A Pentax rossz márka?

Figyelt kérdés

Vagy ugyan olyan jó minőségű japán cuccokat gyárt mint a Nikon és a Canon? Miért annyival olcsóbb mint a másik 2 márka? Ez pl. egy jó kitnek tűnik de mégis nagyon olcsó:

[link]


2014. okt. 6. 19:02
 1/5 anonim ***** válasza:

Fotóban a japán gyártók igen jók. Főleg azok, akik már évtizedekkel a digitális fotózás széleskörű elterjedése előtt fényképezőgépeket gyártottak, és a "két nagy" mellett ők is ilyenek.

Nem csúcsmárka, de megbízható, jó minőségű.


Autós hasonlattal, ha nincs pénzed Mercedes vagy BMW-re, akkor egy VW PAssat jó választás.

2014. okt. 6. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Sokaknak a Pentax név ma már nem sokat mond, a régi "öregek" akik a filmes világban kezdték mind jól ismerik, a Pentax sokat letett már az asztalra. Alapvetően mindig egy elérhetőbb, olcsóbb, ugyanakkor megbízható márka volt. Díjazom náluk, hogy nem az a cég aki mindent újra meg akar vetetni a felhasználóval, mondok is egy-két példát: a mai napig K bajonett van a Pentaxnál, a régi, gyönyörű rajzolatú igazi üveg objektíveket is lehet a mai vázokon használni, nekem is csak ilyen objektívek vannak tized árért, fényerősek, fém házasak, SMC (Super Multi Coated) bevonatos lencsékkel, amelyeket már akkor átlag 7 rétegben vittek fel a minél jobb reflexiómentesítés miatt. Nagyon szeretem őket, tűélesen rajzolnak. A stabilizátor a vázban van, így az objektív lehet bármilyen. Nemrég váltottam K-7 ről K-5II-re, az akksi ugyanaz, a mattüveg ugyanaz, a nagyítós szemkagyló ugyanaz (O-ME53), mindent csak át kellett tenni.

Egy dolgot viszont sajnálok, a K-7 elég zajos már 1600-as ISO-nál. Nem tudom hogyan adtak ki "zászlóshajóként" 2009-ben egy ilyen gépet, de a K-5 és K-5II-nél már kijavították, nem is akárhogy.

Szóval a Pentax erősen ajánlható azoknak akik olcsón szeretnének összeszedni egy frankó felszerelést, viszont hajlandóak megtanulni használni a szemüket és a kezüket a gyors és pontos élességállításhoz. :) Biztos van további előnye és hátránya a márkának és a gépeinek, én a saját nézőpontomból tudom csak leírni a tényeket.

2014. okt. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
Egyet értek előző hozzászólóval. Magam K5 II tulajdonos vagyok, remek gép.
2014. nov. 11. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Igen, olyan minőségű cuccokkat gyárt mint a Canon és a Nikon. Többek között azért olcsóbb, mert kevesebbet költ marketingre, mivel sokkal kisebb gyártó.


A pontosítás kedvéért, nem olcsóbb, csak ugyanazért a pénzért egy kicsit több szolgáltatást kapsz a gépben. Illetve nem a Pentax gyártja ezeket a gépeket, mert a cég már nem létezik, hanem a Ricoh, Pentax márkanéven.

2014. nov. 11. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt azért hozzá kell tenni, hogy mivel az eladásai is töredéke a Nikon Canonnak, a használt piaca is, tehát ha modernebb objektívüket szeretnéd megvenni másodkézből, akkor kisebb az esélyed, mint a Nikon Canon rendszerekkel. Manuális objektívekben viszont oké.


Továbbá a 3rd party gyártók legelőször mindig Nikon és Canon kompatibilis kiegészítőket hoznak ki, mert azt tudják nagyobb számban eladni és csak másodsorban Pentax csatlakozásúakat. Ettől függetlenül jó gépek.

2014. nov. 11. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!