Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Panasonic FZ200 gépet érdemes...

Panasonic FZ200 gépet érdemes venni? Sajnos ez maradt, esetleg a Fuji X S-1

Figyelt kérdés
Érdekelne, lehetőleg hozzáértő véleménye, hogy az FZ200 fényképezőgép 12MP-ben kizárólag zajos képeket készít? Nagyon sok képet megnéztem már, és ez a tapasztalatom, hogy a 4000x3000 méretű képe már meglehetősen zajos. Ez beállításfüggő? Ha ez így is van RAW formátummal ez kivédhető? Még az érdekelne, hogy ma már csak Kínában gyártják, a régit

2014. aug. 5. 22:36
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Folytatás: Én vagyok teljesen van, vagy valóban élesebb és mélységélesebb képeket készített a Japán gyártású?
2014. aug. 5. 22:41
 2/13 anonim ***** válasza:
A zaj nem felbontás függő, hanem iso függő minél nagyobb az iso annál zajosabb ez a gép nem kezeli túl jól az isot, nagyobb felbontáson meg jobban beletudsz nagyítani így jobban kivehető a zaj. Gondolom sötétbe pl.: este,szobába készít zajos képeket...
2014. aug. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Igen, a zajszint beállításfüggő is ennél a gépnél. Egyrészt attól függ milyen ISO értéket állítottál (vagy maga a gép), másrészt attól, hogy előzőleg milyen szűrési erősséget adtál meg.


A Panasonic gépek alapból elég furán, blokkosan szűrt zajt adnak, még alacsony ISO értékeken is. Ha erősíted a szűrést, akkor pedig a kép részletessége romlik, mint minden gépnél.


Sajnos csodák nincsenek. Ebben a gépben is apró képérzékelő van, mint egy sima, olcsó kompaktban. Aki jobbat akar MILC-et, vagy DSLR-t vesz.


RAW formátumban többnyire erősebb a zaj, mert ott nem szűri a gép. Neked kell utólag a szoftverben. Ez valahol előny is, hisz te döntöd el, mennyire mosod el a képet, vagy mennyi zajt hagysz.


A kínai gyártás nem értem miért lenne hátrány (már, ha tényleg így van)? Ugyanaz a cég, ugyanazokon a gépsorokon készíti. Ugyanaz a minőségellenőrzés. Tök mindegy, hogy kínai vagy japán munkás nyomja meg a gombot. A manufakturális munka nagyon kevés ezeknél a gépeknél, mert drága. Ami meg van, az nem rontja érdemben a képminőségét.


A mélységélesség kizárt, hogy a gyártás minőségétől függjön. Szóval csak úgy látod.

2014. aug. 6. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtök hozzászólását! Elsőnek: a válasz NEM, sajnos napfényes tájképeknél is észrevehető a zajosodás, bár volt már olyan tájkép és portré, ami kifejezetten jó és nincs zaj. Ez a flickr.com-on volt és ott a program felismeri a gép típusát, ISO-t, apertúrát, expot.

Másodiknak: igazad van mindenben, nem várok csodát egy 1/2,3" géptől, viszont, mint írtam csinál baromi jó képeket is, bridge-et meghazudtolóan jót. Nem beszélve, hogy szerintem a videokban messzemenően jó, DSLR gépekkel vetekszik. Mégis erős fényben hogyan kellene fotózni ezzel? Minél rövidebb záridő és legalacsonyabb ISO-val? Ti mit mondtok, megéri az árát ez a gép?

2014. aug. 6. 16:37
 5/13 A kérdező kommentje:

Amiről beszéltem: [link] (ez mondjuk 108mm-ről

[link] (ez pedig egy kevésbé zajos kép, noha nem is 12MP)

2014. aug. 6. 16:52
 6/13 A kérdező kommentje:
Ez is egy jó kép volna: (ISO100, 1/1600): [link]
2014. aug. 6. 16:56
 7/13 anonim ***** válasza:

Inkább tesztoldalak képeit nézegesd, mert ott jó eséllyel módosítatlan fotók vannak, ahogy a gépből kipottyantak.


A Flickr-en bármilyen utómunkázott kép feltehető.

Az első kép szinte biztosan digitális zoommal készült, mert nem ilyen nagyok a visszamaradt zajpixelek és a felbontás is gyenge. Az exifben is is 1200mm-es gyutáv szerepel, holott a gép ekv. 600mm-t tud.

A második kép utófeldolgozott (Photoshop Elements 8), jó eséllyel zajszűrt. Ennél zajosabb átlagban, bár erős szűrésre állítva talán lehet ilyen.

A harmadik kép szintén feldolgozottnak tűnik, vagy a gépen belüli feldolgozást túlozta el a készítője. Szerintem élesítették és a kontrasztot is emelték, ami nagyon megdobta a zajszintet. Alapból, alacsony ISO-n az valahol a 2. és 3. kép között van.


Nagylátószögnél ilyen egy módosítatlan képe, alap szűréssel:

[link]

Tele végen meg ilyen:

[link]

2014. aug. 6. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi! Tehát megfelelő beállítás ellenére sem fogok zajmentes képet készíteni ezzel? Ha RAW+JPG-be mentek, módosítás után teljesen "kimosható" a zaj??
2014. aug. 6. 17:21
 9/13 A kérdező kommentje:

Egészen hihetetlen, hogy 600mm-ről ennyire "zajmentes" képet tud csinálni.. Én vagyok a vak, vagy Neked is jobbnak tűnik, mint a 24mm-es kép?

Köszönöm a linket!

2014. aug. 6. 17:24
 10/13 anonim ***** válasza:

Nem tűnik zajtalanabbnak a tele vége, csak ott több a világos felület és azon nem feltűnő a zajosodás. Ahol baj lesz vele, az jobbára az egyszínű, részlettelen képterületek, pl. tiszta kék ég. Illetve a középtónusú és sötétebb részek, különösen a kis kontrasztú árnyékos területeken zavaró alacsony ISO-nál is.


Na most a tiszta felületeken, mint az égen gyönyörűen szűrhető, ott nincs részlet, de az olyan részeken mint pl egy fa árnyas lobja, ahol a sok apró levél rengeteg apró részletet produkálnba a képen, ott se a gép szűrését emelve, se utólag valamilyen szoftverben nem kapsz szép eredményt.


A RAW eleve zajosabb, mert nem szűr (annyira, vagy sehogy) te állítod be a konverter szoftverben, hogy mennyire szeretnéd. Magas értéken el is tüntethető a zaj, de vele együtt a finomabb részletek is a képről. Magyarán festményszerűen mosottá válhat.

2014. aug. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!