Kezdőoldal » Elektronikus eszközök » Fényképezőgépek, kamerák » Régen kb 20 éve fotózott...

Régen kb 20 éve fotózott negatív filmek előhívhatóak-e még?

Figyelt kérdés
Az érdekelne engem, hogy van 2 db AGFA, 1 Kodak és egy FUJICOLOR filmem. kb 20 éve lett rájuk fotózva, és mivel nem sok kép van, rólam-gyerekoromról érdekelne engem, hogy előhívhatóak-e még. A Kodaknak és az egyik AGFA-nak sajnos a szalag vége is benne van a hengerben, gondolom gyerekként visszatekertük bele, de lehet az is hogy kihúztuk. Így még az is érdekelne, hogy ha esetleg teljesen mind a 36 kép el lett rajta használva, ilyenkor is tönkremegy, ha fényt kap?

2015. márc. 2. 17:39
 1/3 anonim ***** válasza:

Persze, hogy tönkremegy, ha fényt kap. A film úgy működik, hogy a fényképezőgépben a fény rajzolja rá a képet a fényérzékeny felületre. Ezt a látványt az előhívás rögzíti a filmen. ha előhívás előtt kap újabb fényt a film, az felülírja a fényképezőgép által rögzített képet.

Kb. olyan, mintha egy festményt, miután megfestették leöntenél ugyanazzal a festékkel, csak itt nincs olyan, hogy az első réteg már megszáradt, vagy ilyesmi. Nem lehet kideríteni, hogy melyik került a filmre előbb.


A gyártó (Agfa, Kodak, Fujicolor) még semmit nem jelent, a filmek pontos típusától függ, hogy elő tudják-e hívni. Egyébként, ha nincs köztük Kodachrome, akkor valószínűleg meg tudják oldani. Vidd be őket valamelyik komolyabb fotólaborba és kérdezd meg, hogy mit tudnak kihozni belőle. Pl:

Pálvölgyi Fotó a Westend alsó szintjén

Puskás Fotó a Mammut I földszintjén

Mráz Fotó a Rákóczi úton


Ha fényt kaptak, akkor már fújhatod és a meleget sem szeretik, úgyhogy ha nem hűvös helyen tartottad, akkor az is rontja az esélyeket. Viszont mivel ezek analóg képek, az eredmény is analóg lesz, nem bináris, vagyis nem az a kérdés, hogy van/nincs kép, hanem jobb esetben csak az, hogy mennyi használható a képekből. Ha van egy kis szerencséd, akkor nem teljesen semmisülnek meg, csak romlik valamennyit a minőségük, nem lesz tökéletes a színűk, stb.


Nem tudod meg, míg elő nem hívták.

2015. márc. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egy telefont megérhet ezzel a mesterrel is. Írásai alapján igencsak tájékozott a szokványostól eltérő előhívási kérdésekben is:


[link]


Ha nem húztad ki a filmeket, nem sérültek a kazetták és valóban exponált tekercsek, akkor 100%, hogy lesz rajtuk kép, csak kérdés mennyire torzult.

2015. márc. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekem is volt anno egy előnem hívott filmem, amit kb.2-3 év múlva hívattam elő. Annyi bajuk lett a képeknek, hogy a sárga szín dominált, de azért élvezhetőek maradtak a képek. Én előhívatnám a 20 éves filmet is...aztán majd meg látod...

A fényképészeknek van úgynevezett fekete dobozuk amiben kitudják venni úgy a filmedet a tartójából, hogy ne kapjon fényt.

2015. márc. 3. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!