Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Ti leszóltok, vagy lenéztek...

Ti leszóltok, vagy lenéztek egy fotóst, ha nagyon alap felszereléssel dolgozik?

Figyelt kérdés

Gondolok itt egy Canon 1100D-re meg egy kit objektívre. Mondjuk modellfotókat készít, majd utómunkázza őket és mindezt pénzért csinálja.


Én hasonlóra készülök, bár most még ismerősöket fotózok nem pénzért. Arra gondoltam, hogy referenciát építenék belőlük. Aztán ha valaki kér referenciát, akkor megmutatom neki. A befolyó pénzt felszerelésfejlesztésre fordítanám, valamint mindig minden fotózás alatt/után a képeket visszanézve tanulnék valamit, valamint kikérném mások véleményét is. Bár a vázam 1100D a portréfotózáshoz, családfotózáshoz inkább a híres fix 50mm-es Canon obit használom.

Kérdés, hogy nem gáz-e, hogy mások 5D Mark II-vel meg Mark III-al nyomulnak, valami L-es objektívvel, én meg a kis 1100D+fix 50-nel alkotok.


Engem nem igazán érdekel a fotóművészek véleménye. Nem érdekel, ha egy 'fotóművész' azt mondja, hogy nem művészi, holott az emberek meg mind azt mondják, hogy szép. Engem az emberek szépsége fog meg, és érdekel, nem a híres nagy 'művészeké'

Vagy csak én látom ezt így "jónak"?



2014. aug. 11. 18:44
1 2 3 4 5
 41/44 anonim ***** válasza:
Minden létező (legális!) trükköt bedobva én 350-ért vettem 6d-t, Mo.-on, gyári garival. 5dMarkIII szerintem jelenleg 630-650 alatt hozzáférhetetlen. A különbség közel kétszeres szorzó. A profi-nem profi kategorizálás is picit érdekes itt, ha valaki portrézik, műteremben imádni fogja a wifi-t (azonnal láthatod az eredményt, vezetékezés nélkül), szabadtéren meg a GPS-t, mivel így hosszas kóválygás után is visszatalálsz a nehezen megtalált "tuti" helyedre. Én a kettő különbségét sokkal inkább elköltöm egy 24-105-re, de még marad talán egy 85 1.8-ra is :-). A csajoknál (meg a hozzám hasonló 40 felé járó vénembernél) szempont még a súly, zseniális, hogy ennyire könnyű, én már 3-4 óra fotózás után is érzem a hátam, lábam (térdel, feláll, létrára föl, fára mászik, stb.). Na, eleget istenítettem a 6d-t, meg különben is, savanyú a szőlő :-).
2014. aug. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/44 A kérdező kommentje:
Fix 85-ös vagy valami nagy fényerejű zoomosat ajánlatok portréhoz? Mondjuk ha zoomos, akkor nem csak portréra használnám.
2014. szept. 1. 18:42
 43/44 anonim ***** válasza:
Ha portré, akkor inkább a fix obi. Zoomnak egyértelműen a 24-70 f2,8 vagy 70-200 f2,8. Attól függően, hogy melyik zoomtartományra van inkább szükséged.
2014. szept. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/44 anonim ***** válasza:
135/2 ;)
2014. szept. 1. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!