Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Mit gondoltok a Berecz Roland...

Mit gondoltok a Berecz Roland photography rol facebookon? Fejlődött azóta h legutóbb kitettem a kérdést?

Figyelt kérdés
A photography néven nem fogok változtatni ezt előre mondom és azok akiket zavar hogy megint kint lesz a kérdés az ne válaszoljon.igen azzal tisztában vagyok hogy az érzékelője koszos a kamerának és emiatt foltok vannak a képeken.ha lehet véleményeket és kritikákat is kérnék de ha van valami ami jó azt is írjátok le ha lehet
2014. márc. 23. 16:37
1 2 3 4
 31/39 A kérdező kommentje:
De hogy nem repült el neked a rigó?én nekem 400-al nem megkozelitheto annyira hogy ilyen közeli legyen
2014. ápr. 2. 07:56
 32/39 A kérdező kommentje:
Vagyis még nem sikerült
2014. ápr. 2. 07:57
 33/39 A kérdező kommentje:
Azóta vannak új képek.azok milyenek?
2014. ápr. 2. 23:59
 34/39 anonim ***** válasza:

Szép lassan közelítek. A városi madarak nem repülnek el minden rezzenésre. Annyira közel megyek, amennyire lehet, aztán utólag még vágom a képet.


Néhány szó az új képekről:

1. Kígyó - a kompozíció nem rossz, de mint kép életlen. Gondolom, üvegen keresztül készült.

2. a nagy fekete madár már jobb, de megint csak kicsit balra vittem volna, hogy a látóterében több hely maradjon, és ne legyen középen.

3. A cinke inkább csak próbálkozás. Kb, mint az én rigós képem.

4. A moha tetszik. jók a színei, ez már érdekesebb perspektíva.

5. a pelikán sem rossz, de nehéz fotózni, mert sosem fér bele a képbe a csőre. Ez most is zavaró, hogy hiányzik a vége. Ebbe a problémába én is mindig belefutok.

6. a fehér virág kompozíciója tetszik.

7. a gyík sem rossz, ahogy ráesik a fény. Ebből a méretből nem tudom megítélni, hogy éles-e.

8. A hosszúkioldást jól megvalósítottad, de azok nekem nem mutatnak sok újat. Rengeteg ilyen képet láttunk már.


Úgy látom, azért néhány tanácsot megfogadtál, és próbálsz a kompozíción javítani.

2014. ápr. 3. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/39 anonim ***** válasza:

[link]

Az utómunka rettenetes, az égbolt pixeles, a fű és a nád színe pedig csapnivaló.


[link]

Szerkesztés nem túl szerencsés. a téma a jobb alsó sarokban van, a kép háromnegyedét a semmitmondó háttér tölti ki. Életlen, és nem csak az a baj, hogy bemozdult, hanem hogy a kígó szeme kívül esik az éles tartományon. a színek itt isa túl sötétnek, fakónak tűnnek.


[link]

A tarvarjú egész jó lenne, de a színei túl sárgának tűnnek - és életlen.


Nem tudom, milyen objektívet használsz, mert nem látom az exifet (bazzeg, több képedre nem vagyok hajlandó véleményt mondani az exif nélkül!), de illene sokkal tisztább képet készíteni ilyen közelről. Lehet, hogy a faszbúk tömöríti le ennyire, lehet, hogy bemozdult (exif?!), lehet, hogy csak rossz helyen van a fókusz, de az egész madár egy elmosódott massza.


A két cinkéről inkább ne beszéljünk, kusza háttér előtt kicsi madár fentről fotózva.


A lila virág még egész érdekes lenne, kár az alul félbevágott levélért és az üres jobboldalért. Ha stock fotónak készült volna, még érteném a copyspace-t, de egy fotón ennyi üres tér felesleges.


[link]

Ez egész jó lenne, kár, hogy az előtérben van valami nagy, elmosódott folt, ami fényesebb a témánál, így teljesen elvonja a tekintetet. Ez az a kép, amire azt mondanám, hogy nem rossz, de már mindenki lefotózta - kéne rá valami extra, amitől jobb lesz a többi mohás fotónál. Egy bogár, csiga, harmat, bármi.


[link]

Ez is jó lenne, ha. Ha nem lógna ki a csőr a képből, ha nem lenne a bal alsó sarokban az a belógó szürke paca, meg felül a túlzásba vitt vignette.


[link]

Erről inkább szintén ne beszéljünk. Pocsék, pixeles háttér, túlélesített téma, ami ráadásul kifelé lóg a képből. Től sok a háttér, zavaró is a fekete-fehér kontrasztossága, és KOSZOS A SZENZOR!


[link]

Ez sem lenne rossz, csak bemozdult, kiégett és túl van élesítve - és ismét túl sok a szabad tér a jobb oldalon, kicsit odébb kéne, nem pont középre. Aranymetszés vagy harmadoló...


[link]

Ez biztos a te fotód? Élesség stimmel, nincs bemozdulva, szépek a színek, majdnem jó. Na ne örülj. Egyrészt túl tágra van vágva. Sokkal szűkebbre kéne, hogy ne vesszen el a téma, és a zavaró dolgok a háttérből eltűnjenek. Nem a legszerencsésebb, hogy pont a gyík árnyékos oldalát kaptad el, de mégsem rossz, szép a fény játéka a hátán.

2014. ápr. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/39 A kérdező kommentje:
Mind az én fotóm. Nem értem.semmi se jó. A eddig azt mondtátok hogy ne középre. Viszont ha nem kozepen van a téma akkor lesz üres rész.hát ez evidens.
2014. ápr. 3. 23:49
 37/39 anonim ***** válasza:

Persze, hogy lesz. De ha méltóztatnál kicsit utánaolvasni a kompozíció alapjainak, találkoznál olyan érdekes kifejezésekkel, mint aranymetszés és harmadolás.


A "ne középre" nem azt jelenti, hogy a legszélére!


És még egy ilyen sértődött megjegyzés, hogy "hát semmi sem jó", és olyat mondok, hogy a moderátor is elszégyelli magát. Hogy van pofád ilyen stílushoz, mikor emberek jószándékkal segíteni próbálnak neked ingyen, a szabadidejükben?


Tán letörne a kis kezed, ha egyszer megköszönnéd, hogy próbálunk foglalkozni a kis fotografyddal?


Én kérek elnézést...

2014. ápr. 4. 04:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/39 A kérdező kommentje:
Én nem sertodtem meg.
2014. ápr. 4. 11:15
 39/39 A kérdező kommentje:
És az h semmi se jó az pedig így van mert egyik kepemet sem értékeled jónak. Ez van.ezt mér ne irhatnam le?ez tény nem megsertodes
2014. ápr. 4. 11:17
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!