is ilyen kis piszok maradna a képeden, legfeljebb nem egy használhatatlan képed lenne, hanem nyolc. Ugyanott vagy.


Továbbá a képet nem kell felnagyítani. Sem 12 megapixelről, sem 18-ról. A kép akkor lesz jó, ha egyáltalán nem kell vágni, hanem az eredeti képkocka pont azt ábrázolja, amit szeretnél. Ez, hogy a 4200x2800 pixeles képből kivágsz egy 1000x1000 pixeleset és felnagyítod (vagy ördög tudja, mit csinálsz vele), ez olyan gyenge minőséget fog eredményezni, amit jobb helyeken nem is hívnak fényképnek.


Nézz körül a neten, nézd meg, milyen egy jó madárfotó. És amíg nem tudsz legalább tized olyan jót összehozni, addig ne akarj jobb gépet venni. Azt hiszed, bántásból mondom, de nem: nem a gépen múlik.

2014. márc. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 A kérdező kommentje:
Jó azért gondoltam a gyorsabb fpst mert akkor lehet h elkapok egy olyan mozdulatot amin szetvannak téve a szárnyai és mozgekomyabbank látszik. De ha megtehetem mért ne vegyek újat? Nem abban keresem a hibát..csak egy jobb gép nyilván jobb.
2014. márc. 23. 21:51
 15/39 anonim ***** válasza:

A jobb gép nyilván jobb, de a te képeidnek jelenleg nem az a legnagyobb baja, amit egy őj, jobb géppel orvosolni lehetne.


Nyilván veszteni nem vesztesz egy jobb géppel, de a képeid ugyanilyen gyengék maradnak majd utána is.


És ahogy elnézem, mennyit fejlődtél az elmúlt egy évben? fél évben? teljesen felesleges pénzkidobás lenne egy jobb gép.

2014. márc. 23. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 A kérdező kommentje:
Na jó. Akkor most a lényeg ami szar hogy középen van a téma koszos a szenzor és kicsi a téma.akkor ha madarrol beszélünk az egész téma ki kell hogy töltse a képet ugye? Következő adag jobb lesz most kitalaltam valamit egy új ötletet a madarakhoz.amúgy ha nagylatoszoggel fotoznek madarat és sikerülne közeli kép az akkor jó kép lehetne?vagyis hogy szakmailag jó lehet?nem lenne zavaró a nagy melysegelesseg?
2014. márc. 23. 22:03
 17/39 anonim ***** válasza:

A nagy mélységélesség nem feltétlen zavaró.


Én azt nem értem, hogy ott van a 400-as teléd, ami valószínűleg 600-asnak felel meg nálad, és ilyen képeket lősz vele? Ha azzal nem tudsz közelebb menni, akkor egy nagylátóval hogyan akarsz?

2014. márc. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 A kérdező kommentje:
Majd televel és nagylatoszoggel is kivitelezem majd.de meg fogod látni.
2014. márc. 23. 22:32
 19/39 BazsiBácsi ***** válasza:

Ja, hogy a madaras képeket 400mm-es objektívvel fényképezted? Ne haragudj meg, de a 400mm-es fókusztávolság (ami APS-C-n 600mm/640mm-nek felel meg gyártótól függően) szerintem bőven ad lehetőséget, hogy közelebb menj. És ha ilyen képeket csinálsz, akkor legalább próbáld meg úgy csinálni, hogy jobban kitöltse a téma a képet.


Javaslom, hogy nézd meg mit művel Máté Bence egy 125e forintos bridge géppel (nem holmi milliós vázzal, hozzá milliós objektívvel), ami adhat Neked némi iránymutatást, hogy hogy is kéne egy ilyen témájú fotónak kinéznie (a Magyarország fejezet gyakorlatilag madárfotózás az egész).


Ezen kívül olvass, hogy mások hogy csinálják. Keress olyan fotósok blogjait, akik madárfotózással foglalkoznak.


Pl.:

[link]

[link]


A madárfotó nem olyan, mint a tájfotó, hogy kimegyek a rétre, 18mm DC kitobit rekeszelem f11-re, aztán hajrá. Itt az embernek elő kell készülnie (a megfelelő helyek felderítése, megfelelő les megtalálása/kialakítása), és kell hozzá türelem.

2014. márc. 24. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:

Ne a pénzt költsd gépre, hanem az elméletet tanuld és gyakorolj sokat. Nem attól lesznek jók a képeid, hogy milliós géped van.

Egy 400-as obival már tudnod kell jó eredményt elérni. Végül is nem oroszlánra vadászol.

Ahelyett, hogy ilyesmivel dobálózol, inkább tisztíttasd meg az érzékelőt. Annak több értelme lenne. Meg vegyél egy állványt.

2014. márc. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!