Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Milyen fényképezőgépet ajánlatok?

Milyen fényképezőgépet ajánlatok?

Figyelt kérdés

Amatőr fotós vagyok, most kezdtem ezzel foglalkozni.

Szeretnék egy olyan fényképezőt amit később ha komolyan fotózok akkor is használni tudok majd.

Tükörreflexeset szeretnék, de nem kell, hogy a legprofibb kategoriába tartozzon.



2014. júl. 1. 12:22
 1/8 anonim ***** válasza:

Az összes jelenlegi gép szerintem alkalmas arra, hogy komolyabban is foglalkozz vele. (már ha nem azt érted ez alatt, hogy pénzt akarsz vele keresni).

Válassz egy márkád, döntsd el, mennyit akarsz rákölteni, és ez alapján keress egy modellt. Vedd számításba, hogy a váz kevésbé fontos, mint egy jó objektív.

Miután összeget nem adtál, nem tudom, mit ajánljak neked. 100 ezertől a milliókig bármennyit rá lehet költeni.

2014. júl. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Tanulj mielőtt vásárolsz, hogy tudd mire van szükséged ahhoz amit fotózni szeretnél.
2014. júl. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nekem van egy öreg nikon gépem szép lencsével, tekintélyes mérettel.

Aztán azt vettem észre, egyre többször a kis pocket gépet viszem magammal. Mert ugyanazt tudja.

Sőt, két fontos dolog van a fotózásban:

- a legfontosabb ahogyan Te látod a dolgokat, ehhez a leggagyibb gép is tökéletes.

- az a módszer, ahogyan nekilátsz egy exponált fényképből valódi fotót csinálni.


Ha megfigyeled, egyiknél sem számított, milyen gépet használsz.

2014. júl. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Már bocs, utolsó, de azt állítani, hogy egy kis kompakt ugyanazt tudja, mint egy tükrös gép, enyhe túlzás.

Most divat ezt harsogni, hogy nem számít a gép (és persze, a látásmódot nem helyettesíti), de kíváncsian várnám én annak az eredményet, hogy te egy vacak 20ezres kompakttal olyan képeket csinálsz, mint egy tükrös géppel. Lehet, hogy ha kimész a napsütötte kertbe, és lősz egyet, akkor hasonló az eredmény, de ez azért nem mérvadó. Aztán meg próbálkozz egy jpeg fotón bármiféle használható utómunkát végezni.

2014. júl. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A fotózáshoz kell:

- látásmód, tehetség

- technikai tudás

- felszerelés.


Ha valamelyik nincs meg vagy gyenge, akkor NEM tudsz jó képeket csinálni. Pont.

2014. júl. 4. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is ezt mondtam. És aki állítja, hogy a gép semmit sem számít, az szimplán hazudik. Egy szint felett nem számít, de egyébként meg igen.


A kérdésre válaszolva, válassz ki egy belépő szintű gépet bármelyik márkából, aminek a kezelése neked legjobban bejön, kezdj egy kitobjektívval, és aztán majd meglátod, merre akarsz fejlődni.

2014. júl. 4. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Az utolsó előtti válasz adóhoz szól ez!

Mégpedig azt szeretném megkérdezni, hogy a technikai tudás alatt pontosan milyen dolgokat ért?

2014. júl. 10. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7: A fényképezőgép működése, az expozíciós beállítások jelentése, kéore gyakorolt hatása, fényképezőgép tulajdonságai és képre gyakorolt hatásuk, afototechnikai ismeretek, fénytan stb...
2014. júl. 10. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!