Szerintetek megéri 12,1 megapixeles fényképezőgépet venni 60 ezer ft-ért, mikor a telefonomon is már 11 megapixeles kamera van?

Figyelt kérdés
Azért ezt az árkategóriát néztem ki, mert még csak hobbiból csinálom, tizenéves vagyok, gyakorláshoz kell a gép. De kicsit elbizonytalanodtam, mikor láttam a megapixeles részt. Vagy ez nem számít?
2014. júl. 30. 07:32
 1/5 BazsiBácsi ***** válasza:
70%

A megapixel semmit nem jelent, és sajnos a mai marketing (pláne a boltok) azt szajkózzák, hogy minél több megapixel, annál részletgazdagabb kép, ami egy nagy baromság. Az csak azt jelöli, hogy mekkora méretű képet kapsz ki, és nem minőséget.


Többet érsz egy jobb fényképezőgéppel, mint egy telefonnal. Lesz normális VAKU-d (a telefonba épített LED-del nem váltassz ki egy VAKU-t), lesz optikai zoomod, jobb minőséget kapsz. 60e forintért kapsz olyat, aminek van manuális módja (Canon SX 510 HS pl).

2014. júl. 30. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Értem, hát ez a marketing velem is elhitette a dolgot :D

Hát én ezeket a gépeket néztem ki, mit gondolsz?

Canon SX-510

Nikon L830

2014. júl. 30. 08:04
 3/5 anonim ***** válasza:

Az első hozzászólónak tökéletesen igaza van. Ezen nincs is mit rágódni...de...

..de a világ szélsebesen fejlődik, kezdünk baromi kényelmesek lenni...ennek eredménye a minél kisebb helyen elférő, de sokattudó telefon/rádió/fényképező/videó...


ezen dolgoznak a cégek,és nem is rosszul, mert a profit igencsak extra..


mielőtt veszel egy dslr kamerát, azért nézz körül..

mondjuk Sony, Aple, Microsoft(régen Nokia) telefonok között..


az a helyzet, hogy egyre lustább vagyok..inkább itthonhagyom a tükörreflexest, és csak a (jóminőségű) telómmal bóklászok..mondom jóminőségű...

2014. júl. 30. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát nekem állítólag jó minőségű a kamera a telefonomban, de egy rakás semmit sem ér egy rendes fényképezővel szemben. Csak arra jó, hogy ha épp nincs nálam gép, és nagyon meg akarok mutatni valakinek valamit, akkor lefotózom, de ezt nem mutogatnám, mint fotót.


Szóval megéri, ha fényképezni akarsz. Ha csak arra kell, hogy facebookra töltögess képeket, akkor jó a telefon is.

A megapixelt meg felejtsd el, teljesen lényegtelen. Sőt lassan azt mondanám, hogy a jelenlegi szenzorméreteket figyelembevéve, minél több MP, annál kevésbé venném meg.

2014. júl. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 BazsiBácsi ***** válasza:

Ne haragudj meg, de amit telefonnal csinálsz telefonon csodálatosan néz ki, az ember eldobja az agyát. Felteszed gépre, és azt veszed észre, hogy egy 15e forintos Nikon/Canon kompakt minőségét hozza. És hogy ne érje szó a ház elejét: Iphone 4S, Samsung S4, LG G2, Sony S képeit mondom, nem az alsó kategóriát. És akkor nem is beszéltünk olyanokról, hogy zoom, VAKU (nem a LED villanóra gondolok, mert az s*@&t se ér, hanem a rendes villanócsőre).


Azt nem is mondom, hogy ha telefonnal fényképezel drasztikusan csökken az akkuidő... Akkor inkább egy 15e forintos kompakt telefon helyett.


Kérdezőnek: A kettő közül inkább a Canont vedd meg a manuális beállítási lehetőségek végett (ha tényleg szeretsz fotózni, akkor szükséges lesz), ilyet ajánlottam ismerősnek, vásárlás után próbálgattam, és jó kis cucc.

2014. júl. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!