Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ti leszóltok, vagy lenéztek...

Ti leszóltok, vagy lenéztek egy fotóst, ha nagyon alap felszereléssel dolgozik?

Figyelt kérdés

Gondolok itt egy Canon 1100D-re meg egy kit objektívre. Mondjuk modellfotókat készít, majd utómunkázza őket és mindezt pénzért csinálja.


Én hasonlóra készülök, bár most még ismerősöket fotózok nem pénzért. Arra gondoltam, hogy referenciát építenék belőlük. Aztán ha valaki kér referenciát, akkor megmutatom neki. A befolyó pénzt felszerelésfejlesztésre fordítanám, valamint mindig minden fotózás alatt/után a képeket visszanézve tanulnék valamit, valamint kikérném mások véleményét is. Bár a vázam 1100D a portréfotózáshoz, családfotózáshoz inkább a híres fix 50mm-es Canon obit használom.

Kérdés, hogy nem gáz-e, hogy mások 5D Mark II-vel meg Mark III-al nyomulnak, valami L-es objektívvel, én meg a kis 1100D+fix 50-nel alkotok.


Engem nem igazán érdekel a fotóművészek véleménye. Nem érdekel, ha egy 'fotóművész' azt mondja, hogy nem művészi, holott az emberek meg mind azt mondják, hogy szép. Engem az emberek szépsége fog meg, és érdekel, nem a híres nagy 'művészeké'

Vagy csak én látom ezt így "jónak"?



2014. aug. 11. 18:44
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:

A jó fotósnál 90% a tudás, hozzáértés, kreativitás, tehetségek és csak 10% a felszerelés.

Nagy divat manapság, hogy sokan fotósnak hiszik magukat és egyböl vállalkozásba kezdenek. Javaslom, hogy sokat olvass a témában, próbálgass ki minden technikát ami tetszik, mutasd meg a képeidet tapasztalt fotográfusoknak és ne tántorítson el, ha durva kritikákat kapsz. Inkább most kapj, mint amikor pénzért készíted öket. A pénzért fotózás nagy felelösség. Ott meg kell felelned a megrendelönek.

2014. aug. 27. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:

#31: A hozzászólásod egy részével egyet kell, hogy értsek de az arányokkal kapcsolatban nagyon nagy butaságot írtál. Ez még akkor is csak ideális körülmények között igaz ha valaki művészi oldalról közelíti meg a dolgot és nem kér érte pénzt. Amikor pénzért vállalsz fotózást, az esetek igencsak nagy részében olyan körülmények között kell dolgoznod, ahol messze nincsenek ideális körülmények. Onnantól kezdve, hogy lekapcsolták a teremben a villanyt mert úgy hangulatosabb, lehet neked bármilyen Istenadta tehetséged, látásmódod, kreativitásod, ha az általad használt technika negyedakkora érzékenység beállítása mellett is elvérzik mint amire a helyes expóhoz szükséged lenne és mondjuk minimum 3-4 vaku kellene ahhoz, hogy azt szépen bevilágítsd. Ugyanez igaz a színekre (FF vs. APS-C stb...) és a háttér elmosására vagy az AF gyorsaságára. A 6D és az 5D2 klassz cuccok (utóbbiból nekem is van kettő) de az 5D Mark III AF rendszeréhez képest játék mind a kettő.


Összegezve: igen is kell a technika, lehetsz Te akármekkora király szakmailag, lehet akármilyen látásmódod és tehetséged ha az általad használt felszerelés korlátai miatt nem tudod megvalósítani a fejedben létező fotót.

2014. aug. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
A 6D-t picit azért védeném, OK, hogy az 5DMKIII AF rendszere fejlettebb, de azért a 6D AF-e 1 fényértékkel lejjebb indul. Korecz Márk blogger-fotós 6D dícsérete és a saját bogarászásom miatt is végül maradtam a 6D-nél és nem bántam meg. Azt mondanám, hogy ha valakinek egy sötét helységes rendezvényen van a kezében egy 6D, egy 24-105 vagy 24-70 és nem megy a dolog, ott nem a jobb technikára kellene költeni :-).
2014. aug. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:

Az utolsóval teljes mértékben egyetértek. Sokan elfelejtik, hogy nem mindig kint a parkban kell fotózni, amikor süt a nap.

Ha annyira nem számít a felszerelés, próbálj meg egy pincében tartott eseményt végigfotózni egy belépő váz+ kitobival, ahol gyertyával világítanak.

Az viszont, hogy melyik gépre van szükséged, inkább a fotózási területtől függ. Nem neveznék egy 5d II-őt vagy egy 6d-t játéknak.

2014. aug. 27. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy csak én vagyok vele így, de én nem érzem szükségét a tucatnyi AF pontnak. Aki a pillanatokra vadászik, nem ér rá, AF pontokat keresgélni, akármennyire gyorsan lehet őket váltogatni.

A 6d-nek tökéletes a középső pontja, és az nekem a legtöbb esetben elég. Hátsó gombbal fókuszálok, kompozíció, és már megy is. Nekem gyorsabb, mint fókuszponttokkal babrálni.

2014. aug. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
Nem az AF pontok mennyisége miatt írtam amit írtam. Az 5D2-kön szinte kizárólag a középsőt használom és inkább vágok (vagy ha van rá idő akkor újrakomponálok). Azért írtam, mert amíg pl. az általam igen sokat használt 50/1.4 az 5D2-n és a 6D-n egyaránt téveszt 10ből mondjuk 5-6 alkalommal, addig az 5D3-on ugyanez az arány mondjuk 1-2. Kipróbáltam. Klassz cucc a 6D de rendszeres munkára nem való szerintem, legalábbis azt tudva, hogy nem olyan nagyon sokkal többért(jó ez relatív) ott az 5D3 ami viszont igen. Egyébként a sok AF pont is klassz ám ha pl. táncot fotózol és nincs időd újrakomponálni.
2014. aug. 27. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:

Nem kötözködésből, de áruld el, miért nem való a 6d rendszeres munkára? Erre tényleg kíváncsi vagyok.

Sosem szoktam az AF pontokat automatán hagyni, hogy majd elkapja, amit éppen úgy gondol. Vagy többet is lehet aktívvá tenni? Nem ismerem a 5d III-at.

Az meg tényleg relatív, hogy nem sok a kettő között a különbség. Közel a duplája.

2014. aug. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:

Én sem kötözködésnek szántam, de kicsi és emiatt illetve a kezelőszervek miatt kényelmetlen a használata (legalább is az 5D2 után/mellett nagyon fura) és mint említettem az 5DMkIII mellett lassú, gyenge az AF stb...


Ha valaki komolyabb munkára használja, annak mondjuk 3-4 munka behozza a különbözetet. Ettől függetlenül nem rossz cucc a 6D. :)

2014. aug. 27. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:

A méret relatív. Nőként nekem nagyon kényelmes a 6d, és eddig nem volt gondom a fókusszal. Mondjuk nem lövök több tízezer képet egy évben, de nekem eddig bevált. Ha jó obit teszel rá, szerintem tökéletesen működik.

Sokat gondolkoztam, hogy vegyek-e 5d III-at, de eddig nem győztem meg magam, hogy sokkal előrébb lennék vele.

2014. aug. 27. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
Jó mondjuk én évi átlag 20 esküvőt fotózok átlag 3ezer expo/esküvő futásteljesítménnyel, de nálam az 5d2-n elég sokat téveszt pl. az 50/1.4. :(
2014. aug. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!